برندگان جایزه بفتا؛ فروشنده شانسی نداشت
اولین جوایز پیش از اسکار

برندگان جایزه بفتا؛ فروشنده شانسی نداشت

آکادمی هنر‌های فیلم و تلویزیون بریتانیا به اختصار بَفتا یک مؤسسه خیریه و مستقل است که به پشتیبانی از توسعه و ترویج هنر فعال است.
کد خبر: ۵۰۹۳۰
بازدید : ۵۷۷
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
فرادید| مراسم اعطای جوایز هفتادویک مین دوره جوایز بفتا با اعطای جایزه بهترین فیلم به «سه بیلبورد» و بهترین کارگردانی به «گیرمو دل تورو» به کار خود پایان داد و جایزه «بهترین فیلم غیر انگلیسی» نیز به نماینده کره جنوبی رسید.

آکادمی هنر‌های فیلم و تلویزیون بریتانیا به اختصار بَفتا یک مؤسسه خیریه و مستقل است که به پشتیبانی از توسعه و ترویج هنر فعال است. آکادمی هنر‌های فیلم و تلویزیون انگلستان که به عنوان یک انجمن خیریه به ثبت رسیده است هدف خود را شناسایی و حمایت از کسانی که به فیلم و سینمای انگلیس خدمات برجسته‌ای کرده‌اند اعلام کرده است.

آکادمی هنر‌های فیلم و تلویزیون انگلیس از سال ۱۹۴۸ مراسمی را برای اهدای جوایز به فیلم‌ها در بخش‌های مختلف داشته است. از سال ۱۹۹۸ تا به حال بفتا جوایزی برای صنایع بازی‌های کامپیوتری در نظر گرفته است و از سال ۲۰۰۴ مراسم اهدای این جوایز از مراسم فیلم و سریال جدا شد و به‌طور مستقل اهدا می‌شود از سال ۲۰۰۸ این جشنواره در خانهٔ اپرای سلطنتی لندن برگزار می‌شود مراسمی که پیش از آن در سینمای اودئون میدان لستر برگزار می‌شد. شاهزاده ویلیام، دوک کمبریج تا سال ۲۰۱۰ رئیس آکادمی بوده است.
 
«فروشنده» شانسی نداشت
به گزارش هالیوود ریپوتر، شب گذشته مراسم اعطای جوایز هفتادویک مین دوره جوایز بفتا با اعطای جایزه بهترین فیلم به «سه بیلبورد» و بهترین کارگردانی به «گیرمو دل تورو» به کار خود پایان داد و جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی نیز به نماینده کره جنوبی رسید.

این در حالی است که «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی کارگردان ایرانی در شب ۲۶ فوریه همزمان با برگزاری مراسم اسکار، در میدان ترافالگار در قلب لندن برای عموم مردم به نمایش گذاشته شد و برای فیلم کره‌ای چنین تبلیغات گسترده‌ای در سطح شهر لندن صورت نگرفت.

عناوین مرتبط:
آکادمی هنر‌های سینمایی و تلویزیونی بریتانیا بیشترین جوایز خود را به فیلم «سه بیلبوردخارج ایبینگ میزوری» اهداء کرد و این فیلم با کسب ۵ جایزه بیشترین جایزه را دریافت کرد و شانس خود را در مراسم اسکار بیش از پیش کرد. «شکل آب» ساخته «گیرمو دل‌تورو» با نامزدی در ۱۲ شاخه موفق به کسب جایزه «بهترین کارگردانی» نائل شد.

در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی جوایز بفتا که فیلم برنده اسکار «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی با فیلم‌های «او» ساخته «پل فرهوفن»، «اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی، «کنیز» از «پارک چان ووک» و «بی‌عشق» ساخته «آندری زویاگینتسِف» برای کسب جایزه رقابت داشتند در نهایت جایزه بهترین فیلم به «کنیز» «پارک چان ووک» از کره جنوبی رسید.
در ادامه فهرست کامل برندگان هفتاد و یکمین جوایز سینمایی بفتا آمده است:

بهترین فیلم
«سه بیلبورد خارج ایبینگ، میزوری»

بهترین کارگردان
«شکل آب» ساخته گیلرمو دل‌تورو
 
«فروشنده» شانسی نداشت
بهترین فیلم بریتانیایی
«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»

بهترین فیلم غیر انگلیسی
«کنیز» ساخته پارک چان-ووک

بهترین مستند
«من سیاه تو نیستم» ساخته رائول پک

بهترین انیمیشن
«کوکو»

بهترین فیلمنامه اصلی
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» نوشته مارتین مک‌دونا

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
«من را با نامت صدا کن» نوشته جیمز آیووری

بهترین بازیگر زن نقش اول
«فرانسس مک‌دورماند» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

بهترین بازیگر مرد نقش اول
«گری اولدمن» در «تاریک‌ترین ساعت»
 
«فروشنده» شانسی نداشت
بهترین بازیگر زن نقش مکمل
الیسون جنی در «من، تونیا»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
«سم راکول» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

بهترین موسیقی متن
شکل آب ساخته «الکساندر دسپلات»

بهترین فیلم‌برداری
بلید رانر ۲۰۴۹

بهترین تدوین
بچه راننده

بهترین طراحی لباس
ماجرای فانتوم

بهترین چهره‌پردازی
تاریک‌ترین ساعت

بهترین صدا
دانکرک

بهترین جلوه‌های بصری ویژه
بلید رانر ۲۰۴۹
 
 
«فروشنده» شانسی نداشت
بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی
جدا از هم

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی
دیو کابوی

جایزه بهترین ستاره نوظهور
دنیل کالویا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه