افتتاح نمایشگاه «موزه لوور در تهران»
با حضور وزیر خارجه فرانسه در ایران صورت می‌گیرد

افتتاح نمایشگاه «موزه لوور در تهران»

وزیر امور خارجه فرانسه در جریان سفر ۱۴ اسفند ماه خود به تهران، نمایشگاه «موزه لوور در تهران» گنجینه مجموعه‌های ملی فرانسه در موزه ملی ایران را افتتاح می‌کند.
کد خبر: ۵۱۶۳۸
بازدید : ۸۷۰
۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
وزیر امور خارجه فرانسه در جریان سفر ۱۴ اسفند ماه خود به تهران، نمایشگاه «موزه لوور در تهران» گنجینه مجموعه‌های ملی فرانسه در موزه ملی ایران را افتتاح می‌کند. براساس اعلام سفارت فرانسه در تهران، در این نمایشگاه شهروندان ایرانی می‌توانند از بیش از ۵۰ شاهکار جهانی بازدید کنند و از این طریق با تاریخ لوور آشنا شوند.

همچنین در این نمایشگاه آثاری چون «مجسمه پادیمائس با لوح هروس در دست» اثری از مصر باستان قرن چهارم قبل از میلاد مسیح یا «مینرو»(Minerve) اثری از قرن دوم بعد از میلاد مسیح که نمونه‌ای بسیار بارز از مجسمه‌سازی روم باستان است، به نمایش گذاشته می‌شود.
 
این نمایشگاه که نتیجه یک همکاری مثال‌زدنی بین موزه لوور و موزه ملی ایران است، گامی دیگر در چارچوب قراردادی است که بین موزه لوور و سازمان میراث فرهنگی ایران در سفر ژانویه ۲۰۱۶ روحانی به پاریس به امضا رسید. در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ژان لوک مارتینز، رئیس موزه لوور نیز حضور دارد. وزیر امور خارجه فرانسه ۱۴ اسفندماه به تهران سفر می‌کند. سفارت این کشور اروپایی در تهران اعلام کرده است که این اقدام نمونه‌ای برجسته از پویایی روابط فرهنگی و علمی بین دو کشور به حساب می‌آید.

از دیگر سو، ژان ژاک لودریان، وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد که به دستور رئیس‌جمهور این کشور برای انجام مذاکرات با مقامات ایرانی به تهران سفر خواهد کرد.
 
 وزیر خارجه فرانسه گفت: «پاریس از اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران حمایت می‌کند و ما این موضوع را به آمریکا نیز اعلام کرده‌ایم.» وی همچنین در ادعاهایی افزود: «فرانسه به اجرای کامل توافق هسته‌ای با ایران متعهد باقی می‌ماند. اقداماتی باید در راستای کاهش خطر برنامه موشکی ایران برای امنیت منطقه انجام شود.» لودریان ادامه داد: «باید با ایران مذاکراتی آغاز شود و من به دستور امانوئل مکرون برای گفت‌وگو با ایران به تهران سفر می‌کنم.»
برچسب ها: لوور موزه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه