کی‌روش به دنبال ثبت یک رکورد دیگر

Faradeed

کی‌روش به دنبال ثبت یک رکورد دیگر

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی برابر پرتغال می‌تواند ششمین سرمربی تاریخ جام جهانی باشد که کشورش را شکست داده است.
کد خبر: ۵۹۲۱۲
بازدید : ۲۵۰۴
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
کی‌روش به دنبال ثبت یک رکورد دیگر
 
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی برابر پرتغال می‌تواند ششمین سرمربی تاریخ جام جهانی باشد که کشورش را شکست داده است. تیم ملی فوتبال ایران دوشنبه در آخرین بازی‌اش در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف پرتغال می‌رود. تیم ملی برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی به پیروزی برابر حریفش نیاز دارد.
 
کارلوس کی‌روش پرتغالی می‌تواند علاوه بر صعود تیمش، حذف کشورش را از جام جهانی رقم بزند. او اولین سرمربی نیست که با کشورش در این رقابت‌ها روبه‌رو می‌شود. پیش از این سرمربیان دیگری چنین تجربه‌ای داشتند.

دیدار ایران و پرتغال بیستمین تقابل یک سرمربی با کشور خود در جام جهانی است. این اتفاق اولین‌بار در جام جهانی ۱۹۳۸ فرانسه رخ داد. ژوزف ناگی با هدایت تیم ملی فوتبال سوئد پنج بر یک از مجارستان شکست خورد. آخرین باری که این اتفاق افتاد به جام جهانی ۲۰۱۴ بر می‌گردد. یورگن کلینزمن با تیم ملی فوتبال آمریکا برابر آلمان قرار گرفت و یک بر صفر شکست خورد.

سون گوران اریکسون در این میان رکورد رویارویی با کشورش را دارد. او به عنوان سرمربی انگلیس دو بار برابر سوئد در جام‌های جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ بازی کرد. تنها پنج سرمربی توانسته‌اند برابر کشورشان به پیروزی دست یابند. بورونو متسو فرانسوی با هدایت تیم ملی سنگال بزرگ‌ترین برد را در این زمینه به دست آورد. تیم او توانست مدافع عنوان قهرمانی را در جام جهانی ۲۰۰۲ شکست دهد.

در ۱۹ بازی که یک سرمربی با کشورش روبه‌رو شده، یازده شکست رقم خورده است. زیکو برزیلی سنگین‌ترین شکست را تجربه کرد. او با هدایت تیم ملی ژاپن در جام جهانی ۲۰۰۶ چهار بر یک مغلوب سلسائو شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
خواندنی‌ها
فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز
ماده غذایی بی‌نظیر برای مبارزه با بیماری

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز

ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای جهان
وقتی لقب ارزان‌ترین شهر جهان به کاراکاس تعلق می‌گیرد!

ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای جهان

واکنش به حادثه‌ای دردناک
حادثه‌ای تروریستی که «برای پخش از شبکه های اجتماعی» طراحی شده بود

واکنش به حادثه‌ای دردناک

فصل جدید از رسوایی فیس‌بوک
بحران دیگر در بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان

فصل جدید از رسوایی فیس‌بوک

جزییاتی جدید از قاتل جنایت نیوزیلند
پیام‌هایی که ترنت با انگشتان خود مخابره کرد

جزییاتی جدید از قاتل جنایت نیوزیلند

F8 Tributo، فرزند 8 سیلندر جدید فِراری
نمایشگاه خودروی ژنو 2019

فرزند جدید فراری