ویدئو/ بازی ایران مقابل پرتغال، خوان آخر مرحله گروهی

Faradeed

ویدئو/ بازی ایران مقابل پرتغال، خوان آخر مرحله گروهی

ایران اگر از نظر قوای جسمانی تحلیل نرود می‌تواند حریفی سرسخت برای پرتغال باشد تا شاید به آرزوی خود برای رسیدن به مرحله یک‌هشتم نهایی جامه عمل بپوشاند.
کد خبر: ۵۹۳۷۵
بازدید : ۳۰۳
۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱

تیم ملی فوتبال ایران در یکی از مهمترین بازی‌های تاریخ خود امروز (دوشنبه) به مصاف پرتغال می‌رود.

دور سوم مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه امروز (دوشنبه) با ۴ دیدار از گروه‌های A. و B. آغاز می‌شود، جایی که در گروه اول تیم میزبان و اوروگوئه جواز حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی را کسب کرده‌اند و تنها برای صدرنشینی رودرروی هم قرار می‌گیرند. نتیجه دیدار عربستان و مصر هم که فقط برای اعاده حیثیت اهمیت دارد.

هرچقدر بازی‌ها در این گروه ممکن است با جذابیت کمتری همراه باشد، در گروه B. تنور مسابقات داغِ داغ است. تیم ملی کشورمان به‌همراه اسپانیا و پرتغال هر سه شانس صعود از گروه‌شان را دارند و در عین حال هر یک از این تیم‌ها در صورت عدم نتیجه‌گیری به‌همراه مراکش از دور خارج می‌شود و ادامه مسابقات را باید از پای تلویزیون و از کشور خودش تماشا کند.

در این گروه صعود سه تیم ایران، اسپانیا و پرتغال دست خودشان است و در صورت پیروزی مقابل رقبای‌شان می‌توانند بدون در نظر گرفتن نتیجه بازی دیگر صعودشان را به مرحله بعد قطعی کنند، در این میان شاید کار ایران که با ۳ امتیاز در رده سوم جدول قرار دارد، دشوارتر به‌نظر برسد آن هم در حالی که باید با پرتغالی بازی کند که رونالدو آماده را در ترکیب خودش می‌بیند. ایران اگر از نظر قوای جسمانی تحلیل نرود می‌تواند حریفی سرسخت برای پرتغال باشد تا شاید به آرزوی خود برای رسیدن به مرحله یک‌هشتم نهایی جامه عمل بپوشاند.

شاگردان کی‌روش ابتدا موفق به شکست مراکش شدند و در ادامه مقابل اسپانیا، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ تن به شکست یک بر صفر دادند، اما در آن سوی میدان پرتغال مقابل اسپانیا ۳ بر ۳ مساوی کرد و مقابل مراکش نیز با زحمت به پیروزی یک بر صفر رسیده است. عملکرد نسبتاً خوب تیم ملی در بازی مقابل اسپانیا حالا اهالی فوتبال را بر این باور داشته که ایران می‌تواند با گذر از پرتغال برای نخستین بار پا به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی بگذارد.

پرتغال، اما با کریستیانو رونالدویی که تاکنون هر ۴ گل تیم ملی کشورش را در جام جهانی ۲۰۱۸ به‌ثمر رسانده می‌خواهد علاوه بر پیروزی و صعود با بالا بردن تفاضل گل از اسپانیا هم سبقت بگیرد و چمدانش را با عنوان صدرنشین برای سفر یک‌هشتم نهایی ببندد.

در دیگر بازی این گروه اسپانیا و مراکش باید رودرروی هم قرار بگیرند. مراکش در این جام مقابل ایران و پرتغال شکست خورده و با وجود اینکه این تیم در دور سوم هیچ شانسی برای صعود ندارد، اما ایران و پرتغال نیم‌نگاهی به بازی این تیم مقابل اسپانیا دارند تا شاید ماتادور‌ها بالاخره اسیر بازی خوب این تیم آفریقایی شوند و موفق به شکست آن‌ها نشوند.

در حال حاضر اسپانیا و پرتغال هر دو با ۴ امتیاز و سه گل زده و یک گل خورده در رده‌های اول و دوم جدول گروه B. قرار دارند و ایران سه‌امتیازی در رده سوم است. مراکش هم بدون امتیاز امیدی به صعود ندارد. در رقابت‌های جام جهانی پس از امتیاز، تفاضل گل تعیین‌کننده تیم صعودکننده است.

به گزارش تسنیم برنامه بازی‌های روز دوازدهم (دوشنبه ۴ تیر) جام جهانی به‌شرح زیر است: (بازی‌های دور سوم مرحله گروهی به‌صورت همزمان برگزار می‌شود).

  • اوروگوئه ــ روسیه ــ گروه A. ــ ساعت ۱۸:۳۰ ــ ورزشگاه سامارا آرنا
  • عربستان ــ مصر ــ گروه A. ــ ساعت ۱۸:۳۰ ــ ورزشگاه ولگوگراد آرنا
  •  اسپانیا ــ مراکش ــ گروه B. ــ ساعت ۲۲:۳۰ ورزشگاه کالینین‌گراد
  •  ایران ــ پرتغال ــ گروه B. ــ ساعت ۲۲:۳۰ ــ ورزشگاه موردوویا آرنا.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه