«سوپراستار مخفی»، سرگرمی برای تاثیر اجتماعی

Faradeed

درباره «سوپراستار مخفی» محصول متفاوت از سینمای هند

«سوپراستار مخفی»، سرگرمی برای تاثیر اجتماعی

عامر خان در اکثر فیلم‌هایی که تهیه و بازی کرده همیشه برات خودش یک تعهد و مسئولیت اجتماعی قائل بوده؛ اینکه چطور می‌تواند مردم بیشتری را به سینما‌ها بکشاند، آن‌ها را در لذه تماشا غرق و در پایان کاری کند که شاید بخشی از مخاطبان میلیونی به فکر بهتر شدن زندگی خودشان و تغییر در جامع پیرامونی بیفتند.
کد خبر: ۵۹۵۷۶
بازدید : ۶۶۴
۰۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
«سوپراستار مخفی»، سرگرمی برای تاثیر اجتماعی
 
سیندرلای عصر یوتیوب چه برای کسانی که شیفته بالیووداند و چه برای آن‌های که گاه گداری فیلم هندی می‌بینند، عامر خان، یا به قوا طرفداران ایرانی اش امیر خان، ستاره‌ای دست نیافتنی است سوپراستاری که محبوبیت حیرت انگیزش در هند، چیر و سایر نقاط دنیا هم باعث نمی‌شود که فاصله اش از سایر اسطوره‌های بالیوودی کم شود.
 
عامر خان امسال هم با یک فیلم دیگر سینما‌های هند را تسخیر کرد، فیلمی با همان فرمول همیشگی این ستاره روشنفکر: سرگرمی برای تاثیر اجتماعی روی مخاطبان عام.
 
«سوپراستار مخفی»، که شاید مهم‌ترین محصول سینمای هند در سال گذشته باشد، یک قصه پریانی پر از اشک و لبخند را روایت می‌کند که جاز پری مهربانش را یوتیوب گرفته.
 
دختر جوانی که می‌خواهد ستاره شود، از ترس پدر عوضی اش (نسخه به روز شده‌ای گرگ بد گنده به ضرورت این قصه عامه پسند و البته با الهام از نمونه‌های پرشمار در جهان سوم!) نمی‌تواند مثل آدم برو دنبال رویاهای شب برای همین بانقاب و هویت مخفی کارهایش را در یوتیوب آپلود می‌کند.
 
«سوپراستار مخفی»، سرگرمی برای تاثیر اجتماعی
 
خیلی طول نمی‌کشد که استعداد دختر تمام مملکت را تحت تاثیر قرار میدهد و در میان مرد پرشماری که می‌خواهند این ستاره جدید را بیشتر بشناسند یک تهیه کننده آش و لاش موسیقی ردش را می‌گیرد.
 
ماجرا تبدیل می‌شود به تقابل نابرابر واقعیت نکبتی و رویا‌ها دست نیافتی در زندگی یک دختر نوجوان. عامر خان در اکثر فیلم‌هایی که تهیه و بازی کرده همیشه برات خودش یک تعهد و مسئولیت اجتماعی قائل بوده؛ اینکه چطور می‌تواند مردم بیشتری را به سینما‌ها بکشاند، آن‌ها را در لذه تماشا غرق و در پایان کاری کند که شاید بخشی از مخاطبان میلیونی به فکر بهتر شدن زندگی خودشان و تغییر در جامع پیرامونی بیفتند.
 
بعد از فیلم‌های موثر و موفقی، چون «باج» «سه احمق»، «ستاره‌های روی زمین»، «پی کی»، «دانگال و. عامر خان این بار حضورش جلوی دوربین را به ایفای نقش یک آهنگساز خز و خل هندی محدود کرده تا فرصت نمایش را در اختیار زایرا واسیم و مهر ویج قرار دهد که با اجرای گرم گیرای خود در نقش دختر و مادر قصه احساسات تماشاگران را در آغوش می‌گیرند.
 
مادری که هر کاری می‌کند تا آرزو‌های دخترش زنده باقی بماند و دختری که می‌خواهد تعب رویا‌های بر باد رفته مادر باشد. «سوپراستار مخفی» یک فیلم فمینیستی با مایه‌های پررنگ اجتماعی است، ولی راهی که می‌رود با اکثر روشنفکران مدعی جهان سومی فرق دارد.
 
به دنبال برانگیختن ترحم یا نفرت نیست. شبیه ترانه‌های فید است؛ ساده، و نه ساده لوحانه، احساسات و عواطف انسانی فارغ از طبقه، نژاد و جنسیت را درگیر می‌کند. تماشای فید تجربه‌ای پر از غم و شادی را برای مخاطبش رقم می‌زند و به یک حس مشترک و دور از فرصت طلبی می‌رسد. فیلم دربار این است که رسیدن به رویا‌ها ارزش جنگیدن را دارد، حتی اگر این رویا دلخوشی یک زن خانه دار بی سواد برای دیدن لبخند بچه هایش باشد. این یعنی دستاوردی بزرگ برای اثری عامه پسند با میلیون‌ها مخاطب.
 
منبع: روزنامه هفت صبح
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
خواندنی‌ها
ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای جهان
وقتی لقب ارزان‌ترین شهر جهان به کاراکاس تعلق می‌گیرد!

ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای جهان

واکنش به حادثه‌ای دردناک
حادثه‌ای تروریستی که «برای پخش از شبکه های اجتماعی» طراحی شده بود

واکنش به حادثه‌ای دردناک

فصل جدید از رسوایی فیس‌بوک
بحران دیگر در بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان

فصل جدید از رسوایی فیس‌بوک

جزییاتی جدید از قاتل جنایت نیوزیلند
پیام‌هایی که ترنت با انگشتان خود مخابره کرد

جزییاتی جدید از قاتل جنایت نیوزیلند

F8 Tributo، فرزند 8 سیلندر جدید فِراری
نمایشگاه خودروی ژنو 2019

فرزند جدید فراری