کلاهبرداری باطالع‌بینی اینترنتی

Faradeed

کلاهبرداری باطالع‌بینی اینترنتی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی خبر داد که با ترفند طالع بینی و فال گیری در شبکه اجتماعی اینستاگرام از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.
کد خبر: ۵۹۷۵۱
بازدید : ۲۵۳
۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
کلاهبرداری باطالع‌بینی اینترنتیئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی خبر داد که با ترفند طالع بینی و فال گیری در شبکه اجتماعی اینستاگرام از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.
 
سرهنگ مرتضوی گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر واریز مبلغ پنج میلیون ریال به حساب فردی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به تبلیغ طالع بینی و فال گیری می‌کرده است، در حالی که پس از واریز وجه، تلفن همراه خود را خاموش کرده و پاسخگوی وی نیست، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی، عامل ایجاد کننده صفحه در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از استان‌های غربی کشور شناسایی و پس از دستگیری برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضایی شد. وی ادامه داد: متهم با درج و انتشار آگهی طالع بینی و فال گیری، پس از جلب اعتماد و سوء استفاده از سادگی قربانیان با دادن وعده‌های دروغین با دریافت مبالغ زیادی از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد.
 
سرهنگ مرتضوی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافی را به شکل مدرن در شبکه‌های مجازی رواج می‌دهند. تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند. فال گیران اینترنتی با درج مطالبی، چون حل مشکلات خانوادگی و زناشویی، مسائل عشقی، مشکلات مالی، دعا برای خوشبختی و خبر از آینده در سایت و صفحات خود، افراد را ترغیب به گرفتن طالع، فال و دعانویسی می‌کنند به طوری که با ارائه شماره حساب از آن‌ها می‌خواهند پول را به حسابی واریز و نتیجه را با پست الکترونیکی دریافت کنند.
 
وی در پایان از شهروندان خواست هرگز به این سایت‌ها اطمینان نکنند و با فرهنگ سازی، تقویت باور‌های دینی و افزایش آگاهی با این پدیده نوظهور مقابله کنند. همچنین به تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکنند و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.
 
منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه