کلاهبرداری باطالع‌بینی اینترنتی

Faradeed

کلاهبرداری باطالع‌بینی اینترنتی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی خبر داد که با ترفند طالع بینی و فال گیری در شبکه اجتماعی اینستاگرام از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.
کد خبر: ۵۹۷۵۱
بازدید : ۲۳۰
۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
کلاهبرداری باطالع‌بینی اینترنتیئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی خبر داد که با ترفند طالع بینی و فال گیری در شبکه اجتماعی اینستاگرام از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.
 
سرهنگ مرتضوی گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر واریز مبلغ پنج میلیون ریال به حساب فردی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به تبلیغ طالع بینی و فال گیری می‌کرده است، در حالی که پس از واریز وجه، تلفن همراه خود را خاموش کرده و پاسخگوی وی نیست، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی، عامل ایجاد کننده صفحه در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از استان‌های غربی کشور شناسایی و پس از دستگیری برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضایی شد. وی ادامه داد: متهم با درج و انتشار آگهی طالع بینی و فال گیری، پس از جلب اعتماد و سوء استفاده از سادگی قربانیان با دادن وعده‌های دروغین با دریافت مبالغ زیادی از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد.
 
سرهنگ مرتضوی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافی را به شکل مدرن در شبکه‌های مجازی رواج می‌دهند. تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند. فال گیران اینترنتی با درج مطالبی، چون حل مشکلات خانوادگی و زناشویی، مسائل عشقی، مشکلات مالی، دعا برای خوشبختی و خبر از آینده در سایت و صفحات خود، افراد را ترغیب به گرفتن طالع، فال و دعانویسی می‌کنند به طوری که با ارائه شماره حساب از آن‌ها می‌خواهند پول را به حسابی واریز و نتیجه را با پست الکترونیکی دریافت کنند.
 
وی در پایان از شهروندان خواست هرگز به این سایت‌ها اطمینان نکنند و با فرهنگ سازی، تقویت باور‌های دینی و افزایش آگاهی با این پدیده نوظهور مقابله کنند. همچنین به تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکنند و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.
 
منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
خواندنی‌ها
ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای جهان
وقتی لقب ارزان‌ترین شهر جهان به کاراکاس تعلق می‌گیرد!

ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای جهان

واکنش به حادثه‌ای دردناک
حادثه‌ای تروریستی که «برای پخش از شبکه های اجتماعی» طراحی شده بود

واکنش به حادثه‌ای دردناک

فصل جدید از رسوایی فیس‌بوک
بحران دیگر در بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان

فصل جدید از رسوایی فیس‌بوک

جزییاتی جدید از قاتل جنایت نیوزیلند
پیام‌هایی که ترنت با انگشتان خود مخابره کرد

جزییاتی جدید از قاتل جنایت نیوزیلند

F8 Tributo، فرزند 8 سیلندر جدید فِراری
نمایشگاه خودروی ژنو 2019

فرزند جدید فراری