مأموران قلابی ۱۵ هزار دلار دزدیدند

Faradeed

مأموران قلابی ۱۵ هزار دلار دزدیدند

خریدار قلابی دلار که با همدستی سه سارق مسلح مأمور نما ۱۵۰۰۰ دلار را دزدیده بودند در عملیات غافلگیرانه پلیس آگاهی دستگیر شدند.
کد خبر: ۵۹۸۷۹
بازدید : ۴۵۴
۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
مأموران قلابی ۱۵ هزار دلار دزدیدندخریدار قلابی دلار که با همدستی سه سارق مسلح مأمور نما ۱۵۰۰۰ دلار را دزدیده بودند در عملیات غافلگیرانه پلیس آگاهی دستگیر شدند.
 
آخرین روز اردیبهشت امسال مردی هراسان و زخمی به کلانتری ۱۵۲ خانی آباد رفت و گفت: از مدتی قبل حدود ۱۵ هزار دلار داشتم که با توجه به گران شدن قیمت دلار تصمیم گرفتم آن‌ها را بفروشم یکی از بستگانم به نام سعید گفت: آشنا دارد.
 
بعد با هم به محل قرار با خریدار در پاسگاه نعمت آباد رفتیم. منتظر خریدار بودیم که ناگهان یک دستگاه پراید با سه سرنشین در برابر ما توقف کرد.
 
هر سه نفرشان اسلحه و بی‌سیم داشتند از ماشین پیاده شدند؛ در حالی که آن‌ها قصد دستگیری من و سعید را داشتند سعید توانست از دست آن‌ها فرار کند، اما من دستگیر شدم و سرنشینان پراید به من دستبند زدند و با تهدید اسلحه مرا سوار ماشین کرده و به راه افتادند.
 
در طول مسیر و در داخل اتوبان فدائیان اسلام بود که متوجه شدم آن‌ها قصد سرقت ۱۵ هزار دلار مرا دارند؛ اول مقاومت کردم، اما با کتک و تهدید دلار‌ها را گرفتند و مرا در حاشیه اتوبان فدائیان اسلام از خودرو بیرون انداختند و فرار کردند.
 
پس از تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه تحت پوشش مأمور» در کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو، این پرونده برای شناسایی و دستگیری سارقان در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقان با داشتن اطلاعات کامل در خصوص زمان و محل معامله و با اطمینان کامل از همراه داشتن پول از سوی مالباخته اقدام به طراحی سرقت کردند؛ بنابراین اقدامات ویژه پلیسی برای بررسی این فرضیه در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت و در نهایت کارآگاهان این اداره اطمینان پیدا کردند که تمامی اطلاعات از سوی «سعید» که در روز سرقت همراه مالباخته بوده و موفق به فرار از دست سارقان شده، در اختیار همدستانش قرار گرفته و اقدام به فرار وی از دست سارقان نیز فقط ظاهرسازی بوده است.
 
بدین ترتیب وی در سوم تیر توسط کارآگاهان دستگیر شد، هر چند در نخستین بازجویی‌ها منکر همدستی با دزدان مسلح بود، اما سرانجام با ارائه دلایل پلیسی، سعید به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی سه تن از بچه محل‌های خود به‌عنوان دیگر اعضای گروه، گفت: زمانی که این مرد به من گفت: ۱۵ هزار دلار دارد و می‌خواهد بفروشد به دروغ مدعی آشنایی با فردی شدم که می‌تواند تمامی دلار‌ها را یکجا و با قیمت مناسب خریداری نماید؛ در ادامه موضوع را با سه تن از دوستان و بچه محل‌های خود در شهرستان بهارستان در میان گذاشته و آن‌ها نیز با تهیه اسلحه و بی‌سیم اقدام به طراحی سرقت کردند.
 
روز سرقت با اطمینان از همراه داشتن دلار‌ها، به محلی که از قبل توسط دوستانم تعیین شده بود رفته و آن‌ها نیز طبق قرار آمدند و اقدام به سرقت دلار‌ها کرده و مالباخته را نیز در اتوبان رها کردند.
 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری همه متهمان پرونده گفت: با شناسایی سه عضو دیگر پرونده که در پوشش مأموران پلیس اقدام به آدم ربایی و سرقت مسلحانه کرده بودند، هماهنگی‌های قضایی با شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران انجام گرفت و هر سه متهم در سه عملیات مشترک و همزمان، دستگیر شدند.
 
در بازرسی از مخفیگاه‌های آن‌ها علاوه بر کشف مبلغ ۱۵ هزار دلار مسروقه، تعداد یک قبضه اسلحه کمری به همراه یک رشته دستبند فلزی و یک دستگاه بی‌سیم دستی کشف شد. متهمان با صراحت به طراحی و اجرای سرقت مسلحانه همراه با آدم ربایی اعتراف کرده و با قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.
 
منبع: روزنامه ایران
برچسب ها: دلار قلابی سارق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه