آیا حملات پاریس قابل پیش بینی بود؟

آیا حملات پاریس قابل پیش بینی بود؟

یک کارشناس روابط بین الملل گفت: حملات همزمان روز گذشته تروریستها در چندین منطقه پاریس پایتخت فرانسه به اندازه حجم حوادث 11 سپتامبر در آمریکا بود و ابعاد گسترده تری نیز خواهد گرفت.
کد خبر: ۶۱۳۳
بازدید : ۱۱۲۴
۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
یک کارشناس روابط بین الملل گفت: حملات همزمان روز گذشته تروریستها در چندین منطقه پاریس پایتخت فرانسه به اندازه حجم حوادث 11 سپتامبر در آمریکا بود و ابعاد گسترده تری نیز خواهد گرفت.

"خطار ابو ذیاب" روز شنبه در گفت وگو با العالم اظهار داشت: پس از حملات به مجله شارلی ابدو پیش بینی می شد که حملاتی در فرانسه در سال جاری رخ دهد، اما  پیش بینی نمی شد که تروریستها با کمربند انفجاری و مسلسل عملیات انتحاری با این حجم و آنهم در یک زمان انجام دهند.

وی افزود: مساله غافلگیرکننده این بود که این وحشی گری سیاه، همه مرزها را در نوردیده و هرجا که بخواهد جنگ جهانی علیه بشریت راه می اندازد.

این استاد روابط بین الملل درباره دلایل حملات تروریستی پاریس گفت: من علیرغم همه دلایل، با توجیه کردن تروریسم به ویژه هدف قرار دادن غیرنظامیان بدون استثنا  در چندین منطقه پاریس و کشتار گروگان هایی در سالن کنسرت باتاکلان مخالف هستم زیرا عملا دشمنی با ارزش ها و اصول زندگی است.

وی افزود: شاید این گروهها یا حامیان آنان، فرانسه را به دلیل مواضعش در قبال حوادث مناطق مشخصی در جهان و شرکت فرانسه در جنگ مالی و جنگ علیه تروریسم در عراق و سوریه و دیگر اماکن سرزنش کنند اما اقدام آنها قابل قبول نیست.

وی گفت به نظر من این حملات ابعاد زیادی خواهد داشت زیرا این عملیات به نسبت شمار قربانیان تقریبا در حجم همان عملیات 11 سپتامبر در آمریکا بود.

به گفته ابوذیاب، این عملیات تروریستی به افزایش مسدود شدن راههای اروپا منجر شده و از ورود آوارگان نیز جلوگیری خواهد شد و مبارزه با تروریسم در سیاست خارجی مد نظر و در اولویت قرار خواهد گرفت.

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه به دنبال حملات تروریستی شب گذشته پاریس که در هفت نقطه این شهر انجام شد، حالت فوق العاده در فرانسه اعلام کرده و دستور بستن مرزها، بستن ایستگاه های مترو و تعطیلی مدارس و دانشگاهها را صادر کرده است.

بر اساس گزارش رسانه ها، عملیات تروریستی شب گذشته (جمعه) تیراندازی و دو عملیات انتحاری-انفجاری در هفت منطقه پاریس تاکنون 153 قربانی و بیش از 200 مجروح به جای گذاشته که حال 80 مجروح این حادثه وخیم گزارش شده است.

گروهک تروریستی داعش مسؤولیت این سلسله عملیات تروریستی را به عهده گرفته است.

گفتنی است گروه  تروریستی داعش با پذیرفتن مسئولیت این جنایت، تهدید کرده که پس از پاریس نوبت رم، لندن و واشنگتن خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه