گوشی چقدر ارزان شد؟
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل

گوشی چقدر ارزان شد؟

قرار است در هفته جاری وضعیت ۷۲۰ هزار گوشی تعلیق شده مشخص شود و این گوشی‌ها پس از قیمت‌گذاری، توزیع و وارد بازار شوند. این گوشی‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده‌اند و قرار است در کمیته‌ای متشکل از وزارت صمت و ارتباطات، برمبنای ارز نیمایی قیمت‌گذاری شوند.
کد خبر: ۶۳۷۴۶
بازدید : ۵۲۳
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
گوشی ۱۵ تا ۲۵ درصد ارزان شد
 
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل گفت: با کاهش سرعت جهشی نرخ ارز، قیمت گوشی موبایل در هفته جاری در بیشتر مدل‌ها بین ۱۵ تا ۲۵ درصد ارزان شده است. ابراهیم درستی با اشاره به آخرین وضعیت بازار گوشی تلفن همراه در کشور تاکید کرد: هنوز گوشی‌های جدید به اندازه نیاز و تقاضای مردم به بازار عرضه نشده است و منتظر هستیم که با ورود این کالاها، وضعیت بازار تثبیت شود.

وی با بیان اینکه قیمت گوشی موبایل بر مبنای نرخ ارز تعیین می‌شود، افزود: هم اکنون با کاهش سرعت جهش نرخ ارز در کشور، بسیاری از مدل‌های گوشی موبایل در بازار با کاهش قیمت ۱۵ تا ۲۵ درصد مواجه شده‌اند.
 
درستی گفت: برمبنای شنیده‌ها، قرار است در هفته جاری وضعیت ۷۲۰ هزار گوشی تعلیق شده مشخص شود و این گوشی‌ها پس از قیمت‌گذاری، توزیع و وارد بازار شوند.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه ادامه داد: این گوشی‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده‌اند و قرار است در کمیته‌ای متشکل از وزارت صمت و ارتباطات، برمبنای ارز نیمایی قیمت‌گذاری شوند.
 
وی افزود: از سوی دیگر ثبت و سفارش برای واردات گوشی نزدیک به ۲۰ روز است که آزاد شده و به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود با ورود گوشی‌های جدید به بازار و نیز آزادسازی گوشی‌های توقیف شده، وضعیت بازار موبایل از هفته آینده به یک ثبات نسبی برسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه