قاتل فراری بعد از ۷ سال به ایران بازگردانده شد

Faradeed

قاتل فراری بعد از ۷ سال به ایران بازگردانده شد

روز ۲۵ مهر سال جاری به پلیس بین‌الملل ایران اطلاع داده شد شخصی به‌نام «سهیل کریمیان» به اتهام اقامت غیرقانونی در کشور ترکیه دستگیر شده است. در ادامه هماهنگی‌های لازم انجام شد و این شخص در اختیار پلیس بین‌الملل ایران قرار گرفت و از طریق پایانه مرزی شهرستان ماکو به داخل کشور منتقل شد.
کد خبر: ۶۴۰۴۶
بازدید : ۵۹۴
۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰
جوانی که بعد از کشتن دوستش از کشور فرار کرده و هفت سال زندگی مخفیانه داشت، سرانجام از طریق پلیس ترکیه به ایران تحویل داده شد.
 
ساعت ۲۲ روز ۱۵ آبان سال ۹۰ به کلانتری کیانشهر اعلام شد جوانی حدودا ۲۵ ساله بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه سینه و شکم مجروح شده و به بیمارستان منتقل، اما با وجود انجام اقدامات درمانی و به‌علت شدت جراحت و خون‌ریزی فوت شده است.

پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» تشکیل شد و برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. کارآگاهان با حضور در محل درگیری واقع در قهوه‌خانه‌ای در منطقه فدائیان اسلام اطلاع پیدا کردند مقتول در درگیری با یکی از دوستانش به نام «مراد» مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و قاتل (مراد) پس از ارتکاب جنایت محل را به‌سرعت ترک کرده است.

کارآگاهان با بررسی سوابق مراد (متولد ۱۳۶۲) اطلاع پیدا کردند او یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه شرارت و قدرت‌نمایی با سلاح سرد است که از سوی دستگاه قضائی نیز محکوم به پرداخت دیه شده است.

کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت مراد در فلکه دوم دولت‌آباد به تحقیق از اعضای خانواده او پرداختند. پدر مراد در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد: در پی تماس تلفنی دوستان پسرم متوجه شدم او دوباره درگیر شده است. به بیمارستان رفتم، اما او را پیدا نکردم. در بیمارستان بود که متوجه شدم او با یکی از دوستانش (مقتول) درگیر شده و او را مورد اصابت ضربات چاقو قرار داده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که اعضای خانواده قاتل مدعی بودند هیچ اطلاعی از مخفیگاه مراد در اختیار ندارند، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند او به‌صورت غیرقانونی و از طریق مرز‌های غربی از کشور خارج شده است. به همین دلیل اطلاعات قاتل متواری برای شناسایی و دستگیری در اختیار پلیس بین‌الملل قرار گرفت.

سرانجام روز ۲۵ مهر سال جاری به پلیس بین‌الملل ایران اطلاع داده شد شخصی به‌نام «سهیل کریمیان» به اتهام اقامت غیرقانونی در کشور ترکیه دستگیر شده است. در ادامه هماهنگی‌های لازم انجام شد و این شخص در اختیار پلیس بین‌الملل ایران قرار گرفت و از طریق پایانه مرزی شهرستان ماکو به داخل کشور منتقل شد.

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد سهیل کریمیان یک هویت دروغین است و با شناسایی هویت واقعی متهم به نام «مراد. ث» مشخص شد او به اتهام قتل عمد، از سال ۱۳۹۰ تحت تعقیب اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی تهران اعلام شد و تیمی از کارآگاهان اداره دهم آگاهی با حضور در شهرستان ماکو متهم را تحویل گرفتند و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

«مراد» در همان اظهارات اولیه به‌صراحت به قتل دوست خود در سال ۱۳۹۰ اعتراف کرد و درباره شب جنایت به کارآگاهان گفت: «شب حادثه هر دو نفرمان مست بودیم. با مقتول مشاجره لفظی پیدا کردم و، چون در حالت طبیعی قرار نداشتم، با ضربات متعدد چاقو مقتول را از ناحیه شکم و سینه مجروح کردم. مدتی در منزل دوستانم مخفی بودم تا اینکه پس از تهیه مقداری پول، از طریق مرز‌های غربی و به‌صورت غیرقانونی از کشور خارج شدم. مدت پنج سال به‌صورت غیرقانونی در کشور آلمان و در کمپ مهاجران زندگی می‌کردم، اما به علت درگیری مجبور شدم این کشور را نیز ترک کنم. سپس به ترکیه رفتم. همچنان در کشور ترکیه نیز با هویت سهیل کریمیان زندگی می‌کردم تا اینکه به‌علت اقامت غیرقانونی دستگیر و به پلیس ایران تحویل داده شدم. در نهایت با شناسایی هویت واقعی‌ام از سوی پلیس ایران، آن‌ها متوجه شدند به اتهام قتل تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران قرار دارم».

سرهنگ کارآگاه علی ولیپورگودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با صدور قرار قانونی بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل عمد پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه