انتشار تصاویر خصوصی زنان فامیل با انگیزه انتقام‌گیری

Faradeed

انتشار تصاویر خصوصی زنان فامیل با انگیزه انتقام‌گیری

به‌واسطه رابطه خانوادگی و خویشاوندی، به صفحات خصوصی و شخصی آن‌ها در اینستاگرام دسترسی داشتم و با همین دسترسی اقدام به جمع‌آوری تعدادی از عکس‌های خصوصی آن‌ها کردم. پس از آن با ایجاد حساب‌های کاربری مجعول و دروغین، تصاویر آن‌ها را در شبکه‌های مجازی به‌ویژه اینستاگرام پخش و برخی مطالب کذب و دروغین را نیز به آن‌ها منتسب کردم.
کد خبر: ۶۴۸۸۰
بازدید : ۳۰۷
۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
مردی که به‌دلیل اختلافات شدید خویشاوندی و به‌قصد انتقام‌گیری اقدام به انتشار عکس‌های خصوصی تعدادی از خویشاوندان و بستگان خود در فضای مجازی به‌ویژه اینستاگرام کرده است، دستگیر شد.
 
در پی طرح شکایت زنی ۲۵ ساله مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی‌اش در شبکه‌های مختلف مجازی به‌ویژه اینستاگرام، پرونده‌ای دراین‌باره در پلیس فتای تهران تشکیل شد و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهم پرونده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

هم‌زمان با آغاز رسیدگی به پرونده، تعداد دیگری از زنان جوان به پلیس فتا مراجعه و بیان کردند تصاویر همه آن‌ها نیز به شیوه‌ای مشابه در فضای مجازی منتشر شده است. در بررسی‌های بیشتر مشخص شد همه شاکیان دارای رابطه خویشاوندی با یکدیگر هستند.
 
کارآگاهان پلیس فتا در اقدامات پلیسی خود اطلاع پیدا کردند فردی ناشناس با دسترسی پیداکردن به حریم خصوصی شکات پرونده در فضای مجازی، با سوءاستفاده از هویت و تصاویر آن‌ها اقدام به ایجاد حساب‌های کاربری و صفحات شخصی مجعول در شبکه‌های مجازی کرده و از طریق همین صفحات شخصی مجعول اقدام به انتشار تصاویر شکات کرده است.
 
اقدامات ویژه پلیسی در این پرونده در دستور کار قرار گرفت تا اینکه سرانجام کارآگاهان پلیس فتا موفق به شناسایی مردی ۳۵ ساله به‌عنوان متهم پرونده شدند و بلافاصله ضمن هماهنگی با مقام قضائی دادسرای ناحیه ۳۱ تهران، این شخص در محل سکونتش واقع در منطقه ستارخان تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد. در همان تحقیقات اولیه مشخص شد متهم دارای رابطه خویشاوندی و خانوادگی با همه شکات است.
 
متهم در اظهارات اولیه منکر اطلاع‌داشتن از انتشار تصاویر شکات در شبکه‌های مجازی شد، اما در ادامه با ارائه شواهد و قرائن انکارناپذیر از سوی کارآگاهان لب به اعتراف گشود و گفت: به انگیزه انتقام‌گیری از اعضای فامیل اقدام به انتشار تصاویر شکات و همچنین اخبار کذب درباره آن‌ها کرده است.
 
متهم در اعترافاتش گفت: به‌واسطه رابطه خانوادگی و خویشاوندی، به صفحات خصوصی و شخصی آن‌ها در اینستاگرام دسترسی داشتم و با همین دسترسی اقدام به جمع‌آوری تعدادی از عکس‌های خصوصی آن‌ها کردم. پس از آن با ایجاد حساب‌های کاربری مجعول و دروغین، تصاویر آن‌ها را در شبکه‌های مجازی به‌ویژه اینستاگرام پخش و برخی مطالب کذب و دروغین را نیز به آن‌ها منتسب کردم.
 
سرهنگ کارآگاه تورج کاظمی، رئیس‌پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار قانونی از سوی مقام قضائی صادر و متهم روانه زندان شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه