فیلم "همه می‌دانند" اصغر فرهادی؛ ببینیم یا نبینیم؟!

فیلم "همه می‌دانند" اصغر فرهادی؛ ببینیم یا نبینیم؟!

این روز‌ها با پخش شدن نسخه دانلودی فیلم جدید اصغر فرهادی به نام «همه می‌دانند» بحث‌های پیرامون این فیلم و حواشی آن بالا گرفته است. موضوع عدم پخش این فیلم در ایران هم به داغ شدن نظرات پیرامون درست یا غلط بودن تماشای نسخه دانلودی این فیلم کمک کرده است.
کد خبر: ۶۴۸۸۵
بازدید : ۵۳۲
۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
آنچه می‌خوانید مجموعه‌ای از توییت‌هایی است که در هشتگ «همه می‌دانند» به اشتراک گذاشته شده:
 
ببینیم یا نبینیم؟!

«وقتی اخلاق خودی و غیرخودی پیدا کرد، این رویکرد توی همه جوانب هم ریشه میکنه. توی سیاست، جامعه، فرهنگ، اعتقادات و... یا به حق معنوی اعتقاد دارید یا ندارید. اینکه یه هارد دوترا فیلم و سریال انبار کردید و حالا از نادرست بودن دانلود «همه می‌دانند» حرف می‌زنید آدم مورمورش میشه.»، «تا وقتی فرهادی را درون مرز‌های سینمای ایران قضاوت می‌کنیم به نظرم یک سر و گردن از بقیه بالاتر است، اما حالا که با «همه می‌دانند» قدم به عرصه بین‌المللی گذاشته، صد البته که صلاحیتش را داشته، راه بسیار درازی در پیش دارد».
 
«اگر این تصور اشتباه وجود داشت که معمولی‌ترین فیلم اصغر فرهادی «گذشته» ست، حالا همه می‌دانند از فرط معمولی بودن ملال‌آوره. واقعا حیرت‌انگیزه ساختن دو ساعت فیلم روی گرهی که دقیقه بیست تقریبا لو می‌ره و هیچ ایده نجات‌بخش دیگه‌ای هم در کار نیست. دست‌های خالی فرهادی ِ. فیلمنامه‌نویس»، «فیلم‌فارسی همه می‌دانند رو دیدم. همان دوربین روی دست‌های کلافه‌کننده و همان موضوعات تکراری فیلم‌های قبلی‌ش این بار ولی در اسپانیا. بازی‌های آبکی، عروسی آبکی، آدم‌ربایی بچگانه و پایان باز سطحی و الکی»، «ما، که امکان دیدن همه می‌دانند را در خارج از کشور نداریم، چگونه ممکن است با تماشای آن به منافع حاصل از اکران آن آسیب بزنیم، در حالی که اصغر فرهادی پیش‌تر اعلام کرده، فیلم به خاطر پوشش بازیگرانش امکان اکران در ایران را ندارد؟».
 
«همه می‌دانند اصغر فرهادی رو دیدم. در بهترین حالت ساخت این فیلم رو فقط از جهت تجربه کار با عوامل معتبر خارجی میشه یه تجربه جدید برای فرهادی دانست وگرنه نه کارگردانی و بازیگری‌ها و نه هیچ چیز دیگر این فیلم مزیتی بر ساخته‌های دیگر فرهادی ندارد و بیشتر یک درجا زدن است...»، «انتشار نسخه غیرقانونی همه می‌دانند بیش از هر چیز ضرر جبران‌ناپذیری به اکران عمومی فیلم در کشور‌هایی که هنوز نوبت اکران آن‌ها نرسیده است، وارد می‌کند. فراموش نکنیم نسخه غیرقانونی تنها برای شهروندان ایرانی روی اینترنت قرار نگرفته است؛ فیلم حالا در اختیار کل جهان است.»، و دیدم (تازه منهای فیلم‌های قدیمی‌تر) این رایگان دیدنِ همه می‌دانند رو بر ما ببخش و حلال کن مرسی بوس» و «همه می‌دانند را دیدم و پسندیدم خسته نباشی اصغر جان».
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه