برنامه‌های تلویزیون در آخر هفته

در تعطیلات آخر این هفته، فیلم‌هایی با بازی مهدی هاشمی، اکبر عبدی، محسن تنابنده، الناز شاکردوست و ... از تلویزیون پخش می‌شوند.
کد خبر: ۶۴۹۳۶
بازدید : ۱۳۵۲
۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
آخر این هفته، شبکه‌های گوناگون سیما، شاهد پخش ۲۴ فیلم ایرانی و خارجی خواهند بود.
 
از سنگ قبر محسن تنابنده تا شرط الناز شاکردوست

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «سردار جنگل»، «مدرس»، «برگ و باد»، «شرط اول»، «با من مهربان باش»، «در میان امواج»، «آقای تشویق»، «سنگ اول»، «همکاری محرمانه»، «موفق باشی»، «تولد اژدها»، «سرپیکو»، «اشعه مرگبار»، «توربو»، «زرد مشکی»، «چزاره، موری، رئیس پلیس آهنی»، «سیاه و سپید»، «انار»، «ملاقات با خانواده رابینسون»، «ماداگاسکار۱»، «راه طولانی شمال»، «زمین بازی»، «آسمان سمی» و «فلادلفی»، پنج‌شنبه و جمعه ۸ و ۹ آذر از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

افزون بر فهرست بالا، مثل دیگر روز‌های هفته، شبکه نمایش هم شاهد پخش چندین فیلم در روز‌های پنجشنبه و جمعه خواهد بود. فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «دو نفر و نصفی»، «گدایان تهران»، «کلارا و بچه خرس»، «تا پای جان»، «وینی ماندلا»، «بیست» و «فراتر از فریب»، پنج‌شنبه ۸ آذر در ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ روی آنتن می‌روند. «قصر مادرم»، «ارثیه»، «به شمال خوش آمدید»، «قهرمان واقعی»، «من زمین را دوست دارم» و «۴۷ رونین» هم دیگر آثار سینمایی این شبکه هستند که جمعه ۹ آذر در ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

شبکه یک
-فیلم تلویزیونی «سردار جنگل» به کارگردانی بهروز افخمی، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی علیرضا مجلل، مهدی هاشمی، عباس امیری و جهانگیر الماسی، روایتگر زندگی و مبارزات میرزا کوچک خان در بحبوحه اوضاع سیاسی و اقتصادی و نظامی کشور در ابتدای حکومت پهلوی است.

-فیلم سینمایی «مدرس» به کارگردانی محمدرضا ورزی، جمعه ۹ آذر ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم زندگی و مبارزات سید حسن مدرس را در بحبوحه اوضاع سیاسی و اقتصادی ایران در زمان حکومت پهلوی نشان می‌دهد.

شبکه دو
-فیلم تلویزیونی «برگ و باد» به کارگردانی جواد افشار، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «ترمه نامزد شهاب به همراه خانواده برای دیدن نامزدش شهاب می‌روند. آن‌ها برای تفریح به جنگل رفته و در پی بریدن قاچاقی درختی توسط قاچاقچیان و سقوط آن موجب ضایعه نخاعی ترمه می‌شود. در ادامه خانواده هر دو، اصرار به جدایی و عدم ترحم به نو عروس را داشته، اما شهاب پس از فهمیدن فداکاری و ایثار ترمه که مانع از بین رفتن خواهر کوچکترش شده با پا فشاری و اصرار و بیان حقیقت، از پدر جانبازش می‌خواهد که واسطه‌ای برگشت مجدد ترمه به زندگی گردد. گر چه این اتفاق ...»

در فیلم سینمایی «برگ و باد»، حسین توشه، فرهاد بشارتی، نیلوفر پورمهدی، قدرت الله صالحی، عاطفه صرفه جو و علی تقوازاده نقش‌آفرینی کرده‌اند.

-فیلم سینمایی «شرط اول» به کارگردانی مسعود اطیابی، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

این فیلم، قصه فردی به نام بهرام را روایت می‌کند که در یک حادثه، دچار مرگ مغزی می‌شود و با یک معجزه دوباره به زندگی برمی‌گردد.

در فیلم سینمایی «شرط اول»، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سیروس گرجستانی، نگار فروزنده و الناز شاکردوست نقش‌آفرینی کرده‌اند.

-فیلم سینمایی «با من مهربان باش» به کارگردانی امیر حسین کلهر، جمعه ۹ آذر ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی اصغر نقی‌زاده، سیاوش طهمورث، افسانه ناصری در مورد دو جوان عقب افتاده ذهنی و حرکتی است که در دو خانواده متفاوت از لحاظ اقتصادی زندگی می‌کنند. پدر‌های هر دو پسر پارچه فروشند، اما یکی از آن‌ها عمده فروش است و دیگری به صورت خرده فروشی و دست فروشی به این کار اشتغال دارد. پدر متمول به علت مشغله زیاد کاری و غرور بی جایی که دارد، به پسرش آرش توجه لازم را ندارد و حتی سعی می‌کند او را از انظار دور نگه دارد تا باعث آبروی ریزی برای او نشود. در نقطه مقابل دیگری که دست فروش است به پسر خود افتخار می‌کند. در این میان آرش به اصرار مادرش به یکی از مجتمع‌های توانبخشی می‌رود و...

-فیلم تلویزیونی «در میان امواج» به کارگردانی هادی شریعتی، جمعه ۹ آذر ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم در مورد زندگی ترانه است که علاقه بسیاری به تماشای سریال‌های ماهواره‌ای دارد. داوود همسر وی نیز شب‌ها فیلم‌های ژانر وحشت تماشا می‌کند. ترنج دختر این زوج نیز تحت تاثیر این فیلم‌ها و سریال‌ها و فضایی که در خانه آن‌ها حاکم شده است دچار توهمات و مشکلاتی شده است.

بیتا سحرخیز، شهین تسلیمی، مهدی صبایی و همراز اکبر در این فیلم بازی کرده‌اند.

-فیلم سینمایی «آقای تشویق» به کارگردانی دیتو مونتیِل، جمعه ۹ آذر ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی آماندا سِیفرید، اِد هِلمز، لی رِمینی خواهیم دید: «ادی کمبل در برنامه تلویزیونی شرکت می‌کند و برای شرکت در این برنامه‌ها پول می‌گیرد. تا اینکه توجه یکی از برنامه‌های طنز به سوی او جلب می‌شود و این باعث بر هم خوردن زندگی ادی می‌شود. ادی که عاشق دختری به نام جودی بوده است به خاطر این برنامه جودی را از دست می‌دهد، ولی دوباره با جودی دیدار می‌کند...»

شبکه سه
-فیلم تلویزیونی «سنگ اول» به کارگردانی ابراهیم فروزش، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت ۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش‌آفرینی اندیشه فولادوند و محسن تنابنده خواهیم دید: «حسنعلی مردی روستایی است که با دیدن خواب‌های متوالی مبنی بر اینکه در حال مرگ است، آشفته می‌شود و به گمان اینکه به زودی می‌میرد برای خود سنگ قبری تهیه می‌کند. در روستای آن‌ها هیچ مرده‌ای سنگ قبر ندارد و این امر باعث می‌شود تا خانواده متوفی دچار اشتباه شود. همسر حسنعلی ناراحت می‌شود که چرا برای او سنگی تهیه نکرده و حسنعلی به او قول می‌دهد که برای او هم سنگی زیبا با اشعاری قشنگ بخرد. این امر باعث حسادت تمام زنان روستا می‌شود و همه آن‌ها از همسرانشان تقاضای سنگ قبر می‌کنند تا اینکه...»

-فیلم سینمایی «همکاری محرمانه» به کارگردانی سیونگ هان‌کیم، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی هان بین، یانگ نام جانگ و جو هاک کیم خواهیم دید: «کره شمالی در حال چاپ اسکناس‌های کشور خود در یک پایگاه نظامی است. در این میان یکی از فرماندهان به کشورش خیانت کرده و کلیشه‌ها را می‌رباید و با کشتن نگهبان‌ها فرار می‌کند. در این میان افسر جوانی زخمی شده و همسرش توسط فرمانده کشته می‌شود. سپس فرمانده به همراه تیم همراهش به منظور فروش کلیشه‌ها به یک نماینده از آمریکا، وارد کره جنوبی می‌شود. از طرفی ایم نیز به همراه یک تیم عملیات به منظور به دام انداختن خائنین به کره جنوبی می‌روند و.»

-فیلم سینمایی «موفق باشی» به کارگردانی فرید بنتئومی، جمعه ۹ آذر ساعت ۱۴:۳۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی سامی بُیوآجیلا، فرانک گاستامبید و کیارا ماستریانی خواهیم دید: «سمیر و استفان دو شریک هستند که در کارگاهی کوچک چوب اسکی تولید می‌کنند. ولی چوب اسکی‌های آن‌ها در رقابت با برند‌های مطرح شانسی ندارند. آن‌ها برای جلوگیری از ورشکستگی در جستجوی راه چاره‌ای هستند که استفان به سمیر پیشنهاد می‌دهد که او به عنوان اسکی باز در تیم اسکی الجزایر که کشور آبا و اجدادی اوست، شرکت نماید. سمیر که تردید‌های زیادی دارد نهایتا قبول کرده و شروع به تمرین می‌کند. او بعد از پشت سر گذاشتن موانع اداری نظر مقامات ورزش الجزایر را جلب و در اولین بخش مسابقات گزینشی المپیک در رشته کراس کانتری شرکت می‌کند و ...»

-فیلم سینمایی «تولد اژدها» به کارگردانی جرج نولفی، جمعه ۹ آذر ساعت ۱۹ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی بیلی ماگنسن، یو زیا و فیلیپ اِن جی آمده است: «در دهه ۶۰ بروس لی یک باشگاه کوچک در سانفرانسیسکو دارد که به هنرآموزان خود کنگ فو و بدل کاری یاد می‌دهد. او قصد دارد کنگ فو را ترویج دهد و این مسئله با سیاست مخفی نگه داشتن این رشته رزمی تضاد دارد. در همین اثنا یک استاد بزرگ گنگ فو به نام وونگ که قبلا راهب بوده برای زندگی و دور شدن از چین به سانفرانسیسکو مهاجرت می‌کند. او در خلال یک مبارزه به خاطر غرور خود یک نفر را به شدت مضروب شده و حالا برای توبه به سفر آمده. بروسلی در یک نمایش بزرگ مبارزاتی را با کاراته کاران انجام داده و آن‌ها را ...»

شبکه چهار
-فیلم سینمایی «سرپیکو» به کارگردانی سیدنی لومت، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «سرپیکو یکی از افراد پلیس نیویورک، تلاش می‌کند همچون یک پلیس وظیفه شناس با مجرمان برخورد کند. اما عموم پلیس‌ها به فکر باج‌گیری هستند؛ لذا سرپیکو مزاحم آن‌ها است؛ چون او با لباس مبدل و ماشین شخصی در خیابان‌ها می‌چرخد و گاهی باعث اخلال در اعمال تبهکاری همکارانش می‌شود. تا اینکه آن‌ها قصد می‌کنند او را دست به سر کنند؛ بنابراین به عنوان یک نفوذی او را به یک باند تبهکاری می‌فرستند. اما چیزی نمی‌گذرد که همگی او را تنها رها می‌کنند، حتی زندگی با همسرش نیز متزلزل می‌شود. او با گذشت زمان قصد دارد فساد اداره پلیس را برملا کند، اما تمامی همکارانش علیه او موضع گرفته‌اند...»

در این فیلم آل پاچینو و جان راندو لف ایفای نقش می‌کنند.

-فیلم سینمایی «اشعه مرگبار» به کارگردانی کارولاین لبرچ و استیو لئونارد، جمعه ۹ آذر ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی شارلوت سالیوان و دیگو کلاتنوف آمده است: «لیام مرد جوانی است که بعد از یک تصادف وحشتناک به هوش می‌آید، اما حافظه او پاک شده و چیزی به یاد نمی‌آورد. او برای درخواست کمک به سمت شهر می‌رود، ولی با آدم‌هایی روبرو می‌شود که ناگهان به زمین افتاده و می‌میرند. او ابتدا فکر می‌کند که شیوع ویروسی در شهر باعث مرگ مردم می‌شود، اما پس از مدتی با واقعیت وحشتناکی روبرو می‌شود. عامل مرگ خود اوست. هر کس به لیام نزدیک می‌شود، می‌میرد. در این بین دختری به نام رز ...»

شبکه پنج
-انیمیشن سینمایی «توربو» به کارگردانی دیوید سورن، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت۱۳:۳۰ ازشبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: «توربو حلزون مهربان و دوست داشتنی است که آرزوی بزرگی در سر دارد. او دوست دارد سریع‌ترین حلزون جهان لقب بگیرد. او در تلاش است این رویای بچگی خود را به عمل بپوشاند و برای این کار به برادرش متوسل می‌شود واز او می‌خواهد در این مسیر او را راهنمایی کند و ...»

-انیمیشن سینمایی «زرد مشکی» به کارگردانی کیانوش عابدی، جمعه ۹ آذر ساعت۸:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «سمندر دوچرخه‌ای است که سالهاست در سیرک کار می‌کند و حالا که پیرتر شده کارفرما می‌خواهد که جای او را با یک دوچرخه جوان ژاپنی پر کند و همین باعث می‌شود که حال سمندر بد شود و او را به اوراقی منتقل کنند. وروجک دوچرخه‌ای جوان است که دوست سمندر بوده و دنبال اوست، ولی او را پیدا نمی‌کند. در اوراقی قسمتی به نام خندق بلا وجود دارد که دوچرخه‌های بی سرو پا و معتاد در آن زندگی می‌کنند. شازده که رئیس اوراقی است از او می‌خواهد هرگز به آنجا نرود. سمندر با دیدن عکسی متوجه می‌شود که ...»

-فیلم سینمایی «چزاره، موری، رئیس پلیس آهنی» به کارگردانی جیانی لارپه، جمعه ۹ آذرماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی وینست پیرز، گابریلا پیشن و آدلوفو مارگیتا خواهیم دید: «چزار موری پلیسی است که اراده کرده با وجود مشکلات زیاد منطقه‌ای سیسیل را از وجود مافیا پاک کند. اما گروه‌های مافیایی آنقدر قدرت دارند که به سادگی می‌توانند تبرئه شده و از زندان آزاد شود. حتی موری به دلیل پیگیری هایش از این منطقه به منطقه دیگری فرستاده می‌شود تا مافیا بتوانند برای پروژه‌های جدید خود مزاحمی نداشته باشند. این گروه‌ها به تازگی دست به قاچاق مواد مخدر و زمین خواری زده‌اند. آن‌ها پروژه آبرسانی به خانه‌ها و مزارع را در دست گرفته‌اند، چون سود بسیار زیادی در این پروژه وجود دارد و ...»

شبکه شما
-فیلم تلویزیونی «سیاه و سپید» به کارگردانی امین امانی، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

این فیلم در مورد مرد دامداری است که علیرغم داشتن چهار فرزند دختر، همسرش دختر دیگری باردار است. پرورش دهنده گاو از اینکه فرزند پسر ندارد بسیار ناراحت است. برادرش زن کارگری را به نام ربابه که شوهرش فوت کرده است به او معرفی می‌کند مرد دامدار به امید اینکه پسردار شود قصد ازدواج با زن را دارد. در کشاکش داستان خانواده اش نیز با او مخالفت می‌کنند از طرفی پسر جوانی هم دلباخته ربابه است و درست در لحظه‌ای که مرد دامدار و ربابه جهت مراسم عقد ...

فردوس کاویانی، محمد شهریارپناه، زهرا اسلامی، مهناز ذی‌حیات، شیرا عدالت‌خواه و سجاد منصوری در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

-فیلم تلویزیونی «انار» به کارگردانی حسین حلاج، جمعه ۹ آذر ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «حاج رحمان کارخانه فرآوری پسته در روستای انار تاسیس کرده است، مصیب خان که کینه کهنه‌ای از حاج رحمان دارد با نقشه قبلی با کمک دو همدست اش نادر و بهمن کامیون‌های پسته حاج رحمان را می‌ربایند تا حاج رحمان مجبور شود برای پرداخت دیونش زندگی و اموالش را به حراج بگذارد، بر حسب اتفاق یکی از کارگران حاج رحمان که برای حمل و نقل گونی‌های پسته مخفی گاه مصیب را یافته است، گونی‌های پسته حاج رحمان را شناسایی کرده و ...»

در فیلم تلویزیونی «انار»، مهدی امینی خواه، جلیل فرجاد و زهره فکورصبور بازی کرده‌اند.

شبکه کودک
-انیمیشن سینمایی «ملاقات با خانواده رابینسون» به کارگردانی استیو اندرسون، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «پسری نابغه و مخترع به نام لوییس ماشینی می‌سازد که خاطرات فراموش شده را بازیابی می‌کند. او به طور ناگهانی به آینده سفر کرده و در آنجا با خانواده‌ای روبرو می‌شود که زندگی آن‌ها به نبوغ او بستگی پیدا می‌کند و ...»

-انیمیشن سینمایی «ماداگاسکار ۱» به کارگردانی اریک دارنل و تام مک‌گرت، جمعه ۹ آذر ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

«ماداگاسکار» داستان حیواناتی است که در باغ وحش شهر نیویورک زندگی می‌کنند. آن‌ها چهار دوست هستند؛ شیر، گورخر، زرافه و یک اسب آبی. با گم شدن یکی از آن‌ها بقیه به دنبال او اسیر شده و داخل قفس به افریقا برگردانده می‌شوند. در همین حین یک اتفاق در دریا ...

شبکه امید
-فیلم سینمایی «راه طولانی شمال» به کارگردانی رمی چی، پنج‌شنبه ۸ آذر ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

این فیلم در مورد یک دختر جوان اشراف‌زاده به نام ساشا است که در سن پترزبورگ روسیه زندگی می‌کند. او همیشه عاشق زندگی ماجراجویانه پدربزرگش بوده است. پدربزرگ او یک جهانگرد مشهور است که یک کشتی یخ شکن مجلل برای خود ساخته، اما از آخرین سفرش به قطب شمال هیچگاه باز نگشته است. ساشا برای حفظ شهرت خانوادگی به سمت شمال حرکت می‌کند، او رد پدربزرگش را دنبال می‌کند تا شاید کشتی مشهور او را بیابد...

-فیلم سینمایی «زمین بازی» به کارگردانی دیوید. ام. دیوانس، جمعه ۹ آذرماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

داستان این فیلم در مورد پسر نوجوانی به نام اسکاتین است که به تازگی به همراه مادر و ناپدری‌اش به جایی جدید نقل مکان کرده‌اند. این موضوع که مقارن با فصل تابستان و تعطیلی مدارس است او را در زمینه دوست‌یابی دچار مشکل و انزوا می‌کند. اسکاتین که به ورزش بیس‌بال علاقه دارد کم‌کم به سمت بچه‌هایی که به این ورزش مشغولند کشیده می‌شود، اما...

شبکه افق
-فیلم سینمایی «آسمان سمی» به کارگردانی اندروسی ارین، جمعه ۹ آذر ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «تس پزشک سازمان بهداشت جهانی است که در پی اتفاقات رخ داده به کشورش باز می‌گردد. شیوع یک بیماری ناشناخته و غیر قابل درمان همه را نگران کرده است. جک که یک خبرنگار است و چند سال قبل برادرش را که مدارک مهمی درباره آلودگی هوا پیدا کرده بود را از دست داده، سعی می‌کند تا با کمک تس پرده از شیوع بیماری بردارد. آن‌ها درمی‌یابند که شرکت کلر در آلوده کردن سوخت هواپیما‌ها دست دارد؛ تا به این طریق مردم به شرکت داروسازی آن‌ها وابسته شوند و در نهایت دولت و ارتش نیز در این زمینه با آن‌ها همکاری کرده‌اند. تس موفق می‌شود با ترفندی واکسن را از رئیس شرکت بگیرد و ...»

-فیلم سینمایی «فلادلفی» به کارگردانی اسماعیل رحیم‌زاده و سید مجتبی اسدی‌پور، جمعه ۹ آذر ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «گروهی برای انجام فعالیت بشر دوستانه تصمیم می‌گیرند تا آذوقه و وسایل پزشکی را از طریق تونل‌های زیر زمینی گذرگاه رفح به محاصره شدگان غزه برسانند که ...»

علی اوسیوند، محمد عمرانی، عزت‌الله جامعی، فلور نظری، آرمان فروغی‌مقدم، فخرالدین صدیق‌شریف و چنگیز وثوقی در فیلم سینمایی «فلادلفی» ایفای نقش کرده‌اند.
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه