کشوری که رکورددار ایدز است

Faradeed

کشوری که رکورددار ایدز است

بالاترین نرخ ابتلا به ویروس ایدز در سال ۲۰۱۷ در روسیه است که به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۷۱ مورد بوده و اوکراین و بلاروس در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
کد خبر: ۶۴۹۴۷
بازدید : ۱۳۱
۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
روسیه رکورددار ابتلا به
 
نتایج یک مطالعه تازه نشان می‌دهد که شیوع اچ‌آی‌وی در اروپا به ویژه در شرق این منطقه به میزان هشداردهنده‌ای رو به افزایش است.

مرکز کنترل و پیشگیری از امراض اروپا در گزارشی اعلام کرد که تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس ایدز در اروپا در سال ۲۰۱۷ افزایش داشته، اما سرعت رشد آن کند بوده است. در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۶۰ هزار مورد جدید آلودگی با این ویروس در این منطقه گزارش شده که بیش از ۱۳۰ هزار نفر از موارد تشخیص ابتلا به ویروس ایدز در شرق اروپا بوده است.

در گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از امراض اروپا آمده است: نرخ ابتلا به این ویروس در شرق اروپا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۵۱.۱ مورد بوده که نسبت به غرب اروپا بسیار بالاست. بالاترین نرخ ابتلا به ویروس ایدز در سال ۲۰۱۷ در روسیه است که به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۷۱ مورد بوده و اوکراین و بلاروس در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، طی سه دهه گذشته بیش از ۲.۳۲ میلیون مورد جدید ابتلا به این ویروس در اروپا تشخیص داده شده است. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۶.۹ میلیون نفر در جهان به ویروس ایدز آلوده بوده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه