جشنواره عجیب گیاهخواران تایلند

جشنواره عجیب گیاهخواران تایلند

چینی‌های ساکن تایلند، سنگاپور و مالزی جشنی را برگزاری می‌کنند که برای خود چینی‌ها ناآشنا است. رفتار‌های جنسی، مصرف الکل و خوردن گوشت در "جشن گیاهخواری" استان پوکت تایلند ممنوع است و مومنان اجسام تیزی را به بدن خود فرو می‌کنند.
کد خبر: ۶۵۰۷۵
بازدید : ۵۶۵
۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
فرادیدl چینی‌های ساکن استان پوکت تایلند می‌گویند که در سال ۱۸۲۵ یک گروه از هنرپیشگان چینی به پوکت آمده بودند و پس از تغییر روش غذایی‌شان به "گیاه‌خواری" از بیماری طاعون شفا پیدا کردند؛ پس از آن این جشن برگزار شده است. به باور این مردمان، دروازه‌های بهشت تنها به روی آنانی که "جسم و روان" خود را تهذیب می‌کنند باز است و در کنار استفاده از غذای گیاهی با درد کشیدن و دعا در معابد می‌توان جسم و روان خود را از گناهان پاکیزه کرد.

گیاه خواران هر ساله این مراسم را فرصتی مناسب برای تمرین و تبلیغ آیین مذهبی و اعتقادات خود در نظر می‌گیرند و براساس قوانین این فستیوال افرادی که برای اولین بار خواستار ورود به این جشنواره باشند بایستی ۱۰ روز فقط گیاه خواری کنند تا به پاکیزگی درونی و شایستگی معنوی رسیده و بتوانند به این گروه بپیوندند.

در این جشنواره علاوه بر گیاه خواری، مراسم دیگری نیز برگزار می‌شود. از جمله این مراسم می‌توان به حمام در روغن داغ، راه رفتن روی آتش و بالا رفتن از نردبانی از تیغ‌های برنده اشاره کرد.

یکی از دلخراش‌ترین بخش‌های جشنواره راه رفتن روی آتش، سوراخ کردن بدن و دیگر اعمال ریاضت آمیز که توسط شرکت کنندگان انجام می‌شود. آن‌ها گونه‌های خود را با ابزار‌های مختلف از جمله چاقو، سیخ کباب و دیگر ابزار‌های خانگی سوراخ می‌کنند. این کار‌ها هرساله توسط برخی از شرکت‌کنندگان این جشنواره برای جلب رضایت خدایان صورت می‌گیرد، زیرا آن‌ها معتقدند که خدایان چینی چنین افرادی را از آسیب محافظت می‌کند.

به هنگام برگزاری جشن، رستوران‌ها و مغازه‌هایی که از دستورات غذایی آن پیروی می‌کنند با پرچم زرد رنگ آذین‌بندی می‌شوند.

هر ساله در زمان برگزاری این مراسم هزاران نفر از شهر‌های دور و نزدیک برای تماشای این مراسم به شهر پوکت سفر می‌کنند. به گفته ساکنان استان پوکت تایلند، این جشن از اواسط قرن نوزدهم در این منطقه رایج شده است، اما بسیاری از تایلندی‌ها نسبت به اجرای این نمایش‌های دلخراش در ملاعام اعتراض کرده‌اند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه