ولوو با سیستم عامل اندروید

Faradeed

ولوو با سیستم عامل اندروید

ولوو تنها شرکتی نیست که در‌های محصولات خود را به روی آندروید باز کرده است. گروه خودروسازی رنو-نیسان-میتسوبیشی هم از سال ۲۰۲۱ محصولات خود را به سیستم عامل آندروید مجهز خواهد کرد.
کد خبر: ۶۵۱۰۴
بازدید : ۲۷۸
۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
ولوو با سیستم عامل اندروید
با استفاده از سیستم عامل آندروید، علاوه بر نقشه گوگل، رانندگان می‌توانند از طریق هوش مصنوعی گوگل و با فرمان‌های صوتی بخش‌های مختلف ماشین را کنترل کنند

 
اولین ماشین ولوو که سیستم اطلاعات و سرگرمی آن به طور کامل توسط سیستم عامل آندروید مدیریت می‌شود دو سال دیگر به بازار عرضه خواهد شد.

یک مدیر ولوو در نمایشگاه لس‌آنجلس اعلام کرد این ماشین دومین مدل از زیرمجموعه این شرکت به نام پولستار است که ماشین‌های الکتریکی تولید می‌کند.

در چند سال گذشته خودروسازان تلاش کردند تا با ساخت سیستم عامل‌های خود در داخل کارخانه، گوگل و اپل را تا حد امکان از ماشین‌های خود دور نگه دارند.

با وصل شدن ماشین‌ها به اینترنت، اطلاعات بسیار زیادی از رانندگان جمع آوری می‌شود. از جمله اطلاعات سفر و عادت‌های راننده که ارزش زیادی دارد و این فرصت را به خودروسازان می‌دهد تا با استفاده از این اطلاعات خدمات و کالا‌های بیشتری به رانندگان بفروشند. با استفاده از سیستم عامل‌های گوگل یا اپل مالکیت این اطلاعات در اختیار شرکت‌های فن‌آوری قرار خواهد گرفت و این فرصت از دست می‌رود.

در حال حاضر رانندگان فقط می‌توانند با وصل کردن تلفن همراه خود به سیستم عامل ماشین، از بعضی امکانات گوگل یا اپل استفاده کنند. اما چند ماه پیش ولوو اعلام کرد که علاقه‌ای به پول درآوردن از اطلاعات رانندگان ندارد و در عوض می‌خواهد تجربه‌ای شبیه به تلفن‌های همراه را برای آن‌ها فراهم آورد.

هنریک گرین، مدیر بخش تحقیقات ولوو هفته گذشته در دفاع از این تصمیم گفت: «مبارزه برای ساخت سیستم عاملی به خوبی گوگل برنده ندارد. چه دلیلی دارد که خودروسازان بخواهند به این رقابت وارد شوند و به اندازه گوگل برای این کار سرمایه‌گذاری کنند؟»

با استفاده از سیستم عامل آندروید، علاوه بر نقشه گوگل، رانندگان می‌توانند از طریق هوش مصنوعی گوگل و با فرمان‌های صوتی بخش‌های مختلف ماشین را کنترل کنند و به فروشگاه و خدمات و اپ‌های دیگر گوگل دسترسی داشته باشند.

ولوو تنها شرکتی نیست که در‌های محصولات خود را به روی آندروید باز کرده است. گروه خودروسازی رنو-نیسان-میتسوبیشی هم از سال ۲۰۲۱ محصولات خود را به سیستم عامل آندروید مجهز خواهد کرد
 
. این گروه خودروسازی بیش از ده میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه ماشین در سال تولید می‌کند و همکاری با گوگل قدرت این شرکت را در کنترل اطلاعات رانندگان بیشتر می‌کند.

خودروسازان آلمانی هنوز در برابر هجوم شرکت‌های فن‌آوری مقاوت می‌کنند. دایملر و ب‌ام‌و به تازگی سیستم عامل تازه‌ای برای ماشین‌هایشان ساخته‌اند که مانند هوش مصنوعی گوگل می‌تواند فرمان‌های صوتی رانندگان را درک کند.
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه