هدیه تهرانی؛ ماجراجویی در بین فیلم اولی‌ها

Faradeed

هدیه تهرانی؛ ماجراجویی در بین فیلم اولی‌ها

اگر نگاهی به فیلم‌های ٢٠‌سال اخیر هدیه تهرانی، چهره مشهور و محبوب آن سال‌ها بیندازیم، متوجه خواهیم شد که چند باری سعی کرده است با بازی در این‌گونه فیلم‌ها برای بیشتر شناخته‌شدن کارگردان‌های تازه‌کار یا کمتر شناخته‌شده فرصتی فراهم کند.
کد خبر: ۶۶۲۸۸
بازدید : ۱۰۲۰
۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۶
هدیه تهرانی؛ ماجراجویی در بین فیلم اولی‌ها
 
«بازیگری که در دهه‌های ٧٠ و ٨٠ بدون شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام یک سلبریتی تمام‌عیار بود در این سال‌ها سعی کرده بدون هیاهو به حمایت کارگردانان فیلم اولی شیف کند.
 
هدیه تهرانی همان کاری را در پیش گرفته است که اخیرا به پشت صحنه تئاتر‌ها هم کشیده شده و سلبریتی‌هایی مثل شهاب حسینی، نوید محمدزاده و رامبد جوان را در مقام مشاور و تهیه‌کننده همراه گروه‌های تازه‌کار نمایشی کرده است.
 
حالا اگر نگاهی به فیلم‌های ٢٠‌سال اخیر هدیه تهرانی، چهره مشهور و محبوب آن سال‌ها بیندازیم، متوجه خواهیم شد که چند باری سعی کرده است با بازی در این‌گونه فیلم‌ها برای بیشتر شناخته‌شدن کارگردان‌های تازه‌کار یا کمتر شناخته‌شده فرصتی فراهم کند.
 
او سال ٨٠ در نخستین فیلم حمیدرضا صلاحمند با عنوان «زمانه» بازی کرد و سال ٩٣ در نخستین تجربه کارگردانی فائزه عزیزخانی نقش گرفت.
 
این فیلم توانست تندیس بهترین فیلم در بخش هنر و تجربه از سی‌وسومین دوره جشنواره فیلم فجر را دریافت کند.
 
هدیه تهرانی در فیلم سینمایی «دوئت» نخستین تجربه بلند نوید دانش هم حضور دارد، فیلمی که البته از حضور در سی‌و‌چهارمین جشنواره فیلم فجر باز ماند. هدیه تهرانی امسال هم کارگردانان فیلم اولی را از نگاه خود دور نگه نداشته است و در دو فیلمی که حالا برای بخش نگاه نو انتخاب شده‌اند، حضور دارد.
 
«روز‌های نارنجی» کاری از آرش لاهوتی است که در فهرست ١٠ فیلم اول راه‌یافته به بخش نگاه نو سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر است. «مسخره باز» فیلم دیگری به کارگردانی همایون غنی‌زاده است که در این بخش شرکت کرده و هدیه تهرانی هم در آن حضور دارد.
 
اگرچه بازیگران دیگری، چون شهاب حسینی هم در این حوزه دست‌کمی از هدیه تهرانی ندارند، مثلا بابک حمیدیان در فیلم «مسخره باز» و «معکوس» به عنوان یک چهره شاخص سینمایی حضور دارد.
 
البته شهاب حسینی در فهرست بلندبالایی از فیلم اولی‌های امسال تحت عنوان «لابیرنت»، «نبات» و «نرگس» قرار دارد، اما ظاهرا این بار شانس با او یار نبوده است و هیچ‌کدام از فیلم‌ها نتوانسته‌اند شرایط راهیابی به این بخش از جشنواره را کسب کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه