کلاهبرداری ۴ میلیاردتومانی با وعده فروش ارز دولتی

Faradeed

کلاهبرداری ۴ میلیاردتومانی با وعده فروش ارز دولتی

از بهمن سال ۹۶ با جعل حواله‌های بانک مرکزی اقدام به فروش حواله ارز به قیمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان و حواله سکه به ارزش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌کردم و به این طریق به مشتریانی که به دفتر خصوصی‌ام مراجعه می‌کردند، می‌فروختم و همچنین با جعل اسناد یکی از بانک‌های جدیدالتأسیس وعده وام‌های ۶۰ میلیونی به مشتریان می‌دادم و با دریافت مبالغی تحت عنوان سپرده اولیه از آن‌ها کلاهبرداری می‌کردم.
کد خبر: ۶۶۶۳۶
بازدید : ۱۸۵
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
مردی با جعل عنوان کارگزار بانک مرکزی، با وعده ارائه وام و فروش سکه و ارز به قیمت دولتی، چهار میلیارد تومان از شهروندان کلاهبرداری کرد. به گزارش خبرنگار ما، با شکایت تعدادی از شهروندان ساکن تهران درباره کلاهبرداری از سوی فردی تحت عنوان کارگزار بانک مرکزی و به وعده اعطای وام‌های کلان و فروش سکه و ارز به قیمت‌های دولتی، پرونده‌ای در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
مال‌باختگان در اظهارات مشابه به کارآگاهان اعلام کردند با شخصی به نام «ولی» (۳۲ ساله) که سابقا در یک شرکت مالی خصوصی فعالیت می‌کرد، آشنا شدند. این شخص ضمن معرفی خود به‌عنوان کارگزار بانک مرکزی، حواله‌های مختلف خرید سکه و ارز‌های دولتی برای آن‌ها صادر کرده و در ادامه با معرفی خود به‌عنوان رابط یکی از بانک‌های جدیدالتأسیس مدعی شده قادر است وام‌هایی تا مبلغ ۶۰ میلیون تومان در اختیار آن‌ها قرار دهد وبه این ترفند و حیله از آن‌ها کلاهبرداری کرده است.
 
با توجه به اظهارات مال‌باختگان، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری این متهم آغاز شد و دراین‌باره تعداد دیگری از شکات شناسایی و برای پیگیری شکایات خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند. تحقیقات از سوی کارآگاهان ادامه داشت تا اینکه در نهایت آن‌ها اطلاع پیدا کردند متهم پس از متواری‌شدن از تهران به جزیره کیش رفته و با هویت مجعول در آن جزیره سکونت دارد. در ادامه هماهنگی‌های لازم با بازپرس دادسرای ناحیه هشت تهران انجام و با همکاری کارآگاهان پلیس آگاهی کیش، این متهم در خانه استیجاری مجردی شناسایی، دستگیر و به تهران منتقل شد.
 
در ادامه رسیدگی به پرونده، متهم برای تحقیق و بررسی در اختیار کارآگاهان اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از بهمن سال ۹۶ با جعل حواله‌های بانک مرکزی اقدام به فروش حواله ارز به قیمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان و حواله سکه به ارزش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌کردم و به این طریق به مشتریانی که به دفتر خصوصی‌ام مراجعه می‌کردند، می‌فروختم و همچنین با جعل اسناد یکی از بانک‌های جدیدالتأسیس وعده وام‌های ۶۰ میلیونی به مشتریان می‌دادم و با دریافت مبالغی تحت عنوان سپرده اولیه از آن‌ها کلاهبرداری می‌کردم.
 
در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد این متهم از بهمن سال ۹۶ تا آذرماه امسال اقدام به جعل و کلاهبرداری به مبلغ چهار میلیارد تومان از شهروندان کرده که در ادامه رسیدگی به پرونده شناسایی و دعوت از مال‌باختگان برای حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی در دستور کار کارآگاهان این اداره قرار گرفته است.
 
سرهنگ کارآگاه «جهانگیر تقی‌پور»، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به این مطلب که متهم هیچ‌گونه وابستگی حقوقی و اداری به بانک مرکزی ندارد، اظهار کرد: با اعتراف متهم، او با قرار قانونی و برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و شهروندانی که با این شیوه و شگرد از آن‌ها کلاهبرداری شده است، می‌توانند با در دست‌داشتن شکایت خود به اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه