مهدی طارمی؛ ستاره کی‌روش

Faradeed

مهدی طارمی؛ ستاره کی‌روش

مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، توانست در بازی برابر یمن دو گل به ثمر برساند. طارمی البته در اواسط نیمه دوم تعویض شد تا فرصت هت‌تریک نداشته باشد. همین دو گل نیز کافی بود تا مهدی طارمی ۱۵گله شود و در رده ۱۰ گل‌زن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال ایران در کنار حمید علی‌دوستی قرار گیرد.
کد خبر: ۶۶۶۷۹
بازدید : ۱۸۵۵
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
مهدی طارمی؛ ستاره کی‌روش
 
آن‌قدر از سوی هواداران تیم الغرافه تحت فشار قرار گرفته بود که به نظر می‌رسید نباید دست‌کم از لحاظ روحی آماده باشد؛ مهدی طارمی به غیر از نارضایتی هواداران الغرافه، با موضوع دیگری هم دست‌وپنجه نرم می‌کرد که قاعدتا باید کمترین تمرکز را می‌داشت: اینکه قرار است دوباره به پرسپولیس برگردد.
 
بااین‌حال مهاجم بوشهری تیم ملی ایران، فارغ از همه حرف‌وحدیث‌هایی که در اطرافش به گوش می‌رسد، با تمرکز بالا در دیدار نخست ایران برابر یمن به میدان رفت و به گواه آمار، برترین بازیکن ایران هم شد.
 
درست که AFC اشکان دژآگه، کاپیتان تیم ملی، را به‌عنوان برترین بازیکن زمین انتخاب کرد، ولی مهدی طارمی با زدن دو گل و دادن یک پاس گل، آن هم در مدت‌زمان ۷۱ دقیقه، مؤثرترین بازیکن ایران بود.

در کنار علی دایی
مهدی طارمی در شرایطی زمین مسابقه را در دقیقه ۷۱ بازی برابر یمن ترک کرد که به رکوردی دیرینه در فوتبال ایران و در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا رسید.
 
او دو گل از پنج گل تیم ملی را وارد دروازه یمن کرد تا به رکوردی که علی دایی به ثبت رسانده بود برسد. ماجرا از این قرار بود که دایی در جریان دیدار ایران با بحرین در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۴ توانست دو گل بزند و حالا بعد از آن‌همه سال دوباره در تیم ملی ایران مهاجمی پیدا شده که بتواند چنین عملکردی را تکرار کند.
 
مهدی علاوه‌بر این مورد، سریع‌ترین گل جام را هم به نام خودش ثبت کرد تا حسابی شروعی توفانی داشته باشد.
 
البته خودش می‌گوید زیاد درگیر این اعداد و ارقام نیست و حواسش بیشتر به نتایج تیم ملی است. طارمی روز گذشته با سایت AFC هم صحبت کرد و درباره شرایطش در تیم ملی ایران حرف زد.
 
«خدا را شکر می‌کنیم که بازی اولمان را با برد به پایان بردیم. بازی اول در هر تورنمنتی خیلی مهم است؛ دیداری که به شما انگیزه برای حضور در بازی‌های دیگر را می‌دهد. اکنون می‌توانیم با این پیروزی بزرگ به کارمان ادامه دهیم و امیدوار باشیم که در ادامه نیز چنین بازی‌هایی از خود ارائه دهیم». مهدی درباره دو گلی که به یمن زد هم گفت: «مهم پیروزی تیم است و فرقی نمی‌کند که چه کسی گلزنی کند یا اینکه چه کسی در نهایت گلزن برتر رقابت‌ها خواهد شد. به‌عنوان مهاجم البته که باید گلزنی کنم و باید همیشه به دنبال گشودن دروازه حریف باشم، باوجوداین من خیلی به این موضوع فکر نمی‌کنم و اولویتم همیشه کمک به تیم برای رسیدن به پیروزی است».

چرا طارمی بهترین بازیکن ایران بود؟
مهدی طارمی حالا در کنار دیگر اعضای تیم ملی مهیای رقابت با ویتنام می‌شوند، ولی آمار او در دیدار نخست برابر یمن آن‌قدر خوب بوده که نشود به سادگی از کنارش گذشت.
 
صددرصد ضربات در چارچوب، بیش از ۹۰ درصد پاس صحیح و آمار صددرصد تکل‌های موفق بخشی از عملکرد خیره‌کننده طارمی در دیدار با یمن بوده که او را مؤثرترین بازیکن ایران جلوه می‌دهد.


ورود طارمی به جمع ۱۰ گل‌زن برتر تاریخ تیم ملی ایران
مهدی طارمی با دبل در بازی برابر یمن، شمار گل‌های ملی خود را به عدد ۱۵ رساند.
 
مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، توانست در بازی برابر یمن دو گل به ثمر برساند. طارمی البته در اواسط نیمه دوم تعویض شد تا فرصت هت‌تریک نداشته باشد. همین دو گل نیز کافی بود تا مهدی طارمی ۱۵گله شود و در رده ۱۰ گل‌زن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال ایران در کنار حمید علی‌دوستی قرار گیرد.
 
طارمی همچنین با دو گل زده در کنار سونیل چتری هندی به صورت مشترک در صدر جدول گل‌زنان جام ملت‌های آسیا قرار دارد. سردار آزمون با ۲۵ گل و کریم انصاری‌فرد با ۱۸ گل زده در ترکیب ایران جلوتر از طارمی قرار دارند. تیم ملی فوتبال ایران شنبه باید در دومین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا، برابر ویتنام قرار گیرد که این دیدار ساعت ۱۴:۳۰ برگزار می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه