ماجرای ساخت برج ترامپ در مسکو چه بود؟

Faradeed

ماجرای ساخت برج ترامپ در مسکو چه بود؟

جولیانی، شهردار اسبق نیویورک در ادامه مصاحبه خود با شبکه ان بی سی گفت: تصور ما این است که این مباحث (درباره ساخت برج ترامپ) در کل سال ۲۰۱۶ انجام شده است. احتمالا تا ماه اکتبر یا نوامبر. براساس گزارش رویترز، پروژه تجاری مسکو در نهایت ناکام مانده است، اما اظهارات جولیانی نشان می‌دهد که مذاکرات ترامپ با کوهن در این زمینه ماه‌ها بیشتر از آن چیزی که پیش از این گفته شده ادامه داشته است.
کد خبر: ۶۷۱۱۵
بازدید : ۲۶۲
۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
ماجرای ساخت برج ترامپ در مسکو چه بود؟
 
در ادامه تناقض‌های مربوط به پروژه ساخت برج ترامپ در مسکو، «رودی جولیانی» وکیل ترامپ اذعان کرد که ساخت این برج تا ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در حال پیگیری بود.

به گزارش رویترز، رودی جولیانی وکیل «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با برنامه «میت د. پرس» شبکه «ان بی سی» گفت: ترامپ در طول سال ۲۰۱۶ به دنبال یک توافق تجاری برای ساخت یک برج به نام خودش در مسکو بود.

رویترز نوشت؛ اظهارات روز یک شنبه جولیانی سوالات و ابهامات تازه‌ای را برای نمایندگان کنگره و تحقیقاتشان که به دنبال سرنخی از ارتباط ترامپ با روسیه هستند به وجود خواهد آورد.

جولیانی افزود: ممکن است ترامپ پیگیری پروژه را ادامه داده باشد و با مایکل کوهن وکیل شخصی‌اش صحبت‌هایی در این زمینه تا اواخر اکتبر یا ماه نوامبر ۲۰۱۶ کرده باشد، زمانی که ترامپ تقریبا نزدیک به پیروزی در مقابل هیلاری کلینتون رقیبش در انتخابات بود.

براساس گزارش‌ای بی سی، پیش از این مایکل کوهن گفته بود که در ژانویه ۲۰۱۶ (ماه‌ها قبل از انتخابات) پروژه را رها کرده است، اما دادستان‌ها می‌گویند که او حداقل تا ماه ژوئن ۲۰۱۶ روی این پروژه کار کرده است. کوهن به خاطر دروغ گفتن در این زمینه به نمایندگان کنگره از سوی دادگاه گناهکار شناخته شده و به حبس محکوم شده است.

جولیانی، شهردار اسبق نیویورک در ادامه مصاحبه خود با شبکه ان بی سی گفت: تصور ما این است که این مباحث (درباره ساخت برج ترامپ) در کل سال ۲۰۱۶ انجام شده است. احتمالا تا ماه اکتبر یا نوامبر.

براساس گزارش رویترز، پروژه تجاری مسکو در نهایت ناکام مانده است، اما اظهارات جولیانی نشان می‌دهد که مذاکرات ترامپ با کوهن در این زمینه ماه‌ها بیشتر از آن چیزی که پیش از این گفته شده ادامه داشته است.

«مارک وارنر» سناتور آمریکایی در همین برنامه به شبکه ان بی سی گفت: این خیلی خبر بزرگی است. نکته قابل توجه این است که ما دو سال بعد داریم این‌ها را کشف می‌کنیم و می‌فهمیم.

روز جمعه پایگاه خبری «بازفید» گزارش داده بود که ترامپ به کوهن گفته درباره ساخت این پروژه تجاری در مسکو به نمایندگان کنگره دروغ بگوید. کاخ سفید بعدا این موضوع را تکذیب کرد.

بازرس «رابرت مولر» که مسئول پرونده تحقیق ارتباط روسیه با ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری است نیز در اقدامی کم سابقه این گزارش را رد کرد و اعلام کرد که جزئیات این گزارش دقیق نیست.

سناتور وارنر در ادامه صحبت‌های خود گفت: پیگیری بحث ساخت برج ترامپ در مسکو تا اواخر سال ۲۰۱۶ (سال انتخابات) نشان می‌دهد که نیاز است درباره توافق میان ترامپ و ولادیمیر پوتین بیشتر بدانیم. چیز‌هایی هست که حتما باید به افکار عمومی آمریکا و نمایندگان کنگره پاسخ داده شود.

مایکل کوهن که به خاطر دروغ گفتن به نماینگان کنگره به سه سال حبس محکوم شده است قرار است روز هفتم فوریه در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شود و درباره مسائلی مربوط به همین پرونده شهادت دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه