جایگزین‌های زوج و فرد در مرحله نهایی

Faradeed

جایگزین‌های زوج و فرد در مرحله نهایی

راساس پیشنهاد راهور (تردد نوبتی) خودرو‌هایی که عدد سمت راست پلاک آن‌ها یک تا سه است می‌توانند در روز‌های شنبه و سه‌شنبه، اعداد چهار تا شش در روز‌های یکشنبه و چهارشنبه و اعداد ۷ تا ۹ نیز در روز‌های دوشنبه و پنج‌شنبه به‌صورت رایگان در محدوده زوج و فرد تردد کنند و در سایر روز‌های مجاز معادل ۱۰۰ درصد بهای طرح ترافیک بابت ورود به محدوده زوج و فرد، به‌عنوان هزینه صدور مجوز بپردازند.
کد خبر: ۶۷۳۵۷
بازدید : ۲۱۴
۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
جایگزین‌های زوج و فرد در مرحله نهایی
 
شورای ترافیک شهر تهران عصر امروز برای بررسی نحوه خاتمه طرح منسوخ «زوج و فرد» و مدیریت بهینه جریان تردد در بزرگراه‌های منتهی به محدوده طرح ترافیک تشکیل جلسه داد و به جمع‌بندی اولیه رسید.

در این جلسه، دو پیشنهاد برای جایگزین شدن با طرح «زوج و فرد» مطرح شد؛ محتوای پیشنهاد اول که از طرف شهرداری تهران ارائه شده بر «اختصاص سهمیه رایگان معادل ۵۰ روز تردد در محدوده زوج و فرد بدون اعمال محدودیت براساس عدد سمت راست پلاک، برای همه خودرو‌ها و تردد بیش از این با تعرفه معادل نصف بهای مجوز طرح ترافیک» استوار است.
 
اما پیشنهاد دوم که از طرف پلیس راهور مطرح شده همچنان عدد سمت راست پلاک خودرو‌ها را ملاک عمل برای مجاز شمردن ورود وسایل نقلیه شخصی به محدوده زوج وفرد می‌داند؛ اما به شکلی متفاوت از وضعیت فعلی.

براساس پیشنهاد راهور (تردد نوبتی) خودرو‌هایی که عدد سمت راست پلاک آن‌ها یک تا سه است می‌توانند در روز‌های شنبه و سه‌شنبه، اعداد چهار تا شش در روز‌های یکشنبه و چهارشنبه و اعداد ۷ تا ۹ نیز در روز‌های دوشنبه و پنج‌شنبه به‌صورت رایگان در محدوده زوج و فرد تردد کنند و در سایر روز‌های مجاز معادل ۱۰۰ درصد بهای طرح ترافیک بابت ورود به محدوده زوج و فرد، به‌عنوان هزینه صدور مجوز بپردازند.
 
این دو پیشنهاد به زودی توسط مدیریت شهری پایتخت اعلام عمومی می‌شود تا کلیه شهروندان، کارشناسان و صاحب‌نظران شهری در قالب یک نظرسنجی، نظر خود را درباره هر کدام از این روش‌ها به‌منظور انتخاب هر کدام از این دو گزینه اعلام کنند تا مدیریت ترافیک براساس این نظرسنجی تصمیم نهایی خود را در این باره اعلام کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه