آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر در تهران

Faradeed

سه گروه فایل در بازار مسکن

آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر در تهران

فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن برای فروش در بازار شب عید را به سه دسته تقسیم بندی کرد
کد خبر: ۶۷۷۷۵
بازدید : ۲۸۸
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۲
فایل‌های متنوعی به لحاظ متراژ، سن بنا، موقعیت جغرافیایی و... به بازار معاملات مسکن شهر تهران در آستانه شب عید عرضه شده است که در عین حال سطح قیمتی این واحد‌ها در مقایسه با گروه دیگری از فایل‌های مشابه، یکدست نیست.
 
تحقیقات میدانی  از وضعیت فعلی بازار معاملات مسکن در آستانه شب عید بازار معاملات ملک نشان می‌دهد هم‌اکنون تنوع محسوسی از فایل‌های فروش مسکن به خصوص به لحاظ سطح قیمتی به متقاضیان خرید پیشنهاد شده است که این موضوع منجر به ایجاد بازاری غیر یکدست شده است.

به این معنا که هم‌اکنون می‌توان فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن برای فروش در بازار شب عید را به سه دسته تقسیم بندی کرد؛ این تقسیم‌بندی به لحاظ قیمتی قابل توجه است؛ دسته اول واحد‌های عرضه شده به بازار مسکن واحد‌هایی هستند که مالکان آن‌ها با مشاهده رکود فعلی و با واقع‌نگری نسبت به احتمال پررنگ فروش نرفتن واحد‌ها در شرایط رکودی، اقدام به قیمت‌گذاری منصفانه برای فایل‌های خود کرده‌اند و آپارتمان‌ها را با سطح قیمتی واقعی نسبت به ارزش روز آن‌ها به متقاضیان معرفی کرده‌اند.
 
دسته دوم با اندکی انعطاف قیمتی بیشتر واحد‌ها را با شرایط مناسب‌تری نسبت به عرف روز به بازار عرضه کرده‌اند؛ عمده این فروشندگان افرادی هستند که به دلیل خرید یا تمایل به خرید واحد دیگر، برای فروش آپارتمان خود عجله بیشتری دارند؛ اما دسته سوم مالکانی هستند که هنوز پیام بازار از بابت احتمال فروش نرفتن واحد‌ها به دلیل سطح بالا و غیرواقعی قیمت‌ها را دریافت نکرده‌اند و همچنان اصرار دارند آپارتمان‌های خود را با قیمت بالاتر به فروش برسانند.
 
فعالان بازار مسکن شهر تهران به این گروه از مالکان توصیه می‌کنند هر چه سریع‌تر نسبت به تعدیل قیمت پیشنهادی خود اقدام کنند تا بتوانند واحدهایشان را در بازار شب عید به فروش برسانند در غیراینصورت به دلیل تنوع فایل‌ها، خریداران، آپارتمان مورد نظر خود را از سایر مالکان خریداری خواهند کرد.
 
آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر در تهران
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه