عذرخواهی از مشتریان خودرو

Faradeed

عذرخواهی از مشتریان خودرو

کد خبر: ۶۷۸۹۴
بازدید : ۲۷۴
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌و‌گویی که طی هفته گذشته با روزنامه ایران داشت از خودروسازان خواسته که از مردم عذرخواهی کنند و قول دهند که کاستی‌های موجود را جبران می‌کنند.
 
رضا رحمانی، اما در پاسخ به سوال خبرنگار این روزنامه در مورد کاهش قیمت خودرو‌های ثبت‌نام قطعی گفت: «خودروسازان باید از مردم عذرخواهی می‌کردند و باید توضیح می‌دادند که تحریم‌ها با این صنعت چه کرده و قول می‌دادند که جبران کنند.»

اینکه تحریم‌ها صنعت خودرو را به وضعیت کنونی کشانده جای هیچ شک و شبهه‌ای نیست، اما اینکه وزیر از خودروسازان می‌خواهد در حالی که چالش تحریم‌ها و تاثیر آن بر خودروسازی کشور را توضیح می‌دهند، بلافاصله از مشتریان هم بابت بلایی که تحریم‌ها بر صنعت خودرو آورده عذرخواهی کنند، جای شگفتی دارد.
 
آنچه مشخص است خودروسازان مانند دیگر بنگاه‌های اقتصادی کشور به دست خود در گردونه تحریم نیفتاده‌اند و به نوعی تابع تحولات سیاسی اقتصادی کشور هستند.
 
این‌طور از اظهارات رحمانی بر می‌آید که خودروسازان باید با پیش‌بینی زمان تحریم‌ها، برنامه‌ریزی صحیحی برای تولید و تعهدات خود می‌کردند و حالا که پیش‌بینی در این زمینه صورت نگرفته باید از مردم عذرخواهی کنند.
 
قصد دفاع از عملکرد خودروسازان را نداریم، اما به‌نظر می‌رسد پیش‌بینی تحریم‌ها و تاثیرپذیری صنایع از این دست محدودیت‌های بین‌المللی باید در سطحی کلان‌تر از یک بنگاه اقتصادی صورت می‌گرفت و تمهیداتی نیز قبل از اعمال تحریم‌ها اندیشیده می‌شد.
 
ازسوی دیگر اگرچه خودروسازان بابت پیش‌فروش‌هایی که پشتوانه‌ای نداشت، باید به گفته وزیر از مشتریان عذرخواهی کنند، اما ظاهرا مشتریان اول باید شاهد عذرخواهی مجموعه وزارت صنعت باشند که بدون هیچ تمهیدی مجوز پیش‌فروش‌ها را به خودروسازان داده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
خواندنی‌ها
دستور پخت ملخ؛ فراوان، خوش‏مزه و حلال!
توصیه متخصصان محیط زیست و سازمان خواروبار جهانی

دستور پخت ملخ؛ فراوان، خوش‏مزه و حلال!

همجنسگرایی در فوتبال ایران؟!
فسادی اخلاقی که ۳ سال مسکوت ماند!

همجنسگرایی در فوتبال ایران؟!

سرنوشت تلخ ثروتمندترین خانواده اسکاتلند در سریلانکا
سه فرزند غول میلیارد مد در حملات کشته شدند

سرنوشت تلخ ثروتمندترین خانواده اسکاتلند در سریلانکا

چه کسی می‌تواند اعتیاد را درمان کند؟
انسان‌ها چگونه تغییر می‌کنند

چه کسی می‌تواند اعتیاد را درمان کند؟

شکایت محسن یگانه برای ٥٨‌ هزار دلار حقش
کلیپی با ٥٨ میلیون بازدید در یوتیوب و رکورد‌های جابه‌جا شده

شکایت محسن یگانه برای ٥٨‌ هزار دلار حقش