اقدامات پیش از خرید کولر گازی

Faradeed

اقدامات پیش از خرید کولر گازی

کولر گازی اینورتر به دلیل قطعات دیجیتالی که داخل آن‌ها به کار رفته معمولا در زمان خرابی نیاز به تخصص و مهارت کافی برای تعمیرات دارد.
کد خبر: ۶۷۹۳۱
بازدید : ۲۹۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶

اقدامات پیش از خرید کولر گازی

کولر گازی یکی از وسایلی است که امروزه کاربردهای بسیاری دارد. کولر گازی نه تنها برای خنک سازی محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بلکه در بسیاری از کارخانجات صنعتی برای تهویه مطبوع نیز قابل انجام می‌باشد. کولر گازی از اجزا و قطعات متعددی تشکیل شده که هر یک از آن‌ها کارکرد و عملکرد متفاوتی دارند.

قطعات کولر گازی با توجه به نوع آن از تجیهزات و امکانات متفاوتی برخوردارند؛ به عنوان مثال کولر گازی اینورتر از قطعات و اجزاهای بسیار پیشرفته‌ای تشکیل شده؛ در حالی که کولر گازی ایستاده معمولا، اجزای ساده‌تری نسبت به کولر گازی اینورتر دارد. همچنین کولر گازی اینورتر به دلیل قطعات دیجیتالی که داخل آن‌ها به کار رفته معمولا در زمان خرابی نیاز به تخصص و مهارت کافی برای تعمیرات دارد.

هنگام خرید کولر گازی باید به چه نکاتی توجه کرد

کولر گازی یکی از وسایلی گران قیمت محسوب می‌شود که معمولا از حساسیت بالایی نیز برخوردار است. پیش از خرید کولر گازی در نظر گرفتن چندین نکته باعث می‌شود تا بتوان کولر گازی مناسب را تهیه کرد.

فضای کاربری کولر گازی 

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار که برای خرید کولر گازی باید در نظر گرفت متراژ فضای مورد نظر برای خرید کولر گازی است.قدرت و ظرفیت خنک سازی کولر گازی باید متناسب با متراژ فضا باشد. بعضی از کولرهای گازی مانند کولر گازی پنجره‌ای هر چند قدرت بالایی دارند اما سر و صدای زیادی تولید می‌کند؛ بنابراین به کارگیری این نوع کولر گازی در متراژهای کوچک پیشنهاد مناسبی نمی‌باشد. از کولرهای گازی پنجره‌ای عموما در مصارف صنعتی استفاده می‌کنند.

فضای نصب کولر گازی

اگر صاحب یک فروشگاه و یا مرکز تجاری پر تردد هستید کولرهای گازی اسپلیت یا دو تکه پیشنهاد خوبی برای شما نمی‌باشد. کولر گازی اسپلیت معمولا نسبت به سایر کولرهای گازی کمی سخت تر نصب می‌شوند. کولر گازی اسپلیت از دو بخش تشکیل شده که قسمت بخش درونی آن باید در داخل ساختمان و پنل دیگر آن باید در خارج از ساختمان نصب شود.

معمولا برای مراکز شلوغ و پر تعدد از کولرهای گازی ایستاده استفاده می‌کنند. کولر گازی ایستاده نیازی به انجام خدمات نصب ندارد و قابلیت جابه‌جایی آن آسان می‌باشد.

اقدامات پیش از خرید کولر گازی

میزان مصرف برق کولر گازی

یکی دیگر از نکاتی که باید پیش از خرید کولر گازی رعایت کنید این است که کولر گازی چه مقدار برق مصرفی می‌کند. کولر گازی اینورتر به کولر گازی کم‌مصرف معروف است؛ این نوع کولر گازی با توجه به قطعات تعبیه شده داخل آن متناسب با هوای محیط دور موتور کولر گازی را تنظیم کرده که این کار باعث می‌شود کولر گازی اینورتر کمتر خاموش و روشن شود.

در نظر گرفتن میزان برق مصرفی کولرهای گازی به کاهش هزینه‌ها کمک زیادی می‌کند؛ بنابراین پیش از خرید کولر گازی درباره میزان انرژی که کولر گازی مصرف می‌کند از فروشنده پرس و جو کنید. کولرهای گازی پنجره یا یک تکه معمولا از جمله کولر گازی‌هایی هستند که انرژی زیادی مصرف می‌کنند.

گارانتی کولر گازی

پیش از خرید کولر گازی بهتر است درباره شرکت و نمایندگی کولرهای گازی که خدمات گارانتی و پس از فروش کولر گازی را انجام می‌دهند پرس و جو کنید و کولر گازی را انتخاب نمایید که از مدت زمان گارانتی بیشتری برخوردار است. کولرهای گازی به دلیل استفاده از قطعات پیشرفته در آن‌ها ممکن است به دلایل مختلفی دچار خرابی شوند و به تعمیرات نیاز پیدا کنند.

هزینه تعمیرات بعضی از کولرهای گازی مانند اسپلیت و اینورتر بسیار بالاست و نیاز به نیروی متخصص و با تجربه دارد؛ بنابراین در زمان خرید کولر گازی از گارانتی آن مطمئن شوید؛ چرا که در غیر این صورت در زمان خرابی کولر گازی باید هزینه زیادی را صرف تعمیرات آن کنید.

میزان صدای کولر گازی

یکی دیگر از نکاتی که پیش از خرید کولر گازی باید مورد توجه قرار بگیرد توجه کردن به عدد دسی بل یا db کولر گازی است. هر چه دسی بل کولر گازی کمتر باشد میزان صدای آن کم است و بالعکس هر چه میزان دسی بل آن بیشتر باشد؛ صدای تولیدی کولر گازی بیشتر می‌باشد. استفاده از کولرهای گازی که صدای زیادی دارند نه تنها باعث خنک سازی محیط نمی‌شود بلکه آرامش افراد را نیز سلب می‌کنند.

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه