در کنگره جهانی موبایل امسال چه خبر است؟

Faradeed

در کنگره جهانی موبایل امسال چه خبر است؟

تکنولوژی ۵ جی یا همان نسل پنجم شبکه تلفن همراه قرار است در کنگره امسال در مرکز توجه قرار داشته باشد و هم، چون به نظر می‌رسد ایده تلفن‌های انعطاف پذیر مهمترین حوزه رقابت میان شرکت‌ها در این رویداد خواهد بود.
کد خبر: ۶۸۳۲۷
بازدید : ۱۸۴
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
در کنگره جهانی موبایل امسال چه خبر است؟
 
کنگره جهانی موبایل، رویدادی است که بسیاری از غول‌های دنیای ارتباطات هر سال در آن گرد هم آمده و از دستاورد‌های جدید خود سخن می‌گویند. این رویداد در عین حال به صورت سنتی محلی برای رونمایی بسیاری از محصولات جدید و جنجالی شرکت‌های مشهور نیز به شمار می‌رود.

کنگره جهانی موبایل امسال از خیلی جهات می‌تواند یکی از پر سر و صداترین رویداد‌های چند سال اخیر باشد؛ هم به این خاطر که تکنولوژی ۵ جی یا همان نسل پنجم شبکه تلفن همراه قرار است در کنگره امسال در مرکز توجه قرار داشته باشد و هم، چون به نظر می‌رسد ایده تلفن‌های انعطاف پذیر مهمترین حوزه رقابت میان شرکت‌ها در این رویداد خواهد بود.
 
تکنولوژی ۵ جی
شبکه ۵ جی، مهمترین تکنولوژی است که در دنیای فناوری ارتباطات در سال ۲۰۱۹ میلادی منتظرش هستیم. تکنولوژی که با نوید افزایش سرعت و پهنای باند قابل توجه می‌آید تا مشکل محدودیت زیرساخت بسیاری از تکنولوژی‌های در دست توسعه جدید را برطرف کند.
 
تکنولوژی آنقدر مهم که حتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را هم واداشت تا چند روز پیش در توییتر خود بگوید که او هم منتظر ۵ جی است هرچند که توییت خود را با انتقاد از شرکت‌های آمریکایی بابت عقب بودن در توسعه این فناوری به پایان رسانده بود.

فناوری ۵ جی در نمایشگاه CES امسال لاس وگاس هم حضور پر رنگی داشت، اما آنچه در کنگره جهانی موبایل خواهیم دید قرار است نمایشی تمام قد از قابلیت‌های این تکنولوژی باشد. به علاوه تولیدکننده‌های تلفن همراه به طور قطع در مورد محصولات جدیدی که برای ۵ جی توسعه در دست توسعه دارند سخن خواهند گفت.
 
بازار جدیدی که کاربران را وا می‌دارد تا اگر می‌خواهند از مزایای سرعت بیشتر شبکه ۵ جی استفاده کنند تلفن‌ها و گجت‌هایی با توانایی پشتیبانی از آن را تهیه کنند. به این ترتیب خصوصا باید منتظر ماند و دید که در کنفرانس شرکتهایی، چون هواوی، نوکیا و اریکسون که از جمله پرچمداران ۵ جی هستند چه خبر‌هایی منتشر می‌شود.
 
انعطاف پذیر‌ها
شرکت سامسونگ طی رویدادی در چهارشنبه هفته گذشته از نخستین گوشی انعطاف پذیر بازار با عنوان گلکسی فولد پرده برداشت و به این ترتیب حتی پیش از آغاز کنگره موبایل زنگ رقابت انعطاف پذیر‌ها را به صدا در آورد. با این حال در حالی که سامسونگ زنگ اول این رقابت را به صدا در آورده زنگ پایانی آن احتمالا به دست شرکت‌های چینی مثل هواوی و شیائومی به صدا در خواهد آمد.
 
هر دو شرکت از مدت‌ها پیش گفته بودند که به زودی گوشی‌های تلفن انعطاف پذیر خود را معرفی می‌کنند و گفته می‌شود که کنگره امسال شاهد رونمایی این محصولات جدید خواهد بود. رقابتی که از همین حالا شرکت‌های دیگری مثل ال جی و موتورلا هم گفته اند که به زودی به موج رو به گسترش آن خواهند پیوست. به این ترتیب هیچ بعید نیست که ظرف چند سال آینده شاهد ظهور نسل جدیدی از تلفن‌های هوشمند انعطف پذیر باشیم که جای تلفن‌های سخت امروزی را در خط تولید شرکت‌های بزرگ خواهند گرفت.

جنجال‌های جهانی
کنگره امسال، اما فقط تحت تاثیر خبر‌های هیجان انگیز دنیای تکنولوژی نخواهد بود، یکی از مهمترین بحث‌ها سرنوشت نامعلوم درگیری رو به گسترش آمریکا با شرکت چینی هواوی بر سر موضوعات مختلفی از جمله سرقت مالکیت معنی محصولات و ماجرای ادعای دور زدن تحریم‌های ایران است.
 
چالشی که همین چند وقت پیش با بازداشت خانم «منگ ونژو»، دختر بنیانگذار و یکی از مدیران مالی ارشد آن در کانادا و انتشارات اتهامات مطرح شده توسط وزارت دادگستری آمریکا علیه این شرکت وارد فاز تازه‌ای شد. البته گفته می‌شود که ممکن است هواوی یکی از موضوعات اصلی مذاکرات اقتصادی کنونی میان چین و آمریکا نیز باشد، با این همه با وجود اینکه هواوی در CES خیلی پر رنگ حاضر نشد، اما در کنگره موبایل حضور بسیار پر رنگ تری خواهد داشت.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه