قربانیان سیل شیراز به ۱۷ نفر رسیدند
به رغم هشدار‌های مکرر، متاسفانه حضور مردم در نقاط حادثه‌خیز ادامه دارد

قربانیان سیل شیراز به ۱۷ نفر رسیدند

شهرداری هم اعلام کرده است مسافران نوروزی به منظور اسکان از سالن‌های سرپوشیده مشخص شده توسط شهرداری شیراز و به ویژه نمایشگاه بین المللی شیراز واقع در شهرک گلستان استفاده کنند.
کد خبر: ۶۸۹۰۸
بازدید : ۱۰۲۴۵
۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت:سیل امروز در شیراز تا این لحظه ۱۷ قربانی گرفته است. برجای گذاشته است، اورژانس شیراز با یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ١٦ دستگاه آمبولانس درحال امدارسانی به سیل زدگان است. از شب گذشته ستاد مدیریت بحران در شیراز بار‌ها هشدار داد مردم از کناره رودخانه‌ها و مناطق با احتمال وقوع سیلاب فاصله بگیرند. کشور در شرایط بارش‌های بی‌سابقه باران قرار گرفته و تقاضای همه از مسافران نوروزی، توجه به هشدار‌ها برای جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی است.

 

به گزارش خبرآنلاین، درست در ساعاتی که تمام نگاه‌ها به شمال کشور و استان‌های گلستان و مازندران خیره شده بود، غافلگیری بزرگ حوادث طبیعی این بار در شیراز اتفاق افتاد. سیلابی مهیب باعث شد سیل بند شمال شهر در محدوده دروازه قرآن شکسته شود و به ناگهان سیلاب، تمام خودرو‌های ورودی کلانشهر جنوب کشور را با خود برد.

 

تصاویر وحشتناکی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد دست کم ۵۰ خودرو در مسیر سیلاب به شدت با یکدیگر برخورد می‌کنند و تعداد زیادی از مردم، وحشت زده به اراضی مرتفع می‌گریزند.

 

یک شهروند در این باره به خبرآنلاین می‌گوید: ستاد بحران استان از دیروز به همه تلفن‌های همراه ۶ پیامک هشدار فرستاده است با این حال باز هم بسیاری از شهروندان شیرازی و مسافران نوروزی مشغول تماشای سیلاب عظیمی هستند که در بستر رودخانه خشک وسط شهر جاری است و احتمال آسیب و تلفات بیشتر می‌رود.

 

شهرداری شیراز به شهروندان و مسافران نوروزی هشدار داده است در کنار گذر‌های رودخانه خشک توقف نکنند.

 

محمدرضا دهقانی مدیرکل ارتباطات شهرداری شیراز هم با توجه به هشدار مدیریت بحران مبنی بر بارندگی شدید در این کلانشهر گفت: کنارگذر‌های رودخانه خشک به علت بارندگی مسدود هستند و شهروندان و مسافران می‌توانند برای تردد از مسیر‌های جایگزین استفاده کنند.


او به مردم توصیه کردبرای افزایش ایمنی خود از خودروی شخصی استفاده نکنند.

 

مدیران شهری به مترو و ناوگان اتوبوسرانی این شهر آماده باش داده اند و شیراز در وضعیت بحرانی است.


شهرداری هم اعلام کرده است مسافران نوروزی به منظور اسکان از سالن‌های سرپوشیده مشخص شده توسط شهرداری شیراز و به ویژه نمایشگاه بین المللی شیراز واقع در شهرک گلستان استفاده کنند.

 

اوضاع در کهگیلویه و بویراحمد بحرانی است

در استان همجوار شیراز یعنی کهگیلویه و بویراحمد هم باران شدیدی در حال بارش است. برخی شهروندان از دهدشت به خبرآنلاین گفته اند باران شدید باعث آبگرفتگی در معابر شده، ولی چون اخطار‌های لازم به مردم داده شده است، تاکنون تلفات جانی از سیلاب گزارش نشده.

برچسب ها: سیل شیراز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه