هر متر خانه در دهکده المپیک چقدر می‌ارزد؟

Faradeed

هر متر خانه در دهکده المپیک چقدر می‌ارزد؟

مثلا در یک مورد آپارتمانی 105 متری، نوساز و کلید نخورده در بهترین محله دهکده المپیک با نقشه فوق العاده، دسترسی محلی عالی و غرق در نور به قیمت یک میلیارد و 575 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.
کد خبر: ۶۹۰۱۲
بازدید : ۹۶۰۱
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

هر متر خانه در دهکده المپیک چقدر می‌ارزد؟

 

دهکده المپیک در غرب‌ترین نقطه پایتخت واقع شده است. تا چند سال گذشته به دلایل مختلف از قبیل دسترسی ضعیف به وسایل حمل و نقل عمومی، امنیت پایین و کمبود امکانات این محله چندان هوادار نداشت؛ جز قشر بازنشسته‎ای که می‌خواستند ایام بازنشستگی خود را در آسایش، آرامش و در منطقه‌ای خوش آب و هوا سپری کنند.

 

توجهات اولیه به این محله از زمانی آغاز شد که دانشگاه علامه طباطبایی به دهکده المپیک آمد و سپس کم کم، آرام و آهسته پروژه شهرک‌سازی‌های این محدوده شروع شد؛ شهرک صدرا، شهرک صدف، شهرک چشمه، شهرک یاس و ... وجود شهرک، امنیت و امکانات را با خودش در هر محله‌ای به ارمغان می‌آورد.

 

در دهکده المپیک نیز این اتفاق افتاد و سطح دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی به سطح نسبتا مطلوبی رسید. همه این‌ها باعث شد آمارخرید خانه و آپارتمان در دهکده المپیکبالا رود. حدس می‌زنید در حال حاضر املاک دهکده، متری چند میلیون تومان باشد؟

ابتدا بگذارید از مسیر تردد در دهکده المپیک صحبت کنیم. اتوبوس‌ها و تاکسی‌هایی که از متروی صادقیه به مسیر دهکده المپیک می‌روند، اولین گزینه رفت و آمد ساکنین این محله است همچنین کمی جلوتر از اینجا، به تاکسی‌هایی می‌رسیم که از جنت آباد مرکزی-تقاطع همت- به اکثر نقاط پایتخت تاکسی دارند. از سوی دیگر از میدان تجریش و ونک نیز به مقصد دهکده المپیک تاکسی‌های خطی وجود دارد.

 

پیش از افزایش ناگهانی قیمت مسکن در تهران، یعنی قبل از شهریور و مهر سال 1397 خانه‌های اینجا متری 4 تا 6 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شد. اما با افزایش نرخ ارز از یک سو و رشد قارچ‌گونه پروژه‌های تجاری منطقه 22 از سوی دیگر، قیمت‌های این منطقه هم بالا رفت.

 

با این حال فراموش نکنید با توجه به تعریف پروژه‌های موفق در این محله، قیمت‌های خانه و آپارتمان در دهکده المپیک از این هم بالاتر می‌رود و این، فرصت بسیار مناسبی است برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند. بنابراینخرید و فروش آپارتمان در دهکده المپیک هم فال است و هم تماشا.

 

حالا سراغ اصل مطلب می‌رویم: جدیدترین قیمت خانه در دهکده المپیک. در سایت دیوار یکی از ارزان‌ترین آپارتمان‌هایی که در دهکده المپیک آگهی شده است، متری 8 میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارند؛ یک واحد 95 متری در شهرک یاس، با 8 سال سن ساخت، دو خوابه، واقع در طبقه سوم و فول امکانات. این خانه روی هم رفته به قیمت 836 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

 

در مورد دیگری نیز خانه‌ای 70 متری، دو خوابه، 9 ساله و دارای پارکینگ و انباری 675 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است؛ یعنی هر متر آن 9 میلیون و 642 هزار تومان حدودا قیمت دارد. همچنین در یک آگهی دیگر، آپارتمانی 92 متری، 10 ساله و فول امکانات 920 میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ هر متر آن 10 میلیون تومان.اما قیمت خرید آپارتمان در دهکده المپیک در نمونه‌های نوساز آن، متری 15 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

 

مثلا در یک مورد آپارتمانی 105 متری، نوساز و کلید نخورده در بهترین محله دهکده المپیک با نقشه فوق العاده، دسترسی محلی عالی و غرق در نور به قیمت یک میلیارد و 575 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است. البته در آگهی دیگری 118 متر ملکی نوساز، سه خوابه، در بلوار المپیک و خیابان ساحل از قرار هر متر 14 میلیون تومان به فروش می‌رسد. سایت دیوار مزیتش همین است؛ می‌توانید قیمت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و آن موردی را که برایتان به صرفه است، انتخاب کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه