دموکرات‌های آمریکا از چه کسی حمایت می‌کنند؟

Faradeed

بایدن و سندرز از زنان و اقلیت‌های نژادی جلو افتاده‌اند

دموکرات‌های آمریکا از چه کسی حمایت می‌کنند؟

مصاحبه با چند رای‌دهنده دموکرات در سراسر آمریکا نشان می‌دهد که چگونه حزب از پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱۸ احساس لذت می‌کند، اما حالا دموکرات‌ها با دو سوال اساسی در حوزه نژاد و جنسیت و سیاست در عصر ترامپ دست و پنجه نرم می‌کنند.
کد خبر: ۶۹۳۵۶
بازدید : ۸۳۱۲
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
دموکرات‌های آمریکا از چه کسی حمایت می‌کنند؟
 
درحالی‌که پیتر جانسون و امیلی نیل منتظر ورود سناتور کریستن گیلیبرند در جنوب غرب آیووا بودند، آن‌ها شروع به حدس و گمانه‌زنی از آینده کردند که در آن نام نامزد‌های احتمالی دموکرات‌ها را برای انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌کردند. جانسون ۲۷ ساله و دانشجوی حقوق است و پیش‌بینی می‌کند نامزد نهایی یک سفیدپوست است که در واقع وضعیت موجود را نشان می‌دهد، چراکه آن‌ها خود را ثابت کرده‌اند.
 
امیلی نیل که متخصص بهداشت دهان و دندان است نگاهی خشمگین به نامزد خود می‌کند و با ایراد گرفتن از آن ایده، از او می‌پرسد که در آن صورت در سال ۲۰۲۰ چیزی را از دست نمی‌دهیم؟! نیل می‌گوید: شخصا دوست دارم یک زن نامزد شود. اگر مردم همچنان نگاه جنسیت‌زده داشته باشند، قلب من خواهد شکست.
 
جوزف آر. بایدن، معاون سابق رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا احتمالا به‌زودی نامزدی خود را اعلام خواهد کرد آنگاه شاهد یک شکاف بزرگ در میان نامزد‌های دموکرات خواهیم بود. جایی که نامزد‌هایی همچون الیزابت وارن و کامالا هریس حضور دارند و این دو نماد توجه دموکرات‌ها به زنان و اقلیت‌های نژادی هستند. با این حال این دو در سایه نامزدان مرد سفیدپوست قرار دارند.

سناتور برنی سندرز که در کسب کمک‌های مالی در میان دموکرات‌ها پیشتاز است، در کنار جو‌بایدن قرار می‌گیرد که هر دو سفیدپوست هستند و در نظرسنجی‌ها پیشتاز هم به‌حساب می‌آیند. در این میان دو نامزد مرد دیگر مانند بتو اورورکه و پیت بوتیگیگ هم توانسته‌اند به‌اندازه قابل‌توجهی نظر رای‌دهندگان دموکرات را به خود جلب کنند.
 
مصاحبه با چند رای‌دهنده دموکرات در سراسر آمریکا نشان می‌دهد که چگونه حزب از پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱۸ احساس لذت می‌کند، اما حالا دموکرات‌ها با دو سوال اساسی در حوزه نژاد و جنسیت و سیاست در عصر ترامپ دست و پنجه نرم می‌کنند. آیا یک مرد سفیدپوست بهترین گزینه برای حزب دموکراتی است که به‌طرز فزاینده‌ای از شکاف درون حزبی رنج می‌برد؟
 
و دیگر اینکه بزرگ‌ترین قمار چیست: نامزدی یک مرد سفیدپوست و ناامید کردن برخی از اعضای برجسته حزب یا نامزد کردن یک فرد از اقلیت یا زنان و به خطر انداختن موقعیت دموکرات‌ها در ایالات‌مردد (نه دموکرات، نه جمهوری‌خواه) همچون ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا که سفید محور هستند و البته دو مورد آخر هم به باراک اوباما و هم به ترامپ رای دادند. پام ون آرسدیل، ۶۴ ساله از بدفورد می‌گوید که به شخصه دوست دارد یک نفر از اقلیت‌ها یا یک زن نامزد دموکرات‌ها شود. او می‌ترسد که انتخاب یک مرد سفیدپوست به‌عنوان نامزد نهایی، لیبرال‌ها را از رای دادن فراری دهد.
 
آرسدیل خود را حد وسط یک دموکرات و میانه‌رو می‌داند. او اخیر در یک نشست با سناتور کوری بوکر با انتقاد از پیشرو‌های حزب گفته است که آن‌ها به کجا می‌روند؟ قصد دارند چه کنند اگر نامزد موردنظر آن‌ها درصدر رای‌دهندگان انتخابی نباشد؟ این درحالی است که لی کوجاوا، ۷۲ ساله از واووستا در نزدیکی میلواکی از بایدن به‌عنوان نامزد نهایی دفاع می‌کند و او را مطلوب‌ترین گزینه می‌خواند. کوجاوا می‌گوید: او توان رقابت با ترامپ را دارد. این فرد دموکرات می‌گوید که بهترین کار برای حزب این است که شخصی مانند کامالا هریس را به‌عنوان معاون خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری برگزیند.
 
مردان سفیدپوست در هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه همواره حاکمان هر دو حزب به‌شمار می‌آمده‌اند، درحالی‌که جمعیت آن‌ها با کاهش ۳۰ درصدی روبه‌رو شده است، با این حال عمده رای‌دهندگان دارای ذهنیت مرد و سفیدپوست هستند. جو بایدن و برنی سندرز با این مزایا کار خود را آغاز کرده‌اند. آن‌ها در این صحنه جزو بهترین نامزد‌ها به‌حساب می‌آیند، چرا که هم پول دارند هم دارای منابع کافی برای انتخابات مقدماتی سال ۲۰۲۰ هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه