ناپدیدشدن «باران» از شایعه تا واقعیت

Faradeed

استاندار مرکزی سکوت کرد

ناپدیدشدن «باران» از شایعه تا واقعیت

«باران در سلامت کامل به سر می‌برد و به‌زودی به آغوش خانواده‌اش برمی‌گردد.» این تنها خبری است که از مسئولان به گوش رسیده و آن‌ها برای حفظ جان این دختربچه از بیان بقیه ماجرا خودداری کرده‌اند.
کد خبر: ۶۹۳۶۱
بازدید : ۹۷۸۵
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
ناپدیدشدن «باران» از شایعه تا واقعیت
یک هفته از ناپدید شدن دختربچه اراکی می‌گذرد. باران هشت ساله که این روز‌ها عکس‌هایش در شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست می‌چرخد و خانواده‌اش چشم انتظار خبری یا سرنخی از وی هستند.
 
پرونده‌ای که با پیچ‌وخم‌های زیادی روبه‌رو بود و شایعه و حاشیه‌های زیادی به همراه داشت. شایعه‌های تلخی که دل خانواده باران را لرزاند و آن‌ها را برای دقایقی وحشت‌زده کرد. اما واقعیت‌هایی امیدوارکننده که می‌تواند تسکینی باشد برای دل خانواده چشم انتظار؛ ماجرای ناپدیدشدن باران از شایعات هولناکی مبنی بر پیدا شدن جسد این دختربچه، حالا رسیده به خبر‌های امیدوارکننده‌ای که از سوی استاندار مرکزی مطرح شده است.
 
«باران در سلامت کامل به سر می‌برد و به‌زودی به آغوش خانواده‌اش برمی‌گردد.» این تنها خبری است که از مسئولان به گوش رسیده و آن‌ها برای حفظ جان این دختربچه از بیان بقیه ماجرا خودداری کرده‌اند. ولی همین خبر می‌تواند امیدی باشد برای دل درد کشیده خانواده باران که یک هفته است دخترشان را در آغوش نکشیده‌اند.

باران هشت ساله صبح روز شنبه، ۲۴ فروردین‌ماه بود که ناپدید شد. او که اهل شهر مهاجران شهرستان شازند اراک است، به قصد رفتن به مدرسه از خانه‌شان در خیابان اطلسی خارج شد. این آخرین باری بود که خانواده‌اش او را می‌دیدند. مدرسه تنها ۱۵۰قدم از خانه‌شان فاصله داشت، اما در همین فاصله کم باران ناپدید شد.
 
اتفاقی نامعلوم برای این دختربچه رخ داد و دیگر کسی او را ندید. خانواده باران همه جا را به دنبال او گشتند، ولی پیدایش نکردند. تا این‌که آن‌ها عکس دخترشان را در فضای مجازی منتشر کردند و پدر باران شماره تماس خود را هم اعلام کرد، تا اگر کسی خبری از دخترش دارد به او بگوید.
 
اما تماس‌ها همه بی‌فایده بود و مثل تمام پرونده‌های مشابه، تماس‌های دروغین با این خانواده گرفته می‌شد، تا جایی که پدر باران تلفن همراه خود را خاموش کرد. چند روز پس از گم شدن باران بود که این تماس‌های دروغین به شایعاتی هولناک در فضای مجازی تبدیل شد؛ شایعاتی مبنی بر پیدا شدن جسد باران که حکایت از به قتل رسیدن این دختربچه داشت.
 
پلیس بلافاصله این موضوع را تکذیب و اعلام کرد که چنین چیزی کذب محض است. اما در همین فاصله خانواده باران لحظه‌های سختی را گذراندند، تا این‌که مطمئن شدند دخترشان به قتل نرسیده است.
 
این درحالی بود که پلیس تحقیقات خود را مبنی بر پیدا شدن این دختربچه ادامه داد و در جریان تحقیقات به مظنونانی هم رسید که بازجویی از این افراد ادامه دارد، تا این‌که صبح دیروز سید علی آقازاده، استاندار مرکزی خبر‌های امیدوارکننده‌ای اعلام کرد و گفت: «باران شیخی» دختربچه مفقودشده در شهر مهاجران از سلامت کامل برخوردار است و به‌زودی به آغوش گرم خانواده بازخواهد گشت.»

او ادامه داد: «از زمان و لحظه‌ای که باران هشت ساله در شهر مهاجران ناپدید شد تا به امروز تلاش مطلوبی از سوی دستگاه‌های مرتبط انجام شده است. بلافاصله با دریافت خبر ناپدید شدن این دختربچه، نیروی انتظامی و عوامل نیروی انتظامی وارد عمل شدند. ناپدید شدن باران به هیچ وجه به موضوع ناامنی در شهر مهاجران مرتبط نیست.
 
باران کوچک امشب که ۲۹ فروردین است از سلامتی کامل برخوردار است و با توجه به اقداماتی که درحال انجام است و همکاری خوب مردم و خانواده باران و پیگیری‌های مستمر نیرو‌های انتظامی و دستگاه‌های مرتبط در شورای تامین، دستگاه قضائی و اداره کل اطلاعات استان امیدواریم با اقدامات انجام شده طی چند روز آینده شاهد بازگشت باران به آغوش گرم خانواده‌اش باشیم.»

وی ادامه داد: «برخی از مسائل و موضوعات را فعلا نمی‌توان گفت. شورای تامین و نیروی انتظامی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند و امیدواریم با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مرتبط ظرف چند روز آینده مسأله و مشکل رفع شود و باران به آغوش گرم خانواده برگردد.»

این خبر امیدوار‌کننده است، اما هنوز مشخص نیست که باران کجاست و چه اتفاقی برایش افتاده است. معاونت اجتماعی پلیس اراک در گفتگو با خبرنگار «شهروند» از بیان جزییات این ماجرا خودداری کرد و گفت که به خاطر جان این دختربچه هیچ اطلاعاتی بیشتر از این نباید منتشر شود. هنوز مشخص نیست که دختربچه دزدیده شده یا نه، ولی تنها چیزی که مشخص است، سلامت او است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه