معمای نقاشی دیواری جدید لندن!

Faradeed

بنکسی و حمایت از فعالان زیست‌محیطی

معمای نقاشی دیواری جدید لندن!

به گفته برندلر، این اثر در قیاس با دیوارنگاری‌ای که روی دیوار مدرسه ابتدایی شهر میدستون حک شده است، شباهت بسیار بیشتری به سبک بنکسی دارد.
کد خبر: ۶۹۵۴۵
بازدید : ۹۳۳۰
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
نقاشی دیواری جدید لندن اثر «بنکسی» است؟
 
۱۰روزی می‌شود که تظاهرات اعتراضی به تغییرات اقلیمی زندگی روزمره در لندن را مختل کرده است. در این روز‌ها هزاران نفر در خیابان‌ها تجمع می‌کردند تا درباره تغییرات اقلیمی به یکدیگر آگاهی بدهند. در طول این مدت فعالان زیست‌محیطی در این مکان تجمع می‌کردند. پنجشنبه آخرین روز تظاهرات بود و وقوع رویدادی هنری را نیز رقم زد؛ بنکسی دیوارنگاری جدیدی را روی دیوار خیابان «ماربل آرچ» به جا گذاشت.

این دیوارنگاری تصویر دختری است که در کنارش این جمله نوشته شده است: «از این لحظه اندوه تمام می‌شود و شروع اقدامات رقم می‌خورد.»

هنوز بنکسی اعلام نکرده است که این تصویر را روی دیوار ماربل آرچ حک کرده است. فعالان زیست‌محیطی ساکن در بریستول- شهری که این هنرمند گمنام‌زاده آنجاست- در توییتی اعلام کرده‌اند زمانی که این تصویر روی دیوار حک می‌شد، برای «مراسم اختتامیه» در محوطه «اسپیکرز کورنر» - مکانی برای سخنرانی‌ها و مباحث عمومی- جمع شده بودند. برخی از معترضانی که طی آن شب در ماربل آرچ مانده بودند، می‌گویند یقین دارند که دیوارنگاری کار این هنرمند گمنام گرافیتی است.

جان برندلر یکی از مجموعه‌داران آثار هنری بنکسی در گفتگو با گاردین تایید کرده است که سبک و نوع طراحی تصویر دختربچه‌ای که در کنار جوانه گیاه و روی دو زانویش نشسته است، نشان می‌دهد این اثر متعلق به بنکسی است.

این مجموعه‌دار معتقد است: «از آنجایی که موضوع این اثر از جمله موضوعات مورد علاقه و تأیید این هنرمند است، آن را متعلق به بنکسی می‌دانم و علاوه بر این به نظر می‌رسد این اثر ادامه نقاشی «پورت تابلوت» باشد که در ماه دسامبر روی دیوار‌ها دیدیم.
 
مهم نیست که نام این هنرمند در کنار آثارش نوشته شده باشد یا خیر، امضای این هنرمند همان اثر هنری او است. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ نیز اثر اعتراضی دیگری با موضوع آلودگی هوا در شهر «پورت تابلوت» توسط این هنرمند خلق شد.

به گفته سخنگوی شورای «وست‌مینستر» این اثر هنری جدید مورد بررسی کارشناسان دیگری نیز قرار گرفته است، اما هنوز در مورد خالق آن به توافق نرسیده‌اند. از طرفی بنکسی نیز در مورد این اثر واکنشی نشان نداده است.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا‌کنون بار‌ها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صد‌ها هزار پوند فروخته شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه