جعبه سیاه پرونده هدایتی، قربانی جنایت مافیایی

Faradeed

مثلث هدایتی، یقینی و حاجیان قربانی داد

جعبه سیاه پرونده هدایتی، قربانی جنایت مافیایی

وی که نمی‌توانست صحبت کند، در جملاتی کوتاه گفت: زمانی که از دفتر وکالت بیرون آمده و در پارکینگ درحال سوار شدن به خودرو بودند، مرد ناشناسی از پشت به آن‌ها شلیک کرده است.
کد خبر: ۶۹۵۵۱
بازدید : ۱۲۱۶۲
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
جعبه سیاه پرونده هدایتی، قربانی جنایت مافیایی
 
قتل وکیل جوان که پرونده‌های سنگین اقتصادی را بررسی می‌کرد، با حاشیه‌های زیادی همراه بود. حمید حاجیان همراه موکلش درست در پارکینگ دفتر وکالتش مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جان باخت.
 
جنایتی که گفته می‌شود به پرونده حسین هدایتی، متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور بی‌ربط نیست، با این حال سرپرست دادسرای امور جنایی تهران این موضوع را تایید نکرد. هنوز مشخص نیست که این وکیل چرا و به دست چه کسانی کشته شده است.
 
ماموران پلیس پایتخت درحال بررسی این موضوع هستند و تحقیقات خود را برای شناسایی عامل یا عاملان این تیرباران جنجالی آغاز کرده‌اند.

حمید حاجیان، وکیل پایه یک دادگستری تهران بود که چهارشنبه شب، چهارم اردیبهشت ماه، در پارکینگ محل کارش در خیابان کامرانیه هدف گلوله قرار گرفت و تیرباران شد. او به همراه دختری ٢٥ ساله از دفتر خود خارج می‌شد که مورد حمله قرار گرفت. دختر جوان نیز در این حادثه مجروح شد.
 
حمید حاجیان، وکیل ۴۱ ساله که مدیر دفتر وکالت بود، همراه دختر ۲۵ ساله غرق خون روی زمین افتاده بودند. منشی دفتر وکالت که متوجه این جنایت شده بود، موضوع را با پلیس در میان گذاشت. بلافاصله ماموران کلانتری ۱۲۳ نیاوران خود را به محل حادثه رساندند و تجسس‌ها را در این رابطه آغاز کردند.
 
با حضور ماموران در پارکینگ ساختمان مشخص شد که مرد ۴۱ ساله از ناحیه سر، کمر و ران پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته است، همچنین در ادامه تجسس‌ها هشت پوکه گلوله از محل حادثه کشف شد. بلافاصله مجروحان به بیمارستان منتقل شدند.
 
حمید حاجیان بشدت بدحال بود و دختر جوان نیز نیمه‌بیهوش در بیمارستان نیکان بستری شد. در ادامه ماموران پلیس از دختر جوان که او هم در پی این حادثه مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، تحقیقات خود را آغاز کردند. وی که نمی‌توانست صحبت کند، در جملاتی کوتاه گفت: زمانی که از دفتر وکالت بیرون آمده و در پارکینگ درحال سوار شدن به خودرو بودند، مرد ناشناسی از پشت به آن‌ها شلیک کرده است.
 
این درحالی بود که ماموران پلیس متوجه شدند دوربین‌های مداربسته پارکینگ محل حادثه خراب بوده و لحظه حمله خونین و تیرباران حمید حاجیان در آن ثبت نشده است. درست یک ساعت بعد از حادثه نیز از بیمارستان خبر رسید که حمید حاجیان دچار مرگ‌مغزی شده و جان باخته است.

پس از این حادثه نگاه‌ها به سوی هدایتی و پرونده او برگشت. اما مدیر خراسانی، وکیل حسین هدایتی گفته هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و هدایتی وجود ندارد. این در حالی است که هنوز هیچ چیزی درباره قتل مشخص نشده و تحقیقات روی این پرونده ادامه دارد.

در ادامه شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران نیز درباره جزییات بیشتر این خبر گفت: «ساعت ٢٢:٣٠ شب بود که وقوع یک تیراندازی در خیابان کامرانیه به بازپرس ویژه قتل اطلاع داده شد. با توجه به این‌که در گزارش اولیه عنوان شده بود که فرد مجروح وکیل دادگستری است، خود من به همراه بازپرس در محل حادثه حضور یافتم. با حضور در محل وقوع حادثه دریافتیم یک مرد مهاجم به فردی به نام حمید حاجیان وکیل پایه یک دادگستری و زن همراه وی تعداد زیادی گلوله شلیک کرده است.»

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در ادامه صحبت‌هایش گفت: «چند دقیقه بعد از بیمارستان خبر رسید که مرد مضروب دچار مرگ‌مغزی شده و فوت کرده است.
 
برخی از افراد و همکاران وی مدعی شده‌اند که حاجیان در یک‌سری پرونده مفاسد اقتصادی وکیل بوده، اما ارتباط این پرونده با قتل او هنوز به اثبات نرسیده است و صحت و سقم آن مشخص نیست و درحال تحقیق روی این پرونده هستیم. هنوز علت و انگیزه مهاجم یا مهاجمان مشخص نشده و دستورات لازم برای شناسایی این افراد صادر شده است.»

ابهام بزرگ در پرونده خونین: یقینی کجاست؟
امتداد می‌نویسد حمید حاجیان وکیل دادگستری، شنبه شب با هشت گلوله در پارکینگ خانه‌اش کشته شد. این قتل ابعاد تازه‌ای را در پرونده حسین ‏هدایتی، متهم بانک سرمایه باز می‌کند. وقتی پای پول‌های کلان در میان باشد، جان آدم‌ها ارزشش را از دست می‌دهد. حمید ‏حاجیان قربانی شد تا چه کسی در این پرونده نجات پیدا کند؟

در دادگاه از او با عنوان «حاج آقا» یاد می‌کردند. می‌گویند «بچه هیأتی» است. نامش اکبر یقینی است. متهم متواری شده ‏پرونده بانک سرمایه که حتی بر سر حضور و متواری شدنش میان قاضی و دادستان اختلاف بود. قاضی می‌گفت: «متواری ‏است.»، اما دادستان می‌گفت: «در بیمارستان بستری است.» دادگاه برای ضبط وثیقه می‌رود که متوجه می‌شود وثیقه او اجاره‌ای ‏است. به بیمارستان می‌روند می‌بینند متواری است، اما در ایران است‎.

حسین هدایتی در آخرین دفاعیات خود گفته بود: «سراغ افراد بانفوذ بروید و آن‌ها را محاکمه کنید. فیروز دولت‌آبادی، سفیر ‏دولت وقت در ترکیه ۲۱ میلیارد تومان برای یک سریال و فیلم از بنده پول گرفته است، چرا او را محاکمه نمی‌کنید و موضوع دو ‏سکه یک فوتبالیست را مطرح می‌کنید.»

هدایتی در آخرین دفاعش در مورد یقینی و حاجیان گفته بود: «۴ سال است در دادسرای ناحیه ٣ شعبه ۱۲ علیه فیروز ‏دولت‌آبادی طرح شکایت کرده‌ام، اما هنوز ترتیب اثر داده نشده است. به سراغ حمید حاجیان که یک وکیل بانفوذ است و ۵۰ ‏میلیارد تومان پول بنده را خورده و برده است، بروید. حاجیان به من گفت: اگر اسمش را در دادگاه ببرم از من شکایت می‌کند؛ شاید ‏فرار آقای یقینی نیز دست ایشان باشد‎.»

وکیل یکی از متهمان که راننده تاکسی بوده می‌گوید فردی به اسم «نیما مقدم» معرف او به یقینی بوده. یکی دیگر از متهمان که ‏پیک موتوری یقینی بوده و به نام او شرکتی ثبت و وام میلیاردی دریافت کرده، می‌گوید: «آقای یقینی آدمی معتقد و هیأتی بودند ‏که در کربلا موکب داشتند و من براساس اعتقاداتم ١٤ روز در موکب ایشان در کربلا خدمت کردم. اگر آقای یقینی می‌گفت: الان ‏شب است من قبول می‌کردم‎.»

یقینی شرکت‌ها را به نام کارتن‌خواب‌ها ثبت کرده بود و توجیهی که برای آن‌ها می‌آورد این بود که «به خاطر تحریم‌ها نمی‌تواند ‏خودش فعالیت اقتصادی داشته باشد‎.»
هدایتی ارتباط وکیل را با یقینی تضمین می‌کند و می‌گوید: «آقای وکیلی ایشان را به من معرفی کرده که الان هم می‌داند آقای ‏یقینی کجاست‎.»

حالا آقای وکیل (حاجیان) مانند قتل‌های مافیایی کشته می‌شود تا رد چه کسی مخفی بماند؟ حاج‌آقا یا اکبر یقینی کیست و چرا ‏هیچ اطلاعاتی در مورد او و سوابقش از سوی هیچ نهادی منتشر نمی‌شود؟ ‏
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه