ربایندگان باران شیخی دستگیر شدند

Faradeed

ربایندگان باران شیخی دستگیر شدند

کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود پی بردند آدم‌ربایان بعد از دزدیدن باران دخترک را از استان مرکزی خارج کرده و به استان سیستان‌و‌بلوچستان برده‌اند.
کد خبر: ۶۹۷۵۰
بازدید : ۸۵۸۳
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
2 نفر از ربایندگان باران شیخی دستگیر شدند
 
کارآگاهان با دستگیری دو مرد که در ربودن باران شیخی دست داشتند، یک گام به آزادکردن این کودک از دست آدم‌ربایان نزدیک‌تر شدند. باران شیخی دختر هشت‌ساله‌ای است که همراه خانواده خود در شهرک مهاجران شهرستان شازند استان مرکزی زندگی می‌کرد.
 
او روز ۲۴ فروردین از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. والدین باران که نگران او بودند موضوع را به پلیس اطلاع دادند و هم‌زمان با آغاز تحقیقات عکس این دختر در شبکه‌های اجتماعی منتشر و تلاش‌های گسترده‌ای برای یافتن او آغاز شد.
 
دو روز بعد از مفقود‌شدن باران، این دختربچه با مادر خود تماس گرفت و خبر داد زنده و سالم است و او را ربوده‌اند. به این ترتیب، پرونده وارد فاز تازه‌ای شد و کارآگاهان پی بردند خانواده باران با افرادی اختلاف مالی دارند و همین مسئله نیز به انگیزه آدم‌ربایی تبدیل شده است.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود پی بردند آدم‌ربایان بعد از دزدیدن باران دخترک را از استان مرکزی خارج کرده و به استان سیستان‌و‌بلوچستان برده‌اند. به همین دلیل تلاش شد با رایزنی با ریش‌سفیدان منطقه زمینه آزادی باران مهیا شود. اگرچه این اقدامات تاکنون نتیجه نداده است، اما باران دو بار دیگر نیز با خانواده خود تماس گرفته و از سلامتش خبر داده است.
 
این در حالی است که کارآگاهان هم‌زمان با رایزنی با ریش‌سفیدان سعی دارند گروگان‌گیران را نیز شناسایی و دستگیر کنند. آنان بعد از تحقیقات گسترده‌ای که انجام دادند به سرنخ‌هایی از دو مرد دست یافتند و به این نتیجه رسیدند که این دو نفر روز حادثه باران را به‌زور سوار خودرو کردند و ربودند.

دو متهم اکنون دستگیر شده‌اند و بازجویی از آن‌ها به دستور مقام قضائی آغاز شده است تا سرنخ‌های بیشتری از این ماجرا کشف شود.

سردار کیومرث عزیزی، فرمانده انتظامی استان مرکزی، روز گذشته درباره این پرونده گفت: سالم بازگرداندن باران از برنامه‌های اولویت‌دار شورای تأمین استان، استانداری و پلیس و رسیدگی به موضوع اختلافات مالی مطرح‌شده از اولویت‌های بعدی پلیس است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: پلیس از اختلافات مالی گذشته خانواده باران شیخی با ربایندگان و توافق‌نکردن با آنان آگاهی دارد و جدا از اینکه این اختلافات قانونی است یا غیرقانونی، اکنون سالم بازگرداندن باران به خانواده با کمترین هزینه‌های جانی و معنوی در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد.
 
سردار عزیزی ادامه داد: اکنون پیدا‌کردن محل اختفای ربایندگان با انجام اقدامات پلیسی و دسترسی به این افراد یا استفاده از معتمدان محلی و ریش‌سفیدان و قانع‌کردن آنان برای آزادی باران شیخی در دستور کار پلیس قرار دارد.

او ادامه داد: خانواده باران شیخی نیز اقداماتی با نظارت و هدایت پلیس در حال انجام دارند و امید است در اولین فرصت زمینه آزادسازی باران به این سه طریق فراهم شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه