نگرانی‌ از شیوع سرخک در اروپا

Faradeed

نگرانی‌ از شیوع سرخک در اروپا

سرخک طی سال‌های اخیر در اروپا بیش از پیش شایع شده و این در حالیست که تعداد مبتلایان به این بیماری در سال ۲۰۱۸ به ۸۳۵۴۰ نفر رسید که از این بین ۷۴ نفر جان خود را از دست دادند.
کد خبر: ۶۹۸۱۹
بازدید : ۷۰۵۷
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
نگرانی‌ از شیوع سرخک در اروپا
 
شیوع سرخک و گسترش آن در اروپا بدون اینکه مقابله قوی با بیماری فوق در سراسر این قاره انجام شود ادامه دارد؛ سازمان بهداشت جهانی در همین رابطه هشدار داده است کشور‌های منطقه باید افراد آسیب پذیر در برابر این بیماری را واکسینه کنند.

به گزارش سازندگی و به نقل از سی‌ان‌ان: تنها در دو ماه اول سال ۲۰۱۹ تعداد ثبت شده مبتلایان بیماری سرخک به ۳۴۳۰۰ مورد رسیده است که بر اساس بروزرسانی‌های انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی این عدد سه برابر رقم ۱۱۴۳۶ نفر در سال گذشته و در همین دوره زمانی است. همچنین ۱۳ مورد مرگ مرتبط با سرخک در کشور‌های آلبانی، رومانی و اوکراین گزارش شده است.

در گزارش سازمان بهداشت جهانی آمده است: "اگر مقابله با شیوع این بیماری به موقع و جامع نباشد ویروس سرخک راه خودش را به بدن افراد آسیب پذیر بیشتری باز می‌کند ضمن اینکه می‌تواند به کشور‌های دیگری فراتر از منطقه اروپا نیز نفوذ کند. "

سرخک از جمله بیماری‌هایی محسوب می‌شود که درمان بخصوصی برای آن وجود ندارد و در عین حال می‌تواند سبب مرگ، ناشنوایی و صدمات مغزی شود. این در حالیست که صرفا دو دوز واکسن می‌تواند افراد را در برابر این بیماری ایمن کند.

همزمان با شیوع این بیماری در اروپا، اوکراین بدترین شرایط را در بین کشور‌های منطقه تجربه می‌کند. طبق آمار در طول دو ماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۵ هزار مورد مبتلا به سرخک در این کشور ثبت شده است.

سرخک طی سال‌های اخیر در اروپا بیش از پیش شایع شده و این در حالیست که تعداد مبتلایان به این بیماری در سال ۲۰۱۸ به ۸۳۵۴۰ نفر رسید که از این بین ۷۴ نفر جان خود را از دست دادند. گزارش‌ها حاکی از این است که در سال ۲۰۱۷، ۲۵۸۶۹ نفر به سرخک مبتلا شدند که از این بین ۴۲ مرگ ثبت شده است. در سال ۲۰۱۶ نیز از بین ۵۲۷۳ نفر آمار مبتلایان به سرخک ۱۳ نفر جان خود را از دست دادند.

سازمان بهداشت جهانی چندین فاکتور را به عنوان عامل افزایش روزافزون مبتلایان به این بیماری عنوان کرده که از جمله آن‌ها رکود و کاهش پوشش ایمن‌سازی، پوشش ضعیف در مناطق محلی و منطقه‌ای یا در بین گروه‌های حاشیه‌نشین و شکاف ایمنی و مصونیت در بین افراد مسن ذکر شده است.

منبع: cnn
ترجمه: سازندگی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه