شارژ گوشی تلفن همراه به سرعت هرچه تمام‌تر

Faradeed

این ۵ توصیه را فراموش نکنید

شارژ گوشی تلفن همراه به سرعت هرچه تمام‌تر

موضوع این است که یو‌اس‌بی لپ‌تاپ گوشی را فقط با قدرت ۰،۵ آمپر شارژ می‌کند؛ به این ترتیب دو برابر زمانی که گوشی از طریق سوکت دیوار شارژ می‌شود به زمان نیاز است تا شارژ کاملا پر شود.
کد خبر: ۷۰۰۰۸
بازدید : ۱۵۳۷۴
۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
آیا می‌دانید چطور گوشی تلفن خود را به سرعت هر چه تمام‌تر شارژ کنید؟
 
آماده‌اید که روز خود را شروع کنید؛ ظاهرا همه چیز سر جای خودش است اما...، اما انگار اوضاع خیلی هم روبه‌راه نیست! شارژ گوشی شما در حال تمام شدن است و همین حالاست که تلفن خاموش شود و شما هم زمان اندکی برای شارژ کردن آن در اختیار دارید! شاید مجبور باشید با همین شارژ کم بیرون بزنید و البته در عین حال به تلفن هم نیاز داشته باشید! حالا باید چکار کرد؟

تلفن خود را در حالت هواپیما (air plane mode) قرار بدهید
یک راه سریع و موثر برای جلوگیری از خالی شدن به سرعت باتری تلفن همراه قرار دادن آن در حالت هواپیماست. اگرچه در چنین حالتی شما قادر نیستید پیام بگیرید یا جستجوی آنلاین انجام بدهید، اما باتری را برای دقایقی که به شدت به تلفن احتیاج دارید ذخیره می‌کنید، چون گوشی دیگر به دنبال جستجوی اینترنت تلفن همراه یا وای فای نیست در نتیجه شارژ آن بی‌جهت مصرف نمی‌شود.

شارژر را به سوکت دیوار بزنید
بهتر است برای هر چه سریعتر شارژ کردن تلفن همراه خود به جای استفاده از ورودی یو‌اس‌بی لپ‌تاپ سراغ سوکت‌های دیوار بروید. موضوع این است که یو‌اس‌بی لپ‌تاپ گوشی را فقط با قدرت ۰،۵ آمپر شارژ می‌کند؛ به این ترتیب دو برابر زمانی که گوشی از طریق سوکت دیوار شارژ می‌شود به زمان نیاز است تا شارژ کاملا پر شود.

گوشی تلفن خود را در دمای بالا قرار ندهید
اگر ناگهان و درست وسط خیابان متوجه شده‌اید که شارژ تلفن شما به حداقل رسیده حتما از قرار دادن آن در معرض نور آفتاب و دمای بالا بپرهیزید. کمپانی اپل به کاربران خود توصیه می‌کند گوشی تلفن همراه خود را در دمای ۹۵ درجه فارنهایت و بالاتر قرار ندهند. گرما می‌تواند به ظرفیت باتری گوشی صدمه بزند. در واقع اگر در چنین دمایی که فراتر از دمای توصیه شده است اقدام به شارژ تلفن همراه خود کنید ممکن است گوشی بیش از ۸۰ درصد شارژ نشود.

گوشی را از کاور یا قاب خارج کنید
اگر متوجه شدید زمانی که گوشی خود را شارژ می‌کنید به شدت داغ شده است، قبل از شروع شارژ کردن آن را از کاور یا قابش خارج کنید. زمانی که گوشی را با قاب شارژ می‌کنید این احتمال وجود دارد که تلفن همراه حرارت بیشتری را دریافت کند و همین حرارت می‌تواند عمر باتری را کوتاه کند.

سوکت ورودی شارژ تلفن همراه خود را تمیز کنید (قسمتی که شارژر از طریق کابل به گوشی متصل می‌شود)
ممکن است مشکل شارژ شدن گوشی اصلا به قدرت باتری مرتبط نباشد. گرد و غبار به مرور زمان ورودی لایتنینگ کابل روی گوشی و روی سر کابل که به این بخش متصل می‌شود تجمع می‌کند. برای تمیز کردن این قسمت اول گوشی را خاموش کنید و بعد با یک مسواک گرد و غبار را از ورودی لایتنینگ یا همان نقطه اتصال شارژر به گوشی پاک کنید. زمانی که دوباره تلفن خود را شارژ می‌کنید متوجه می‌شوید که اوضاع بهتر شده است!

منبع: RD
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه