مرد ایرانی در کانادا، خود و دخترانش را آتش زد!

مرد ایرانی در کانادا، خود و دخترانش را آتش زد!

این مرد که حیدر نام دارد و ۴۵ ساله است، روز گذشته وارد خانه دخترانش شد و خانه را به آتش کشید. درنا و درسا دختران ایرانی هستند که چندسال پیش به همراه خانواده‌شان به کانادا مهاجرت کردند و در کالگاری ساکن شدند.
کد خبر: ۷۰۳۰۷
بازدید : ۱۲۵۲۴
۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
آتش‌افروزی مرگبار مرد ایرانی در کانادا
 
مرد ایرانی در کانادا هنگامی که دو دخترش در منزل بودند خانه را به آتش کشید و نه‌تنها خودش جانش را از دست داد، بلکه دختر کوچکش نیز درجا کشته شد و حال دختر دیگر نیز وخیم اعلام شده است.
 
این مرد که حیدر نام دارد و ۴۵ ساله است، روز گذشته وارد خانه دخترانش شد و خانه را به آتش کشید. درنا و درسا دختران ایرانی هستند که چندسال پیش به همراه خانواده‌شان به کانادا مهاجرت کردند و در کالگاری ساکن شدند. درنای ۲۲ ساله دوران دبیرستان خود را در همین شهر گذراند و چندسال قبل در رشته حقوق در یک دانشگاه ثبت‌نام کرد. به گفته دوستان درنا، او دوست داشت قاضی شود و در هدفش بسیار مصمم بود.
 
درسا نیز در یک دبیرستان مشغول تحصیل بود. پلیس بعد از مهار آتش و انتقال مصدومان به بیمارستان اعلام کرد درسا، دختر ۱۶ ساله، درجا جانش را از دست داده است، ضمن اینکه حیدر نیز ساعاتی بعد فوت شد، اما درنا همچنان زنده است و با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند.
 
پزشکان به نجات او چندان امیدوار نیستند، اما گفته‌اند که هرکاری بتوانند می‌کنند. بر اساس تحقیقاتی که پلیس انجام داده، حیدر ابتدا منتظر شده تا خانه خلوت شود و بعد از اینکه مطمئن شده کسی جز دختر‌ها در منزل نیست وارد خانه شده و آنجا را آتش زده است.
 
پلیس بر این باور است که او قطعا برای قتل وارد خانه شده و قصد داشته علاوه‌بر خود، هر دو دخترش را نیز بکشد. حیدر از دو سال قبل جدا از همسرش زندگی می‌کرد. مادر درنا و درسا از دو سال قبل با همسرش دچار اختلافات شدیدی شده بود و از آن زمان به‌بعد حیدر با زن دیگری زندگی می‌کرد.
 
درنا در چند روز گذشته در حساب توییتری خود از اختلافاتی که با پدرش داشته خبر داده بود. او برای پدرش آرزوی مرگ کرده و نوشته بود: هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم پدری برای بچه‌اش آرزوی بدبختی کند. او بار‌ها نوشته که از دروغ‌های پدرش خسته شده و پدرش مدام به آن‌ها دروغ می‌گوید و زندگی را برایشان سیاه کرده است.
 
درنا در توییت دیگری که درباره سال نو نوشته، عنوان کرده که پدرش آن‌قدر آن‌ها را اذیت کرده که هیچ اشتیاقی برای تحویل سال ندارد. او نوشته زمانی برای پدرش می‌مرده، اما حالا هیچ اشتیاقی برای دیدن او ندارد. دوستان درنا به پلیس گفته‌اند تنش میان دختر‌ها و پدرشان بیش از حد بالا بوده و همسایه‌ها هم صدای درگیری آن‌ها را بار‌ها شنیده‌اند.
 
دوستان درنا همچنین به پلیس گفته‌اند: درنا دختری بسیار آرام و خیلی شاد بود و زندگی را دوست داشت، اما از وقتی با پدرش دچار مشکل شد، دیگر شادابی گذشته را نداشت. او و خواهرش، درسا بسیار به هم وابسته بودند و درنا همیشه می‌گفت: تنها کسی که در دنیا برایش مانده خواهرش درساست. او سعی می‌کرد از درسا حمایت کند تا او زنی موفق شود.
 
آن‌طور که نزدیکان حیدر گفته‌اند، او همیشه مادر بچه‌ها را عامل اصلی تنش و درگیری می‌دانسته و دوست نداشته دخترانش با او زندگی کنند، اما دختر‌ها پدر را دروغ‌گو می‌دانستند و حاضر نبودند با او زندگی کنند. همسایه‌ها به پلیس گفته‌اند در یک هفته گذشته به‌صورت مداوم صدای جروبحث و درگیری از خانه این بچه‌ها شنیده می‌شد.
 
در‌حال‌حاضر پلیس کانادا نزدیکان حیدر و دو دخترش را برای مشخص‌شدن انگیزه این مرد برای این جنایت هولناک احضار کرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه