بخش نامه باورنکردنی و ظاهرا پابرجا!

Faradeed

بخش نامه باورنکردنی و ظاهرا پابرجا!

بخشنامه بهزیستی مبنی بر این‌که اقلیت‌های مذهبی اجازه آموزش در مهد‌های کودک را ندارند، حاشیه ساز شد.
کد خبر: ۷۰۵۲۲
بازدید : ۶۹۸۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
پیش از تعطیلات اخیر بود که خبر منع استخدام ادیان غیر مسلمان در مهد‌های کودک سروصدای زیادی به پا کرد. به استناد یکی از بند‌های بخشنامه‌ای که به تاریخ ششم خرداد ماه نودوهشت از سوی سرپرست دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور به مهد‌ها ابلاغ شده «بکارگیری پرسنل از اقلیت دینی تحت هر عنوان در مهدکودک، به غیر از مهد‌های مخصوص اقلیت‌های دینی ممنوع می‌باشد».
 
این خبر عامل واکنش اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان و اعتراض صریحش شد. او با ابراز تأسف از این اقدام، این بند را به منزله بارز تبعیض در کشور تلقی کرد. پس از آن بود که مسعود آسیما، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی، درباره خبر منع همکاری با اقلیت‌های دینی در مهد‌های کودک این‌گونه گفت که «در پی انتشار مطالبی در فضای مجازی به عنوان منع استفاده از مربیان اقلیت دینی در مهد‌های کودک بر اساس توضیحات بخش مصوبه صرفا شامل آموزش‌های عمومی و دینی مصوب است و همچنان در بخش‌های دیگر محدودیت شامل این عزیزان نمی‌شود».
 
حبیب‌الله مسعودی فرید، معاون سازمان بهزیستی، هم خبر را این‌گونه اصلاح کرد که «استفاده از پرسنل اقلیت‌های دینی در همه آموزش‌های فوق برنامه در مهد‌های کودک بلامانع است و برای آموزش مفاهیم دینی از مربیان مسلمان استفاده می‌شود».
 
از آن محمد شریعتمداری در دستوری اعلام کرد که «ممنوعیت بکارگیری اقلیت‌های دینی اصلاح شده است». سازمان بهزیستی اصلاحیه‌ای به بند مذکور اضافه کرد و توضیحاتی داد؛ البته این توضیحات نه‌تن‌ها به معنای تکذیب بند حاشیه‌ساز سازمان بهزیستی در ابلاغیه‌اش به مهد‌ها نیست، بلکه به نظر منتقدان، عبارت «این منع شامل آموزش‌های عمومی» می‌شود، به معنای تأیید آن نیز هست.

از همین رو اظهارات مسئولان سازمان بهزیستی در خصوص اصلاح بند اخیر بخشنامه مذکور را شاید بتوان اصلاحیه‌ای مبهم، صرفا برای فرو کش‌کردن انتقاد‌های رسانه‌ای و افکار عمومی تلقی کرد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه