واقعیت مرگ هوادار پرسپولیس

واقعیت مرگ هوادار پرسپولیس

خانواده این مرد جوان پیگیر شکایتشان از اورژانس و مسئولان استادیوم آزادی هستند.
کد خبر: ۷۰۵۶۲
بازدید : ۱۱۳۷۳
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
واقعیت مرگ «علی» رو شد
 
٤٣ روز گذشت تا علت دقیق مرگ «علی زارعی» اعلام شود. این مرد جوان همان کسی است که در بازی برگشت پرسپولیس و سپاهان در استادیوم آزادی جانش را از دست داد. کسی که حرف و حدیث‌های فراوانی درباره علت مرگش وجود داشت و حتی مسئولان اورژانس چندساعت پس از وقوع این حادثه علت مرگ علی زارعی را مصرف موادمخدر اعلام کردند.
 
موضوعی که از همان ابتدا با واکنش تند خانواده زارعی مواجه شد. حالا، اما با جواب پزشکی قانونی همه چیز روشن شده است. پزشکی قانونی علت مرگ را سکته قلبی اعلام کرده و مصرف هرگونه موادمخدر را منتفی دانسته است و این یعنی پیگیری جدی‌تر پرونده شکایت خانواده زارعی از اورژانس تهران و مجموعه ورزشگاه آزادی که به عقیده آن‌ها هر دو در مرگ علی مقصر هستند.

چندساعت پس از سوت پایان بازی جنجالی پرسپولیس و سپاهان و در لابه‌لای اخبار و تصاویر مربوط به درگیری‌ها و مصدومان قابل توجه آن بازی، خبر تلخ مرگ یکی از تماشاچیان همه را شوکه کرد. پیمان صابریان، رئیس مرکز اورژانس تهران در گفتگو با رادیو تهران درباره این حادثه گفته بود: «یک مورد فوتی در این بازی داشتیم که به خاطر مصرف موادمخدر بود و او دچار وقفه تنفسی شده و هرچه تلاش کردیم، نتوانستیم او را احیا کنیم.
 
متاسفانه خیلی دیر متوجه این اتفاق شدیم و با توجه به شلوغی سکو‌ها حتی اطرافیان او متوجه نشدند بیمار دچار وقفه تنفسی شده بود.» به جز این، دیگر مسئولان اورژانس تهران هم در گفتگو با رسانه‌های مختلف و برنامه‌های فوتبالی صداوسیما با قاطعیت علت مرگ این جوان را مصرف موادمخدر اعلام کردند.
 
اما خانواده علی زارعی از همان فردای روز حادثه با رد این ادعا، معتقد بودند که دلیل مرگ او سکته و استرس ناشی از بازی فوتبال بوده و البته شلوغی و ازدحام غیرمعمول هم باعث شده تا ماموران اورژانس نتوانند به موقع بر بالین او حاضر شوند.
 
همان روز بعد از حادثه خانواده علی زارعی در گفتگو با «شهروند» تأکید کردند که او اهل این حرف‌ها نبوده و این برای نخستین‌بار بود که همراه دوستش به استادیوم می‌رفت: «بار‌ها گفته‌ایم که علی اهل این حرف‌ها نبود. من این جوان را می‌شناختم؛ اهل سیگار هم نبود.
 
صحبت‌هایی که مطرح شده، کذب است. قرار است جواب پزشکی قانونی به زودی اعلام شود. با این‌همه، مطمئنم که او سکته کرده است. جوان خجالتی و آرامی بود؛ استرس بازی این بلا را سر او آورد. جالب است که گزارش‌های اورژانس هم نشان می‌دهد که صحبت‌های مطرح‌شده چندان مبنای دقیقی ندارد.»
 
حالا، اما جواب پزشکی قانونی هم صحبت‌های خانواده علی را تأیید می‌کند. در نامه پزشکی قانونی آمده است: «جسد متوفی علی زارعی مورد معاینه قرار گرفت و علت فوت سکته حاد قلبی به دلیل انسداد عروق کرونر بوده است.» علی حلیمی پسرخاله مادری علی زارعی که پیگیر این پرونده است.
 
با ارسال جواب پزشکی قانونی در این‌باره می‌گوید: «از اول هم برای ما روشن بود که علی سکته کرده است، اما متاسفانه مسئولان اورژانس با آبروی این خانواده بازی کردند و حالا باید پاسخگوی ادعا‌های بی‌اساسشان در دادگاه باشند.
 
ما از اورژانس هم شکایت کرده‌ایم و هم از مجموعه استادیوم آزادی که با سوء‌مدیریتشان و حضور بیش از ظرفیت جمعیت در آن روز مانع امدادرسانی به موقع به علی شدند. براساس گزارشات خود اورژانس، آن‌ها خیلی دیر بر بالین علی حاضر شدند و دلیل آن جمعیت زیاد و نبود راه دسترسی به محلی بوده که علی و دوستش در آن‌جا حضور داشتند. اگر امدادرسانی به موقع انجام شده بود، شاید او الان زنده بود.
 
حالا چه کسی پاسخگوی بچه‌های اوست. آن‌ها به همین راحتی یتیم شدند، زن جوان علی چرا باید به خاطر بی‌توجهی عده‌ای همسرش را از دست بدهد. ما تا آخر این پرونده را پیگیری می‌کنیم تا خون علی پایمال نشود.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین