استیضاح «نمکی» کلید خورد

استیضاح «نمکی» کلید خورد

ضعف مدیریتی وزیر بهداشت، کاستی‌ها در روند اجرای طرح تحول سلامت، ضعف موجود در اجرای طرح پزشک خانواده، عدم‌اجرای طرح پرونده الکترونیک، ضعف موجود در بحث هتلینگ بیمارستانی، خارج شدن پزشکان متخصص از مناطق محروم و هرج و مرج در واردات دارو از محور‌های این طرح است.
کد خبر: ۷۱۳۲۸
بازدید : ۸۷۳۳
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
استیضاح «نمکی» کلید خورد
 
اسدالله عباسی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس از کلید خوردن طرح استیضاح وزیر بهداشت در پارلمان خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، این عضو هیات رئیسه مجلس گفت که این طرح در ۷ محور تدوین شده است.

او درباره محور‌های این طرح ادامه داد: ضعف مدیریتی وزیر بهداشت، کاستی‌ها در روند اجرای طرح تحول سلامت، ضعف موجود در اجرای طرح پزشک خانواده، عدم‌اجرای طرح پرونده الکترونیک، ضعف موجود در بحث هتلینگ بیمارستانی، خارج شدن پزشکان متخصص از مناطق محروم و هرج و مرج در واردات دارو از محور‌های این طرح است.
 
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس اضافه کرد: این طرح تدوین شده و روز یکشنبه آینده پس از جمع‌آوری امضا برای طی شدن روند قانونی تقدیم هیات‌رئیسه مجلس خواهد شد.

ظریف به مجلس می‌رود
در خبری دیگر از پارلمان، دیروز مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از حضور وزیر امور خارجه در جلسه هفته آینده این کمیسیون برای بررسی کاهش تعهدات برجامی ایران و نیز افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم خبر داد. او افزود: قرار است آقای ظریف وزیر امور خارجه در جلسه هفته آینده (یکشنبه، ۲۳ تیر) در کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور یابد تا ضمن بررسی کاهش سطح تعهدات ایران در برجام، تحریم‌های جدید آمریکا نیز مورد بررسی قرار گیرد.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: مجلس در راستای عمل به تعهدات ایران در راستای کاهش سطح تعهدات برجامی دولت و مجموعه وزارت امور خارجه کمک‌های لازم را خواهد داشت.

طرحی برای توسعه اختیارات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی
خبر دیگر از مجلس آنکه حجت‌الاسلام سالک، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از طرح جدید تعدادی از نمایندگان برای توسعه اختیارات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: پیش‌نویس این طرح آماده شده است.
 
او به خبرگزاری تسنیم گفت: طبق قانون، شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ۳۰۰ مورد وظیفه و اختیار در حوزه‌های فرهنگی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی ناشی از فقدان قانون را به‌عهده دارد که برخی از آن‌ها تاکنون مغفول مانده است. او با ابراز گلایه از برخی دستگاه‌ها، برای اجرا نکردن مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، اظهار کرد: مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که جلسات آن به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل می‌شود، باید از سوی دستگا‌ه‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط اجرا شود، اما برخی دستگاه‌ها این مصوبات را اجرا نمی‌کنند.

نامه حاجی‌بابایی به لاریجانی
همچنین دیروز خبرگزاری تسنیم خبر داد که حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار رسیدگی وی به وضعیت چگونگی افزایش حقوق‌کارمندان دولت شد. حاجی‌بابایی در این نامه اعلام کرد گزارش‌هایی حاکی است که علاوه‌بر ۴۰۰ هزار تومان پایین‌ترین حقوق ۵/ ۲ درصد و حقوق ۲۰ میلیونی، ۱۶ درصد افزایش حقوق داشته‌اند.
 
او در بخش دیگری از این نامه این سوال را مطرح کرد: جناب آقای دکتر نوبخت در مصاحبه‌ای اخیرا فرموده‌اند آنچه عمل کردیم، قانون مجلس است، اگر مجلس نظر دیگری دارد قانون را تغییر دهد. آیا آنچه اتفاق افتاده است نظر مجلس است؟ اگر نیست چرا اقدامی انجام نمی‌پذیرد؟ و اگر هست چرا مجلس مسوولیت آن را نمی‌پذیرد؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه