کشفیات جدید از تولید ارز دیجیتال

کشفیات جدید از تولید ارز دیجیتال

تولید هر بیت‌کوین حدود ۷۲ هزار کیلووات ساعت برق مصرف می‌کند؛ یعنی اگر مصرف برق هر مشترک خانگی به‌طور متوسط ماهانه ۲۰۰ کیلووات ساعت باشد، در سال نزدیک به ۲ هزار و ۴۰۰ کیلووات ساعت برق مصرف می‌کند.
کد خبر: ۷۱۴۲۷
بازدید : ۸۴۴۸
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از شناسایی چهار هزار و ۴۱۳ دستگاه ماینر (استخراج پول مجازی) از ۸۱ مرکز تولید بیت‌کوین (رمزارزها) در این استان خبر داد.
 
به گزارش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، حاجی رضا تیموری در این باره عنوان کرد: در شهر‌های استان تهران از جمله ورامین، قرچک، کهریزک و پاکدشت به استثنای تهران بزرگ، ۸۱ واحد تولید بیت‌کوین شناسایی و ضمن قطع برق آن‌ها از ادامه فعالیتشان جلوگیری و بهای انرژی مصرفی آن‌ها با تعرفه تجاری محاسبه و دریافت شده است.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد، اما در سال‌های اخیر دستگاه‌هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آن‌ها در ایران غیر مجاز است.
 
وی با اشاره به خلأ قانونی برای ادامه فعالیت تولیدکنندگان ارز‌های دیجیتال و مشخص نبودن نوع تعرفه برق مصرفی آن‌ها گفت: این فناوری از یک سال پیش در ایران شیوع پیدا کرده و به‌دلیل ارزان بودن بهای انرژی برق در کشورمان به سرعت در حال توسعه است، ولی با توجه به نبود قانونی مشخص درخصوص بهای تعرفه برق تولیدکنندگان بیت‌کوین، در اماکنی مثل مدارس، مساجد، مزارع کشاورزی و صنایعی که تعطیل شده‌اند، تولیدکنندگان ارز‌های دیجیتال مجاز به فعالیت نیستند.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تصریح کرد: تولید هر بیت‌کوین حدود ۷۲ هزار کیلووات ساعت برق مصرف می‌کند؛ یعنی اگر مصرف برق هر مشترک خانگی به‌طور متوسط ماهانه ۲۰۰ کیلووات ساعت باشد، در سال نزدیک به ۲ هزار و ۴۰۰ کیلووات ساعت برق مصرف می‌کند، در نتیجه تولید یک بیت‌کوین با ۷۲ هزار کیلووات ساعت با مصرف برق ۳۰ مشترک خانگی برابری می‌کند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه