صدساله‌ها چگونه زندگی می‌کنند؟

صدساله‌ها چگونه زندگی می‌کنند؟

صد ساله ها، به طور معمول زندگی اجتماعی فعالی را پشت سر می‌گذارند، قادر به رفع استرس به موقع هستند، در زندگی هدف دارند، پیوند‌های خانوادگی را حفظ می‌کنند و خود را به یک دین یا یک عمل روحانی مقید می‌کنند.
کد خبر: ۷۳۰۸۴
بازدید : ۱۳۱۰۴
۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
۵ عادت مشترک صدساله‌ها
 
یک محقق آمریکایی به مدت ۱۵ سال، سبک زندگی افراد با عمر طولانی را از سراسر جهان مورد مطالعه قرار داد و لیستی از عادات و اصول اساسی که این افراد را به جشن صدمین سال تولدشان می‌رساند، تهیه کرد.
 
به گفته محقق آمریکایی، دن بوتنر، عادات افراد با عمر طولانی تقریبا در همه جای جهان مشابه است. این تحقیق با مشاهده افرادی از جزایر اوکیناوا (ژاپن)، ساردینیا (ایتالیا)، ایکاریا (یونان)، شبه جزیره نیکویا در کاستاریکا و شهر لوما لیندا در کالیفرنیا انجام شده است. لازم به ذکر است که در همه این مکان‌ها تعداد غیرمعمول زیادی از افراد بالای صد سال، زندگی می‌کنند.

بر اساس مشاهدات انجام شده، تقریباً همه آن‌ها حداقل هشت ساعت در روز خواب می‌خوابند، تحرک زیادی دارند (لزوماً ورزش مد نظر نیست)، غذا‌هایی با کالری متوسط می‌خورند. بسیاری از آن‌ها به "نیمه گیاهخواری" پایبند هستند، هنگامی که اساس رژیم غذایی غذا‌های گیاهی است.

علاوه بر این، صد ساله ها، به طور معمول زندگی اجتماعی فعالی را پشت سر می‌گذارند، قادر به رفع استرس به موقع هستند، در زندگی هدف دارند، پیوند‌های خانوادگی را حفظ می‌کنند و خود را به یک دین یا یک عمل روحانی مقید می‌کنند.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین