"استراماچونی" در تهران، امروز یا فردا؟
سکانس پایانی بازگشت سرمربی

"استراماچونی" در تهران، امروز یا فردا؟

در پایان، استراماچونی پیامی به زبان فارسی برای هواداران استقلال داد که نشان می‌داد سکانس پایانی بازگشتش به ایران کلید خورده است: «استقلال به امید دیدار...».
کد خبر: ۷۵۲۰۴
بازدید : ۸۲۳
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
 
موضوع بازگشت استراماچونی ظاهرا به سکانس پایانی نزدیک شده است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، این مربی ایتالیایی به زودی به تهران بازخواهد گشت؛ این موضوع می‌تواند بهترین خبر برای هوادارانی باشد که بیش از دو هفته خون‌دل خوردند تا ببینند سرنوشت نیمکت تیمشان چه خواهد شد.

ماجرا از این قرار بود که استراماچونی پیش از برگزاری دیدار استقلال و پیکان در هفته چهاردهم یکباره قراردادش را به صورت یک‌طرفه فسخ کرد؛ او با استفاده از بند حق فسخ قرارداد یک‌طرفه به دلیل عدم پرداخت مطالباتش از سوی باشگاه به مدت دو ماه توانسته بود قراردادش را فسخ کند و به کشورش بازگردد.
 
اعضای هیئت‌مدیره باشگاه استقلال بعد از این اتفاق تلاش کردند تا نشستی را با وکیل استراماچونی در ترکیه داشته باشند تا او را متقاعد به بازگشت کنند، اما مرغ استراماچونی یک پا داشت؛ او می‌گفت: علاوه‌بر اینکه باید حقوق عقب‌افتاده‌اش پرداخت شود، باید از راه‌های قانونی و مورد تأیید فیفا این پول را دریافت کند تا بعد‌ها نسبت به چنین موضوعاتی مشکلات حقوقی پیدا نکند.
 
با توجه به اینکه سرمربی مستعفی استقلال فارغ‌التحصیل رشته حقوق است، نسبت به چنین مسائلی اشراف کامل دارد. ماجرا، اما جایی جالب‌تر می‌شود که استراماچونی بعد از فسخ قراردادش به صورت روزانه با رسانه‌های اروپایی به مصاحبه می‌پرداخت و مشکلات باشگاه و البته عدم دریافت مطالباتش را بیان می‌کرد، همچنین از دیگر درخواست‌های او که اعضای هیئت‌مدیره نیز آن را تأیید کردند، کاهش قراردادش با باشگاه از دو به یک سال بود که با توجه به محبوبیت او در بین هواداران، اعضای هیئت‌مدیره مجبور شدند چنین خواسته غیرمعقول او را نیز بپذیرند تا بهانه‌ای دست مرد خوش‌تیپ ایتالیایی نداشته باشند.
 
کامران منزوی در گفت‌وگویی اعلام کرده بود: «فرداروز هواداران استقلال از ما گله نداشته باشند که چرا ما قرارداد استراماچونی را از دو به یک سال کاهش دادیم! ما این تصمیم را به‌خاطر هواداران گرفتیم». استقلال، اما اولین دیدار خانگی در غیاب استراماچونی را با تساوی ۲ بر ۲ مقابل پیکان به پایان رساند تا شیرینی پیروزی بزرگ مقابل شهر خودرو در ورزشگاه آزادی به طور کامل از بین برود.
 
بعد از این تساوی بود که وریا غفوری به انتقاد از نوع خداحافظی استراماچونی پرداخت تا نشان دهد برخی بازیکنان و بزرگان تیم از برخی رفتار‌های مربی نسبت به بازیکنان ناراحت هستند و انتظار نداشتند او دو روز قبل از مسابقه به دلیل مسائل مالی تیم را ترک کند و به کشورش بازگردد. البته بعد‌ها اعلام شد وریا غفوری یکی از بازیکنانی بوده که نکات فنی استراماچونی را به بازیکنان درون زمین منتقل می‌کرده و درواقع بازیکن مورد اعتماد مربی در بین بازیکنان بوده است.
 
بعد از استعفای جواد زرینچه، دیگر پیش‌کسوت باشگاه؛ یعنی ستار همدانی به‌عنوان سرپرست باشگاه انتخاب شد تا شاید برخی حواشی از اطراف باشگاه دور شود. اعضای هیئت‌مدیره استقلال با کمک وزارت امور خارجه ایران توانستند سرانجام چکی را در ایتالیا صادر کنند، اما استراماچونی این‌بار هم هواداران استقلال را سورپرایز کرد؛ او در استوری اینستاگرام همسرش با انتشار متن و پیام تصویری هرگونه توافقی را با باشگاه استقلال رد کرد؛ او همچنین اعلام کرد دریافت چک از باشگاه استقلال به‌هیچ‌عنوان صحت ندارد و ادامه این روند به‌هیچ‌عنوان امکان‌پذیر نیست.
 
هفته پانزدهم برای استقلال با شوک پیام اینستاگرامی استراماچونی آغاز شد، اما این تیم توانست باز هم با درخشش دیاباته و مهدی قائدی از سد شاهین بوشهر با بردی پرگل عبور کند تا حداقل نتایج درون زمین برای این تیم به خوبی پیش برود. فردای این مسابقه بود که باز هم خلیل‌زاده، سرپرست و جانشین امیرحسین فتحی، اعلام کرد تمام کار‌های قانونی دریافت پول توسط استراماچونی انجام و مبلغ ۱۶۰ هزار یورو به حساب مربی ایتالیایی واریز شده و باشگاه منتظر بازگشت این مربی به ایران است.
 
در نهایت روز گذشته استراماچونی به دیدار سفیر ایران در شهر رم رفت تا گفت‌وگوی نهایی را درخصوص بازگشت به استقلال انجام دهند. استراماچونی در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر درباره این دیدار مهم گفت: «امروز دیدار سرنوشت‌سازی داشتیم و امیدوارم همه‌چیز طبق نظر ما پیش برود. دیدار حساسی با سپاهان در جام حذفی داریم که باید پیروز از زمین مسابقه خارج شویم». در پایان، استراماچونی پیامی به زبان فارسی برای هواداران استقلال داد که نشان می‌داد سکانس پایانی بازگشتش به ایران کلید خورده است: «استقلال به امید دیدار...».
 
باید دید آیا استراماچونی امروز و فردا به ایران بازمی‌گردد یا خیر؟ چیزی که مشخص است، سه مسابقه در غیاب او با یک برد، یک تساوی و یک شکست همراه بوده و صدرنشینی لیگ برتر نیز نه‌تن‌ها از دست رفته، بلکه با پیروزی شهر خودرو مقابل پیکان حالا شاید این تیم در هفته‌های آتی تا رتبه پنجم هم سقوط کند؛ میراثی که حالا به خطر افتاده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه