پروژه‌های 2020 سامسونگ

پروژه‌های 2020 سامسونگ

سامسونگ می‌گوید کاربران می‌توانند با استفاده از این ابزار پوست سر خود را اسکن کنند. سپس برنامه عوامل گوناگون - از پوست مرده گرفته تا رطوبت، را تحلیل می‌کند و براساس مجموع اطلاعات به دست آمده بهترین راهکار را برای هر مشکلی که در پوست سر وجود داشته باشد ارائه می‌دهد.
کد خبر: ۷۵۵۵۶
بازدید : ۱۲۸۳۸
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
معرفی پروژه‌های 2020 سامسونگ
 
سامسونگ جدیدترین پروژه‌های آزمایشی خود را معرفی کرده است، از جمله ساخت یک ربات همدم برای افراد تنها و ابزار اسکن کردن پوست سر برای جلوگیری از ریزش مو. همه این پروژه‌ها از آزمایشگاه خلاقیت سامسونگ به اسم سی-لب بیرون می‌آیند که هدف آن ساخت محصولات ابتکاری جدید با استفاده از جدیدترین فن‌آوری‌هاست.

هدف بسیاری از این پروژه‌ها استفاده از فن‌آوری‌های جدید برای انجام کار‌های خاص یا تأمین نیاز‌های بهداشتی و سلامتی است. دو نمونه از محصولات آزمایشی جدید این شرکت در سال جاری عبارتند از: پنجره مصنوعی داخل ساختمان، که هدف آن شبیه‌سازی نور بیرون است، و ابزاری که میزان قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش را کنترل می‌کند.

هر سال در نمایشگاه ابزار‌ها و تجهیزات سی‌ای‌اس، سامسونگ محصولات آزمایشگاه خود را به نمایش می‌گذارد. محصولات جدید این شرکت در آستانه نمایشگاه ۲۰۲۰، که ماه آینده برگزار خواهد شد، معرفی شده‌اند.

در سال‌های گذشته نیز در آزمایشگاه این شرکت، فن‌آوری‌های جدیدی معرفی شدند از جمله یک کمربند هوشمند که دور کمر کاربر را کنترل می‌کند، و فن‌آوری انتخاب و تنظیم کفش.

برخی محصولات سال جاری عبارتند از: یک صفحه‌کلید مجازی که با استفاده از دوربین روبرو به افراد امکان تایپ می‌دهد، یک قلم علامت‌گذاری هوشمند که متن را به شکل دیجیتال در می‌آورد، و همینطور ربات همدم، و ابزار اسکن پوست سر.

اسکنر پوست سر به بیکِن معروف است و شامل یک اپلیکیشن و سخت‌افزار اسکن است. سامسونگ می‌گوید کاربران می‌توانند با استفاده از این ابزار پوست سر خود را اسکن کنند. سپس برنامه عوامل گوناگون - از پوست مرده گرفته تا رطوبت، را تحلیل می‌کند و براساس مجموع اطلاعات به دست آمده بهترین راهکار را برای هر مشکلی که در پوست سر وجود داشته باشد ارائه می‌دهد.

ربات این شرکت که به «پیبو» معروف است، در بخشی از آزمایشگاه این شرکت به اسم «سی-لب آوتساید» ساخته می‌شود که هدف آن تقویت محصولات جدید شرکت‌های دیگر است.

اگرچه تصویر موجود در وبسایت سامسونگ این ربات را با یک خانواده جوان نشان می‌هد، توضیحات نشان می‌دهد که در واقع رباط انسان‌نمای پیبو برای افراد تنها در خانه ساخته شده است.

در این توضیحات آمده است که پیبو خدمات راهنمایی ارائه می‌دهد - مانند گفتگوی ساده و همین‌طور اخبار، آب‌وهوا، اطلاعات جستجو. این ربات بر اساس تحلیل عاطفی حالت چهره و محتوای گفتگوی افراد واکنش نشان می‌دهد و با بیان جملات، موسیقی و... پاسخ مناسب می‌دهد.

کاربر‌ها می‌توانند قابلیت‌ها و محتوای جدیدی اضافه کنند که از فروشگاه برنامه ربات قابل دانلود است. سامسونگ همچنین برای یک ابزار روشنایی مصنوعی به اسم «سانی‌ساید» تبلیغ می‌کند که شبیه پنجره است و می‌توان آن را مانند یک قابل عکس به دیوار آویزان کرد.

سامسونگ ادعا می‌کند «این پنجره مصنوعی طیف کامل نور واقعی خورشید را کپی کرده و روشنایی آن براساس ساعت تغییر می‌کند و باعث می‌شود که کاربر از نور خورشید لذت ببرد. این پنجره همچنین در فضای داخل یا در جا‌هایی که نور خورشید به طور کافی نمی‌تابد، به بدن کاربر کمک می‌کند ویتامین «د» بسازد بدون آنکه فرد نگران پیری پوست یا آفتاب‌سوختگی باشد.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین