آخرین مهلت ثبت‌نام متقاضیان برای "یارانه معیشتی"

آخرین مهلت ثبت‌نام متقاضیان برای "یارانه معیشتی"

اختصاص و واریز بسته‌های کمک‌معیشتی برای جبران آسیب‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین از آبان‌ماه آغاز و در مجموع بسته معیشتی برای ۶۰ میلیون نفر در قالب ۱۷میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار واریز شد.
کد خبر: ۷۶۰۲۳
بازدید : ۴۵۳
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
امروز آخرین مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت «بسته معیشتی»
 
امروز ۲۴ دی‌ماه آخرین مهلت ثبت‌نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری است که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند.

اختصاص و واریز بسته‌های کمک‌معیشتی برای جبران آسیب‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین از آبان‌ماه آغاز و در مجموع بسته معیشتی برای ۶۰ میلیون نفر در قالب ۱۷میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار واریز شد. دومین مرحله از کمک‌های معیشتی نیز ۱۰ دی‌ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که با توجه به اضافه‌شدن ۴۱۹ هزار خانوار در این طرح، خانوار‌های جدید مرحله‌های اول و دوم را باهم دریافت کردند و به این ترتیب بعد از ثبت درخواست‌های مربوط به مشمولیت دریافت کمک معیشتی، تعداد خانوار‌ها در مرحله دوم به ۱۸میلیون و ۱۲۶ هزار و ۳۷۲ نفر افزایش یافت.

وزارت رفاه مهلتی را برای ثبت‌نام سرپرستان خانواری که در لیست یارانه‌بگیران نیستند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، تعیین کرده است. در اطلاعیه ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه آمده است که زمان ثبت درخواست دریافت بسته حمایت معیشتی برای افرادی که در لیست یارانه‌بگیران نقدی (۴۵هزار و ۵۰۰ تومان) نیستند و درخواست خود را در مهلت مقرر در کد دستوری #۶۳۶۹* ثبت کرده‌اند، از ساعت ۲۲ روز ۱۰ دی‌ماه آغاز شده و ۲۴ام این ماه به پایان می‌رسد.

مراحل و نکات لازم برای ثبت‌نام بسته معیشتی به این شرح است:
۱- ابتدا برای ورود به سامانه رسیدگی به درخواست بسته حمایت معیشتی باید از شماره ملی سرپرست خانوار استفاده کنید. شماره ملی سرپرست را به‌صورت یک عدد ۱۰ رقمی بدون فاصله و خط تیره وارد کنید. مثال: ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹،

۲- برای ورود به سامانه لازم است از شماره حسابی که یارانه خانوار شما به آن واریز می‌شود استفاده کنید. این شماره حساب را به‌صورت یک عدد بدون فاصله، خط تیره، نقطه و حروف وارد کنید. محدودیتی در تعداد ارقام شماره حساب وجود ندارد، مثال: ۳۳۳۳۵۵۵۵

توجه کنید که شماره کارت با شماره حساب متفاوت است و امکان ورود به سامانه با شماره کارت واریزی یارانه وجود ندارد. همچنین در صورتی که شماره حساب خود را نمی‌دانید از بانکی که یارانه شما به آن واریز می‌شود نسبت به اخذ شماره حساب خود اقدام کنید. نکته دیگر آنکه چنانچه تغییراتی برای ساختار خانوار خود ثبت کرده‌اید، اطلاعات مربوط به ماه گذشته خود را وارد کنید.

۳- برای ورود به سامانه لازم است علاوه بر شماره ملی سرپرست، شماره ملی یکی از اعضای خانوار خود را نیز وارد کنید. شماره ملی عضو خانوار را به‌صورت یک عدد ۱۰ رقمی بدون فاصله و خط تیره وارد کنید. مثال: ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹

توجه کنید که چنانچه خانوار شما یک‌نفره است، گزینه «خانوار یک‌نفره» را انتخاب کنید. همچنین چنانچه تغییراتی برای ساختار خانوار خود ثبت کرده‌اید، اطلاعات مربوط به ماه گذشته خود را وارد کنید.

۴- تصویر امنیتی: این تصویر برای حفظ محرمانگی اطلاعات شما قرار داده شده است. لطفا عددی را که در این تصویر نمایش داده شده است در کادر وارد کنید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه