معرفی داوران جشنواره سی و هشتم

معرفی داوران جشنواره سی و هشتم

همچنین از اعضا هیات داوران این دوره جشنواره رضا پور حسین را باید نام ببریم که در سینما و تلویزیون بیشتر او را به عنوان مدیر فرهنگی با مسوولیت اجرایی می‌شناسند.
کد خبر: ۷۶۴۶۰
بازدید : ۱۰۰۸
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
معرفی داوران جشنواره سی و هشتم
 
تینا جلالی| در فاصله پنج روز مانده به آغاز برگزاری فستیوال فجر و بالاخره بعد از یک هفته پرحاشیه با سروصدای زیاد هیات داوران سی‌وهشتیمن جشنواره ملی فیلم فجر با حکم ابراهیم داروغه‌زاده دبیر این رویداد مهم سینمایی معرفی شدند. هیاتی متشکل از ۹ نفر از دست‌اندرکاران سینما که به نظر می‌رسد تعدادشان نسبت به دوره‌های گذشته افزایش پیدا کرده است و حضور این تعداد افراد در گروه داوری نکته جلب‌توجه این دوره جشنواره به شمار می‌رود.
 
از محمدمهدی عسگرپور که در حال حاضر دبیر سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فجر است و فیلم‌های «مهمان داریم» و «قدمگاه» این فیلمساز به ترتیب در جشنواره سی و دوم و بیست و دوم فیلم فجر به نمایش در آمد و از سوی منتقدان با استقبال خوبی مواجه شدند تا فریدون جیرانی که امسال بزرگداشت او در همین جشنواره سی و هشتم فیلم فجر برگزار می‌شود.
 
همچنین نرگس آبیار نویسنده و کارگردان سینما که سال گذشته فیلم «شبی که ماه کامل شد» او در بخش مسابقه جشنواره ملی به نمایش درآمد و بیشترین جوایز این رویداد را نصیب خود کرد ضمن اینکه اساسا این کارگردان با همه فیلم‌هایش در سال‌های اخیر بیشترین حضور را در جشنواره ملی فجر تجربه کرده است.
 
همچنین تورج اصلانی که در سینما بیشتر به عنوان مدیر فیلمبرداری شناخته می‌شود و او ضبط تصاویر شماری از آثار سینمایی مختلفی نظیر «آشغال‌های دوست‌داشتنی»، «بغض» «ترانه تنهایی تهران» را درکارنامه دارد. اصلانی تاکنون کارگردانی دو فیلم «حمال طلا» و «جینگو» هم در کارنامه‌اش ثبت کرده است. مازیار میری یکی دیگر از اعضا هیات داوران این دوره جشنواره است.
 
«قطعه ناتمام» «به‌آهستگی»، «سعادت‌آباد» و «حوض نقاشی» فیلم‌هایی با موضوع اجتماعی و مهم‌ترین آثار قابل توجه کارنامه میری به شمار می‌روند که میری جوایز متعددی نیز برای کارگردانی این چهار فیلم دریافت کرد. جوایزی نظیر سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در سی‌ویکمین جشنواره فیلم فجر به «حوض نقاشی» تعلق گرفته بود.
 
یکی دیگر از داوران بخش سودای سیمرغ جشنواره عباس بلوندی طراح صحنه و لباس سینما که در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه برای فیلم «سرو زیر آب» شد. همچنین از اعضا هیات داوران این دوره جشنواره رضا پور حسین را باید نام ببریم که در سینما و تلویزیون بیشتر او را به عنوان مدیر فرهنگی با مسوولیت اجرایی می‌شناسند.
 
همچنین سعید راد از بازیگران سینما و تلویزیون که از سال ۱۳۴۷ به فعالیت در سینما پرداخته و با کارگردان‌های بزرگی در فیلم‌های ماندگاری همکاری داشته است. «تنگنا» و «خداحافظ رفیق» به کارگردانی امیر نادری «صادق کرده» به کارگردانی ناصرتقوایی «خط قرمز» مسعود کیمیایی و «دوئل» احمدرضا درویش بخشی از فعالیت‌های بازیگری سعید راد به شمار می‌رود.
 
یک از اعضای هیات داوران امسال جشنواره فیلم فجر امسال. همچنین طهماسب صلح‌جو از منتقدان سرشناس سینما که قرار است در کنار دیگر داوران فیلم‌های آثار بخش «سودای سیمرغ» را مورد ارزیابی قرار دهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین