فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی چیست؟

دکتر فیزیوتراپیست در بررسی و بازیابی استقامت  و قدرت و هم چنین حرکت و توانایی‌های فیزیکی بیماران  که تحت تاثیر یک بیماری  مثل  جراحت یا معلولیت قرار گرفته اند با  افراد همکاری خواهند کرد.
کد خبر: ۷۶۴۶۶
بازدید : ۴۷۱
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳

امروزه علم فیزیوتراپی یک حرفه پیشرو و مبتنی بر شواهد در حیطه سلامت افراد جامعه است که انواع زیادی ازجراحتها و بیماری‌ها را درمان کرده و سلامتی عمومی بیماران را در حد چشم گیری ارتقا می‌دهد. متخصصین فیزیوتراپی در منزل از ارائه دهندگان اصلی  اینگونه خدمات سلامت به متقاضیان  هستند به این معنی که آن ها می‌توانند مشکل بیمار  را  به دقت بررسی  و درمان کنند دکتر  فیزیوتراپیست در بررسی و بازیابی استقامت  و قدرت و هم چنین  حرکت و توانایی‌های فیزیکی بیماران  که تحت تاثیر یک بیماری  مثل  جراحت یا معلولیت قرار گرفته اند با  افراد همکاری خواهند کرد.

 

فیزیوتراپیست ها  برای کمک به بیماران  در کنترل و پیش گیری از بسیاری از مشکلات فیزیکی که در اثر ورزش کردن های سنگین، برخی بیماری ها، شرایط شغلی خاص  و یا حتی  بالا رفتن سن و عدم تحرک که در طولانی مدت ایجاد می‌شوند، با پزشک  معالج شما همکاری‌های لازم  را خواهد داشت.

 

فیزیوتراپی  چیست؟

 

فیزیوتراپی در منزل چه کاربردی دارد

فیزیوتراپی در منزل تهران  امروزه یکی از شیوه های  نوین ارائه خدمات فیزیوتراپی از سوی مراکز فیزیوتراپی برای راحتی بیماران و همراه نشان به افراد ارائه می‌شود بسیار  هم مورد توجه قرار گرفته است.

 

باید در نظر داشت که درمان برخی از دردها و مشکلاتی که به کمک خدمات ارائه شده توسط پزشک فیزیوتراپی رفع میشوند  نظیر (انواع کمر درد ها ، فتق دیسک، زانو درد، دردهای مزمن، ضعف‌های عملکردی و توان بخشی  بیماران سکته مغری …  که نیاز به  درمان طولانی مدتی  دارند و هم چنین ممکن است  این روند  درمان  برای بیماران و خانواده هایشان که بخاطر  یک مشکل ساده و یا درمان های طولانی مدت  نیاز دارند  که هفته‌ ای چند بار به مطب متخصص  یا کیلینک‌های تخصصی مراجعه کنند سخت و طاقت فرسا باشد که حتی در برخی مواقع بیمار را از ادامه درمان منصرف می‌کند.

 

البته باید اشاره کرد که بسیاری از بیماران  هم نیازمند خدمات فیزیوتراپی در منزل هستند چون ان ها توانایی حرکتی بسیار پایینی داشته و رفت و آمد به کلینیک  های مجهز فیزیوتراپی برایشان  بسیار مشکل است. به همین خاطر متخصصین  برای اینگونه بیماران استفاده از خدمات فیزیوتراپی و ارتوپدی در منزل را  به شدت توصیه می کنند.

 

فیزیوتراپی  چیست؟

 

اهداف فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل چیست 

بخش اعظم بهبودی  بیماران دچار  سکته مغزی  در ۶ ماه اول بعد از سکته مغزی اتفاق میافتد. هدف فیزیوتراپی پس از سکته مغزی در تهران  مستقل کردن فرد بیمار  و بازگشت به زندگی عادی  است  در این جور مواقع مهم است که فیزیوتراپی در مراحل اولیه و حاد بیماری شروع  شود چون  با این کار  بهبودی بیمار خیلی سریعتر  شروع می‌شود البته باید اشاره کرد که  سطح بهبودی بیمار  به عوامل مختلفی دیگری هم بستگی دارد،  بنابراین تعیین اینکه بعد از چه مدتی و به چه میزان بهبودی  برای بیمار حاصل می‌شود تا حدودی سخت است.

 

زمان بهبودی  بیمار بعد از فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل 

**در بعضی افراد طی چند هفته تا چند ماه بهبودی کامل یا نسبتا کامل اتفاق می‌افتد.

**در نیمی از بیماران طی چند ماه تا چند سال بهبودی کامل یا نسبتا کامل اتفاق می افتد.

**در کمتر از یک سوم بیماران بهبودی کامل حاصل نمی‌شود.

**فیزیوتراپیست به بازگشت وضعیت فیزیکی ،سطح عملکردی و حرکتی فرد در قبل از سکته کمک می کند

 

فیزیوتراپی در منزل برای چه بیمارانی کاربرد دارد

اگر بیمار مشکلی دارد  که باعث از دست دادن عملکرد حرکتی ش و اگر  حتی برای بیرون رفتن از منزل و انجام کارهای روزانه خود دچار  مشکل شده است  بهتر است  از  خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کند برخی از  بیماری هایی که ممکن است استفاده از  فیزیوتراپی در منرل  را ایجاد کند، عبارتند از: شرایط پس از عمل های جراحی مانند تعویض مفصل ران یا زانو، سکته مغزی، بیماری ام اس، بیماری پارکینسون، پس از یک مشکل قلبی مانند حمله قلبی ،پس از یک ضربه یا آسیب دیدگی از قبیل شکستگی، بیماری سرطان، قطع عضو، ضعف ناشی از بستری و بی حرکتی طولانی مدت و ...

 

فیزیوتراپی  در منزل چگونه به بیمارانی  که دچار سکته مغزی شده‌اند کمک میکند

سلول های جدید مغزی پس از سکته مغزی رشد نمی‌کنند تا جایگزین سلول‌های آسیب‌ دیده شوند اما مغز این توانایی را دارد که سلول‌های آسیب‌ دیده خود را دوباره سا ماندهی کند تا آنچه را که از دست داده‌اند دوباره جبران نمایند. به این عمل نوروپلاستیسیتی گفته می‌شود.

این فرایند ممکن است در اقدامات فیزیوتراپی بیمار پس از سکته مغزی انجام شود و در این مواقع  متخصص فیزیوتراپی راهنمایی‌های لازم را برای آموزش به بیمار  برای حرکت و بازیابی عملکرد اندام‌ها انجام می‌دهند. 

درایت مواقع متخصص فیزیوتراپی غالباً با همکاری متخصص دیگر کمک می‌کنند تا برخی مشکلات ناشی از سکته مغزی، کاهش یابد. در برخی مواقع  ممکن است متخصص طب شغلی، متخصصین گفتار درمانی، پزشکان و پرستاران و مددکاران اجتماعی نیز به کمک  این بیماران می آیند.

فیزیوتراپی  چیست؟

 

از جمله فوائد مهم خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران

** سهولت دسترسی بیمار به درمانگر خود در این حالت بیماران نیاز به مراجعه  به مراکز  توان بخشی و فیزیوتراپی را نخواهند داشت و خدمات و تجهیزات فیزیوتراپی به محل سکونت بیمار آورده می شود و باعث دسترسی راحت‌تر بیمار به متخصص فیزیوتراپی خود می‌شود.

** با این استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منرل تهران بیمار از خطرات و اتفاقات غیر منتظره و نا خوشایندی که احتمال دارد به جهت محدودیت‎های حرکتی خود اتفاق  بی افتد درامان خواهد بود.

برچسب ها: فیزیوتراپی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین