تصاویر/ عجیب‌ترین اقدامات مردم برای زیبایی!

تصاویر/ عجیب‌ترین اقدامات مردم برای زیبایی!

در اواخر قرن بیستم یقه‌های مردانه عجیب و غریبی مد شده بود که فقط نجیب‌زادگان این مدل یقه را انتخاب می‌کردند، این نوع یقه شاید چندان مهم نباشد، اما برخی گزارش‌ها حاکی از آن بود که مردانی بر اثر این یقه‌ها جان خود را از دست داده بودند.
کد خبر: ۷۷۳۸۷
بازدید : ۱۲۱۸۷
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
در گزارش زیر به مثال‌های عجیب و غریب و غیرمعمول خواهیم پرداخت که مردم برای جذابیّت بیشتر آن را انجام می‌دادند. هنوز چهره و ظاهر برای مردم مهم است، اما به نظر می‌رسد برخی از مردم در پرداختن به چهره هایشان و تبعیّت از مد و سنت‌های مرتبط با آن بسیار مبالغه می‌کنند.
 
تصاویر/ عجیب‌ترین اقدامات مردم برای زیبایی!
۱. دندان‌های سیاه
همه ما می‌دانیم که قند و شکر به دندان‌ها آسیب می‌رساند، در قرن هجدهم فقط خانواده‌های ثروتمند می‌توانستند هزینه شیرینی‌جاتی مثل مربا و شیرینی را بپردازند، به همین دلیل برخی از مردم دندان هایشان را سیاه می‌کردند تا نشان دهند که ثروتمند هستند و بر اثر خوردن مواد قندی به این حالت دچار شده اند.
 
تصاویر/ عجیب‌ترین اقدامات مردم برای زیبایی!
۲. کمر باریک
برخی از زن‌ها به اندازه کافی خوش‌شانس بودند و به طور طبیعی کمر‌های باریک داشتند، این ویژگی از زیبایی‌های زنان به شمار می‌رفت، و در دوران ویکتوریایی زنان از کمربند‌هایی برای کمرباریک شدن استفاده می‌کردند، حتی برخی از آن‌ها، استخوان‌هایشان را برمی‌داشتند.
 
تصاویر/ عجیب‌ترین اقدامات مردم برای زیبایی!
۳. یقه‌های بسته و سفت
اگر بخواهیم نگاه منصفانه‌ای داشته باشیم باید بگوییم که این فقط زنان نیستند که به خاطر مد متحمّل رنج و دردسر می‌شوند، در اواخر قرن بیستم یقه‌های مردانه عجیب و غریبی مد شده بود که فقط نجیب‌زادگان این مدل یقه را انتخاب می‌کردند، این نوع یقه شاید چندان مهم نباشد، اما برخی گزارش‌ها حاکی از آن بود که مردانی بر اثر این یقه‌ها جان خود را از دست داده بودند.
 
تصاویر/ عجیب‌ترین اقدامات مردم برای زیبایی!
۴. پا‌های لوتوس
بستن پا‌ها در چین و در قرن دهم رواج پیدا کرد؛ امپراتور لی‌یو از رقاصه خود خواست تا پاهایش را به شکل ماه ببندد و روی نوک انگشتانش برقصد، این امر مورد توجه امپراتور قرار گرفت و رقاصه‌های دیگر نیز برای جلب نظر امپراتور همین کار را انجام دادند و بستن پا‌ها در این دوران به اوج محبوبیت خود رسید تا جایی که تا آغاز قرن نوزدهم ۴۰ تا ۵۰ درصد از زنان پاهایشان به این شکل بود و همه زنان طبقه‌های بالای جامعه صدر در صدشان این کار را انجام می‌دادند، این حرکت آنقدر مهم بود که دخترانی با پا‌های عادی شانس کمی برای ازدواج داشتند.
 
تصاویر/ عجیب‌ترین اقدامات مردم برای زیبایی!

۵. فضولات تمساح
بسیاری از مردم بر این باورند که حمام گِل و لای برای پوست، مفصل و عضلات بسیار مفید است؛ یونانی‌ها و رومی‌های باستان در گرفتن حمام گل‌و‌لای بسیار افراط می‌کردند و بر این باور بودند که تولیدات ثانویه حیوانات، خواص ضد پیری دارند و یکی از رایج‌ترین روش‌های دستیابی به زیبایی، استحمام در مخلوطی از گل و فضولات تمساح بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین