جهان شش ماه با کرونا درگیر خواهد بود
دانشمندِ آمریکایی:

جهان شش ماه با کرونا درگیر خواهد بود

مایکل اوسترهُلم در یک پادکست گفته است که با توجه به ابتلای ۱۲۵۷۴۳ نفر و مرگِ ۴۱۶۰ نفر در جهان به دلیلِ ویروسِ کرونا تا روز سه‌شنبه (اول مارس ۲۰۲۰)، پیش‌بینی می‌شود اوضاع وخیم‌تر شود. «این تازه شروع است. دردها، رنج‌ها، مرگ و هر آن‌چیزی که تاکنون رخ داده تازه شروع کار است. در ماه‌های آینده ابعادِ این رویداد بیشتر مشخص می‌شود. ما تا چند ماه درگیر خواهیم بود.»
کد خبر: ۷۷۹۵۵
بازدید : ۵۳۸۵
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۶
«راهِ اصلیِ انتقال ویروس به احتمالِ زیاد هوا است؛ ۶ ماه درگیر خواهیم بود»
 
فرادید| یک کارشناسِ بیماری‌های عفونی از آمریکا پیش‌بینی کرده که همه‌گیریِ جهانیِ ویروسِ کرونا تا ۶ ماه ادامه خواهد داشت و استفاده از ماسک و دستکش در زمانِ همه‌گیری بی‌معنی است.

مایکل اوسترهُلم در یک پادکست گفته است که با توجه به ابتلای ۱۲۵۷۴۳ نفر و مرگِ ۴۱۶۰ نفر در جهان به دلیلِ ویروسِ کرونا تا روز سه‌شنبه (اول مارس ۲۰۲۰)، پیش‌بینی می‌شود اوضاع وخیم‌تر شود.

«این تازه شروع است. دردها، رنج‌ها، مرگ و هر آن‌چیزی که تاکنون رخ داده تازه شروع کار است. در ماه‌های آینده ابعادِ این رویداد بیشتر مشخص می‌شود. ما تا چند ماه درگیر خواهیم بود.»

اوسترهُلم در این پادکست گفته است: «ویروسِ کرونا این قابلیت را دارد که ۱۰ تا ۱۵ بار بدتر از آنفولانزا‌های فصلی عمل کند.»

این دانشمندِ سلامتِ عمومی همچنین مدعی شده که توصیه دولت‌ها به مردم مبنی بر محتاطانه رفتار کردن نمی‌تواند جلوی انتشارِ ویروس را بگیرد.
 
«راهِ اصلیِ انتقال ویروس به احتمالِ زیاد هوا است؛ ۶ ماه درگیر خواهیم بود»

اوسترهُلم در پاسخ به این پرسش که آیا استفاده از ماسک‌های جراحی و دستکش می‌تواند مفید باشد، گفته است: پوشیدنِ ماسک «بی‌معنی» است، «بسیار بی‌معنی است.»

بیشتر بخوانید:


«راهِ اصلیِ انتقالِ ویروس از طریقِ لمسِ صورت و دست‌ها نیست. داده‌های بسیار کمی انتقال ویروس از این طریق را تأیید می‌کنند.»

او می‌افزاید: «فقط تنفسِ هوا» می‌تواند راهِ اصلیِ انتشارِ ویروسِ کرونا باشد؛ اما استفاده از ماسک نمی‌تواند ذراتِ ریزِ هوازی را مسدود و مانع از عبور آن از دهان و بینی شود.»
 
«راهِ اصلیِ انتقال ویروس به احتمالِ زیاد هوا است؛ ۶ ماه درگیر خواهیم بود»
اندازه گیری دمای بدنِ مسافران در آمریکا

اوسترهُلم می‌گوید برای مسدود کردنِ عبورِ ویروس باید از ماسک‌هایی با قدرتِ محافظتی بسیار بالا استفاده کرد که تعدادِ آن‌ها بسیار محدود است.

«ماسکِ ان-۹۵ بسیار مؤثر است، اما مشکل این است که تعداد این ماسک‌ها بسیار محدود است و بیمارستان‌ها بودجه کافی برای ذخیره کردنِ این ماسک‌ها را ندارند.»

اوسترهُلم، که رئیسِ مرکزِ تحقیقات و سیاستگذاری در زمینه بیماری‌های عفونی در دانشگاهِ مینسوتای آمریکاست، تأیید می‌کند که افرادِ بالای ۵۵ سال و آن‌هایی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند باید بیشتر احتیاط کنند.

او تأیید می‌کند که کودکانی ویروس را گرفته‌اند، اما بیمار نشده‌اند. تحقیقات هنوز نتوانسته‌اند چرایی آن را توضیح دهند.

او از اقدامِ آمریکا مبنی بر قرنطینه کردنِ کشتیِ تفریحی انتقاد کرده و می‌گوید قرنطینه به این شکل بسیار خطرناک است، زیرا افراد هوایی که از طریقِ سیستمِ تهویه در این محیط در گردش است را مدام تنفس می‌کنند.

اوسترهُلم که در سال ۲۰۱۷ کتابی با عنوانِ «مرگبارترین دشمن: جنگِ ما علیه میکروب‌ها» منتشر کرده است، می‌گوید او علی‌رغمِ تئوری‌های توطئه فکر نمی‌کند که کوید-۱۹ یک سلاحِ جنگی باشد.

«این ویروس‌در سومین هفته از ماهِ نوامبر از طریقِ حیوانات به انسان منتقل شده است. پانگولین (نوعی مورچه‌خوار) بهترین منبع این ویروس است؛ زیرا در این حیوان ویروس‌های کرونا درست شبیه همین ویروسی که شیوع یافته، وجود دارد.»
 
«راهِ اصلیِ انتقال ویروس به احتمالِ زیاد هوا است؛ ۶ ماه درگیر خواهیم بود»
 با وخیم‌تر شدنِ اوضاع در این کشور، کادرِ پزشکیِ حرفه‌ای درباره اینکه «چه کسانی را رها کنند تا بمیرند» صحبت کرده‌اند.

اوسترهُلم در این مصاحبه مدعی شده که دوستانش در بیمارستان‌های ایتالیا به او خبر داده‌اند، با وخیم‌تر شدنِ اوضاع در این کشور، کادرِ پزشکیِ حرفه‌ای درباره اینکه «چه کسانی را رها کنند تا بمیرند» صحبت کرده‌اند.

تا روزِ ۴‌شنبه (دوم مارس) در ایتالیا ۱۲۴۶۲ مورد مبتلا شناسایی شده که از این میان ۸۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اوسترهلم باور دارد که جنگ علیه ویروسِ کرونا «بسیار چالش‌برانگیز خواهد بود، اما ما از پسِ آن برمی‌آییم.»

این دانشمند می‌گوید، هر چه ویروس بیشتر در اطراف ما باشد، انسان‌های بیشتری مبتلا خواهند شد؛ اما این مسئله همچنین به ما امکان می‌دهد که در مقابلِ کوید-۱۹ مقاوم شویم.

اوسترهلم که خود را «کاراگاهِ پزشکی» می‌نامد، می‌گوید، به نظر می‌رسد «باید صبر کنیم که ویروس برود»، زیرا واکسن به این زودی‌ها در دسترس نخواهد بود.
 
«راهِ اصلیِ انتقال ویروس به احتمالِ زیاد هوا است؛ ۶ ماه درگیر خواهیم بود»
«رژیمِ غذایی سالم و ورزش برای تقویت سیستم ایمنی ضروری است.»

در چین بیماران را با دوز‌های بالای ویتامین سی درمان می‌کنند؛ زیرا ویتامین سی خاصیت ضدِ ویروسی دارد. یکی از آسان‌ترین راه‌ها تزریقِ وریدی ویتامین سی است.

اما آوسترهلم که سال‌ها با مراکزِ کنترل بیماری در آمریکا کار کرده است، می‌گوید: «داده‌هایی مبنی بر اینکه نشان دهد ویتامین سی به مقدارِ زیادتر می‌تواند کارایی سیستم ایمنی را بهتر کند، وجود ندارد.»

اوسترهلم که نماینده دولتِ ترامپ و چندین فرماندار در گذشته بوده است، یک توصیه کلی و عمومی برای همگان دارد: «رژیمِ غذایی سالم، ورزشِ منظم و کاهشِ مصرفِ نوشیدنی‌های الکی برای تقویت سیستم ایمنی ضروری است.»

انگلستان هم تزریق و دریافتِ ویتامین سی را به عنوانِ یکی از اقداماتِ پیشگیرانه توصیه می‌کند. بر اساسِ وبسایتِ وایتمین اینجکشن لاندن، ویتامین سی فقط ۱۵ درصد از طریق بلعیدن جذب می‌شود و بهترین روشِ دریافت آن از طریقِ تزریقِ وریدی است.

تحقیقاتِ جهانی هم نشان می‌دهند مصرفِ ویتامین دی نقشِ مهمی در جلوگیری از عفونت‌های تنفسی دارند.
افراد با پوست تیره به ویتامین دیِ بیشتری نیاز دارند؛ زیرا ملانین‌های پوست تیره همانطور که از رسیدنِ اشعه یو وی به پوست جلوگیری می‌کنند، از جذبِ ویتامین دی از طریقِ نور نیز پیشگیری می‌کنند.

نکته دیگری که اوسترهلم به آن اشاره کرده این است که ویروسِ کرونا با گرم‌تر شدنِ هوا از بین نمی‌رود، زیرا سندورم تنفسیِ خاورمیانه (مِرس) که نوعیِ دیگری از ویروس‌های کروناست مشکلی با گرما نداشته است.

منبع: The Daily Mail
ترجمه: سایت فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه