بانک جهانی به جنگ کرونا می‌رود

بانک جهانی به جنگ کرونا می‌رود

مالپاس در بیانیه خود که آن را خطاب به وزرای دارایی گروه ۲۰ منتشر کرده از این کشور‌ها خواسته است تا با تعلیق دریافت طلب خود از کشور‌های فقیری که در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، به طور موقت چشم پوشی کنند.
کد خبر: ۷۸۴۴۳
بازدید : ۳۴۳۰
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
بانک جهانی به جنگ کرونا می‌رود
 
دیوید مالپاس، رییس بانک جهانی از ارایه شدن یک بسته منابع مالی به ارزش ۱۵۰ میلیارد دلار به منظور کمک به کشور‌های در حال توسعه در مقابله با همه گیری ویروس کرونا شد. به گفته مالپاس، این منابع طی ۱۵ ماه آینده در اختیار کشور‌های مختلف قرار خواهد گرفت.

مالپاس در بیانیه خود که آن را خطاب به وزرای دارایی گروه ۲۰ منتشر کرده از این کشور‌ها خواسته است تا با تعلیق دریافت طلب خود از کشور‌های فقیری که در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، به طور موقت چشم پوشی کنند. به گفته مالپاس، به این دسته از کشور‌ها اکنون باید اجازه داده شود تا منابع مالی خود را روی حمایت از بخش درمانی خود متمرکز کنند.

مالپاس با اعلام آمادگی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برای ارزیابی و تدوین مجدد یک نقشه راه بازپرداخت بدهی‌ها توسط کشور‌های فقیر در دوران پسا کرونا گفت: از رهبران کشور‌های گروه ۲۰ می‌خواهم تا به کشور‌های فقیر برای بازپرداخت بدهی‌های خود بیشتر فرصت دهند.

به گفته رییس بانک جهانی، این بانک اکنون در ۴۹ کشور پروژه‌هایی را برای مقابله با کرونا در نظر گرفته است که تصمیم گیری در خصوص تامین اعتبارات لازم برای اجرای دست کم ۱۶ پروژه تا آخر این هفته انجام خواهد شد. وی از کشور‌های درگیر کرونا خواست تا از طریق مشورت با چین و سایر بازیگران کلیدی نسبت به از سرگیری سریع‌تر فعالیت‌های تولیدی خود و تامین مایحتاج پزشکی اقدام کنند.

پیشتر و با شدت گرفتن روند شیوع ویروس کرونا، بانک جهانی از کشور‌ها خواسته بود تا یک همکاری مشترک برای رسیدن به برنامه‌ای اثربخش در مقابله با کرونا را آغاز کنند. این بانک ضمن اعلام آمادگی بر استفاده از منابع مالی خود در مقابله با ویروس کرونا از همه کشور‌ها خواسته است تا آمادگی خود را در برابر شیوع این ویروس بالا ببرند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه