کاهش بیماران بدحال کرونایی در ایتالیا

کاهش بیماران بدحال کرونایی در ایتالیا

شمار روزانه مبتلایان جدید نسبتاً ثابت مانده و ۴۸۰۶ نفر شده است تا شمار کل مبتلایان به ۱۲۴۵۲۳ نفر برسد. این در حالی است که از این تعداد بیش از ۲۰ هزار نفر هم بهبود یافته‌اند.
کد خبر: ۷۸۹۵۶
بازدید : ۴۶۵۸
۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
کاهش بیماران بدحال کرونایی در ایتالیا
مقامات از مردم خواسته‌اند همچنان قرنطینه سراسری تمدید شده تا ۱۳ آوریل را رعایت کنند 

ایتالیا برای نخستین بار پس از شیوع ویروس کرونا از خالی شدن تخت‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه (آی‌سی‌یو) بیمارستان‌ها خبر داد. به گفته آنجلو بورلی رییس سازمان حفاظت مدنی کاهش بستریان آی‌سی‌یو از ۴۰۶۸ در جمعه به ۳۹۹۴ در شنبه «خبر مهمی» است «زیرا به معنای آن است که بیمارستان‌های ما نفسی تازه می‌کنند.»

ترخیص ۷۴ نفر شامل ۵۶ نفر در لمباردی که پرتلفات‌ترین منطقه در ایتالیا است نشانه‌ای از قرار گرفتن کرونازده‌ترین کشور جهان در مسیر بهبودی است. این در حالی است که کرونا همچنان در ایتالیا قربانی می‌گیرد، اما طبق اعلام وزارت بهداشت آمار روزانه آن باز هم کاهش یافته است.

تلفات در روز شنبه به ۶۷۱ نفر رسید در حالی که در روز قبل از آن ۷۶۶ نفر بود و شمار کل تلفات در حال حاضر ۱۵۳۶۲ نفر است. شمار روزانه مبتلایان جدید نسبتاً ثابت مانده و ۴۸۰۶ نفر شده است تا شمار کل مبتلایان به ۱۲۴۵۲۳ نفر برسد. این در حالی است که از این تعداد بیش از ۲۰ هزار نفر هم بهبود یافته‌اند.

از سوی دیگر مقامات از مردم خواسته‌اند همچنان قرنطینه سراسری تمدید شده تا ۱۳ آوریل را رعایت کنند. این در حالی است که طبق اخبار منتشره، شمار بیش‌تری از مردم برای قدم زدن و خرید از خانه بیرون می‌آیند. آتیلیو فونتانا فرماندار لمباردی به اهالی این منطقه دستور داد وقتی بیرون می‌آیند ماسک به صورت بزنند تا بتوان از گسترش بیماری جلوگیری کرد.

به گفته او این دستور که در ونتو و آلتو ادیگه هم صادر شده است تا دوشنبه عید پاک پا برجا است. از سوی دیگر شمار بستریان بخش مراقبت‌های ویژه در سایر کشور‌های اروپا و از جمله فرانسه همچنان رو به افزایش است.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین