سوءظن عامل قتل مرد جوان

سوءظن عامل قتل مرد جوان

برای اینکه سرنخی از خود به‌جا نگذاریم، دو کپسول گاز داخل مغازه را باز کردیم و آنجا را آتش زدیم. تیم جنایی با اطلاعات جدیدی که به دست آورده بودند، به سراغ دو همدست ایرج رفتند و دو مرد جوان را نیز بازداشت کردند.
کد خبر: ۷۹۶۳۳
بازدید : ۱۰۸۶۸
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
سوءظن عامل قتل مرد جوان
 
مردی که به جرم قتل به مرگ محکوم شده است، پای چوبه دار از اولیای‌دم فرصتی دوباره گرفت و به زندگی بازگشت. بازپرس جنایی تهران ساعت ۱۱:۲۰ شامگاه ۲۸ اسفند سال ۹۰ در جریان کشف جسدی قرار گرفت.
 
ساعتی قبل از آن آتش‌سوزی در یک مغازه به آتش‌نشانی تهران گزارش شده بود و مأموران آتش‌نشانی پس از خاموش‌کردن آتش، با جسد مردی در طبقه دوم آن مغازه روبه‌رو شدند. کارآگاهان در تحقیق از کارگر مغازه، هویت متوفی را که مردی ۴۷ ساله به نام جواد بود، به دست آوردند.
 
خانواده او گفتند آتش‌سوزی را کارگر مغازه به آن‌ها خبر داده است. موضوعی که در تحقیقات جلب توجه کرد، مفقودشدن خودروی سمند جواد بود. به‌این‌ترتیب شماره پلاک و دستور توقیف خودرو به واحد‌های گشت پلیس اعلام شد.
 
در نهایت زن ۳۲ ساله‌ای به نام هانیه که با جواد ارتباط داشت، به‌عنوان نخستین مظنون پرونده شناسایی و دستگیر شد. او در تحقیقات اولیه خود را بی‌اطلاع از سرنوشت جواد نشان داد، اما ضدونقیض‌گویی‌هایش سرنخ‌هایی به تیم تحقیق داد. او گفت: چیز زیادی از مرگ جواد نمی‌دانم.
 
دوستی به نام فریده دارم که اعتیاد دارد. همسر فریده به من گفت: اگر اطلاعات نادرست و اشتباه در رابطه با مرگ جواد به پلیس بدهم، درعوض این کار پس از آزادی ۱۲ میلیون تومان به من می‌دهد. مأموران با توجه به ادعای این زن، فریده و همسر ۴۱ ساله او به نام ایرج را بازداشت کردند.
 
فریده در تحقیقات اولیه، راز قتل جواد را برملا کرد و گفت: مدتی قبل با ایرج آشنا شدم و به عقد موقت او درآمدم. چند روز پیش، ایرج گوشی تلفن همراه من را گرفت و در حال بررسی تماس‌هایم بود که چشمش به شماره تلفن جواد افتاد. از من درباره او پرسید.
 
من گفتم ارتباط خاصی میان ما نیست و فقط از او خرید می‌کنم، اما ایرج حرف‌هایم را باور نکرد و از من خواست با جواد قرار بگذارم. شب حادثه، ساعت حدود ۹ شب بود که من و ایرج و دو نفر از دوستانش به مقابل مغازه مقتول رفتیم. ایرج و دوستانش وارد مغازه شدند و قتل را انجام دادند. ایرج نیز در تحقیقات به قتل اعتراف کرد و گفت: با همدستی دو نفر از دوستانم وارد مغازه مقتول شده و او را به طبقه دوم مغازه بردیم.
 
بعد هم با کشیدن پلاستیک روی سر مقتول او را خفه کردیم و خودروی سمند او را نیز به سرقت بردیم. برای اینکه سرنخی از خود به‌جا نگذاریم، دو کپسول گاز داخل مغازه را باز کردیم و آنجا را آتش زدیم. تیم جنایی با اطلاعات جدیدی که به دست آورده بودند، به سراغ دو همدست ایرج رفتند و دو مرد جوان را نیز بازداشت کردند.
 
با اعتراف متهمان به قتل مرد جوان و تکمیل پرونده، دو زن و سه مرد جوان در دادگاه کیفری پای میز محاکمه رفتند. با توجه به تحقیقات صورت‌گرفته، اعترافات ایرج به قتل، اظهارات سایر متهمان و درخواست اولیای‌دم برای قصاص، دادگاه کیفری مرد جوان را به قصاص محکوم کرد.
 
ایرج چهارشنبه گذشته پای چوبه دار رفت تا حکم قصاص او اجرا شود، اما با تلاش واحد صلح و سازش دادسرا، زمانی که مرد جوان چندقدمی با مرگ فاصله داشت، خانواده مقتول به حرمت ماه رمضان به او یک ماه فرصت دادند. مرد جوان یک ماه فرصت دارد تا بتواند رضایت خانواده اولیای‌دم را بگیرد و از مرگ رهایی یابد.
برچسب ها: سوءظن قتل آتش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین